АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Пристрої для створення магнітного поля

Читайте также:
  1. Вантажопідйомні пристрої: домкрати, лебідки, крани, ліфти
  2. Вдосконалення ветеринарної справи в державі, створення державної, відомчої та приватної ветеринарної медицини
  3. Вимірювання магнітного потоку
  4. Вимірювання струмів методом ядерного магнітного резонансу (ЯМР)
  5. Державна політика в галузі створення і використання інформаційних систем, інформаційних технологій та засобів їх забезпечення
  6. Джерела створення та відтворення
  7. Зазначте причини створення козацтва. Які теорій походження козацтва Вам відомі? Розкрийте зміст деяких з них.
  8. Запуск Simulink та послідовність створення нової моделі
  9. Засоби регулювання швидкості скочування відчепів і пристрої для їх просування по коліям підгіркового парку
  10. Засоби та пристрої пожежогасіння
  11. ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. Створення ефективної організації (16 год.)
  12. І. Створення власної бази даних і таблиць

При калібруванні вимірювальних котушок і дослідженнях магнітних властивостей об’єктів потрібно створювати магнітні поля певної напруженості в заданих об’ємах. Відповідні магнітні поля можна створювати за допомогою намагнічуючих котушок, кілець Гемгольца, намагнічуючих електромагнітів.

Намагнічуючі котушки (рис. 5.9) можуть бути циліндричними (соленоїди) одно- чи багатошаровими, а також спеціальної форми і конструкції.

Напруженість магнітного поля одношарового соленоїда визначається як:

Н=Іw/l, (5.18)

де І – намагнічуючий струм; w – число витків котушки; l – її довжина. Ця формула справедлива лише для соленоїда нескінченної довжини і тим точніша, чим більше відношення його довжини l до діаметра d. Зазвичай в таких котушках l/d =40…50. Розраховане за наведеною формулою значення напруженості поля має місце в центральній частині котушки, а на її краях напруженість зменшується. Для збільшення рівномірності магнітного поля намагнічуючих котушок їх одношарову обмотку інколи наносять не на циліндричний, а на елепсоїдний каркас (див. рис. 5.9).

 

Кільця (котушки) Гемгольца (рис. 5.10) застосовують для створення однорідного магнітного поля незначної напруженості (до кількасот А/см) у порівняно великому об’ємі. В центрі такої котушки напруженість поля

, (5.19)

де R – радіус котушки. Нерівномірність поля на відстані X=R/ 4 від центра таких котушок не перевищує 0,5…0,75%.

Намагнічуючі електромагніти застосовують для створення магнітних полів напруженістю від 1000 до 40 000 А/см в малих об’ємах. Слід зауважити, що внаслідок порівняної малості об’єму простору між полюсами електромагніту нерівномірність поля тут значно більша.

 



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)