|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Правові засоби, спрямовані на попередження правопорушеньУ широкому розумінні слова до таких засобів можна віднести всі вищеперераховані засоби, оскільки таке попередження ґрунтується саме на них. Разом з тим, до спеціальних правових засобів названого спрямування можна віднести: а) подання прокурора з вимогою усунути порушення закону, причини цих порушень і умови, що їм сприяють (ст. 23 Закону); б) порушення прокурором кримінальних справ, дисциплінарного провадження чи провадження про адміністративне правопо-рушення (ст. 24 Закону); в) згода прокурора на подання слідчого до суду щодо взяття під варту підозрюваного (обвинуваченого) (ч.3 ст. 165-2 КПК); г) обрання прокурором або вказівка слідчому обрати запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою (ч.1 ст.165-2 КПК); г) підтримання прокурором перед судом подання, або самостійне санкціонування проведення відповідних слідчих та деяких інших процесуальних дій (обшук, виїмку, огляд, поміщення на стаціонарну судову експертизу тощо), у ході проведення котрих завжди вирішуються, серед інших, також превентивні завдання (ст.ст. 177, 178, 187, 190, 205 КПК); д) санкціонування прокурором відсторонення обвинуваченого від посади (ст. 147 КПК); є)невідкладний прийом прокурора відповідного рівня:- Генеральний прокурор має право бути невідкладно прийнятим Головою Верховної Ради України, Президентом, прем'єр-міністром; - про-курор обласного рівня — керівниками, іншими посадовими особами відповідних органів державної влади та управління, під-приємств, установ, організацій, - прокурор Автономної Республіки Крим - Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Головою уряду Автономної Республіки Крим (ст. 11 Закону); є) санкціонування прокурором, починаючи з обласного та прирівняних до них та їх заступниками, затримання і видворення у примусовому порядку іноземного громадянина або апатрида за межі України (ст. 27 Закону); ж)дача висновків щодо заявлених у судових засіданнях клопотань тощо; з) зупинення дії правового акта до розгляду протесту в порядку прокурорського нагляду (ч.3 ст.21 Закону). Отже, як бачимо, наведені вище правові засобі прокурорської діяльності доволі взаємозв'язані та взаємозалежні між собою і це випливає із того, що ними забезпечується основна функція проку-рорської діяльності - забезпечення точного, неухильного і однакового для всіх виконання законів. А зараз ті ж самі правові засоби диференціюємо залежно від характеру їх дії.
37. 40 До правових засобів ЗОБОВ'ЯЗУЮЧОЇ дії можна віднести: - вимогу прокурора про проведення перевірок, ревізій, виділення спеціалістів; - письмові вказівки наглядаючого прокурора працівникам, які виконують оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; - виклики до прокуратури відповідних посадових осіб для дачі пояснень тощо; - обов'язковість для виконання (розгляду) у встановлені строки актів прокурора у всіх галузях його наглядової діяльності (про-тестів, приписів, подань, постанов про порушення кримінальної справи, адміністративних чи дисциплінарних проваджень) тощо.
38. 40 До правових засобів ЗУПИНЯЮЧОЇ дії відносять: - внесення протесту в порядку нагляду - прокурор зупиняє дію опротестованого акту; - припис, яким також зупиняється дія як наслідок порушення закону, оскільки припис підлягає негайному виконанню; - інші процесуальні рішення прокурора або вказівки на їх проведення, особливо щодо застосування запобіжних заходів та інших засобів процесуального примусу також зупиняють певні наявні або можливі неправомірні дії правопорушника чи інших причетних до правопорушення осіб (відсторонення обвинуваченого від посади, заборона виїзду за кордон. 39. 40 До правових засобів РОЗПОРЯДЧОГО характеру відносять: - прийняття прокурором не пізніше 3-денного строку рішення за заявою або повідомленням про злочин: про порушення кримінальної справи, про відмову в порушенні кримінальної справи; про скерування заяви або повідомлення за належністю (ч.2 ст.97 КПК); - скасування прокурором незаконних та необгрунтованих постанов слідчих та осіб, які проводять дізнання. Дача письмових вказівок про розслідування злочинів, зміну або скасування запобіжного заходу, кваліфікацію злочину, проведення окремих слідчих дій та розшук осіб, які вчинили злочини. Доручення органам дізнання виконання постанов про затримання, привід, взяття під варту, проведення обшуку, виїмки, розшук осіб, які вчинили злочини, виконання інших слідчих дій, а також дає вказівки про вжиття заходів для розкриття злочинів і виявлення осіб, які їх вчинили, і так далі (п.п.2,3,4,8,9,10,11 ст. 227 КПК); - розпорядження прокурора, що стосуються виконання вироків, ухвал і постанов суду, обов'язкові для всіх органів і посадових осіб, які їх виконують (ст. 44 Закону, ч.2 ст. 415 КПК).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |