АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Характеристика небезпек для сонячного колектора

Читайте также:
  1. I Тип Простейшие. Характеристика. Классификация.
  2. I. Электрофильтры. Характеристика процесса электрической очистки газов.
  3. II.2 Стилистическая характеристика рекламного текста
  4. III. Социолингвистическая характеристика
  5. А30. Эллинистический Египет (общая характеристика социально-экономических и политических отношений).
  6. А31. Держава Селевкидов (общая характеристика социально-экономических и политических отношений).
  7. Абсолютизм. Общая характеристика. Особенности стиля. Используемые композиционные решения, конструктивные элементы и строительные материалы. Ключевые здания. Ключевые архитекторы.
  8. Амплитудно-частотная характеристика и способы ее измерения
  9. Анализ издержек начинается с построения их классификаций, которые помогут получить комплексное представление о свойствах и основных характеристиках.
  10. Анализ структуры и системы управления организации, общая характеристика
  11. Аналіз потенційних небезпек
  12. Аналізатори, їх значення для життєдіяльності і забезпечення захисту людини від небезпек.

Сонячний колектор - установка для прямого перетворення енергії Сонця в теплову енергію. Встановлення сонячного колектора є відповідальною справою, в якій враховується ряд факторів, до яких можна віднести кут нахилу, орієнтацію установки, що залежить від висоти Сонця в період надходження найбільшої кількості сонячної енергії. На практиці ідеальними для нашої широти виявилися кути нахилу між 30 і 45º. Встановлення сонячного колектора та визначення його розмірів повинні бути виконаний таким чином, щоб був незначний вплив, що дає тінь від дерев, ліній електропередач і т.п. Важливою частиною геліоустановки під час монтажу є підтримуюча конструкція для сонячних колекторів. Вона забезпечує правильний кут нахилу, а також необхідну жорсткість конструкції. Комбінація підтримуючої конструкції з сонячними модулями повинна витримувати пориви вітру та інші несприятливі дії навколишнього середовища.

До основних небезпек в цій сфері можна віднести електрозварювальні роботи під час монтажу. Також, через те, що геліоколектори зазвичай встановлюють в регіонах з теплим кліматом, то робітники повинні знати про ризик отримання теплового удару - патологічного стану, що супроводжуються сильним головним болем, головокружінням, загальною слабкістю, зблідненням, сповільненням рухів. В такому стані є можлива нудота, блювання, короткочасна втрата свідомості, підвищення температури тіла до +40 - +41°С. В такому випадку працівник повинен мати на головний убір, одягатися в світлих тонів одяг, щоб відбивав сонячні промені, часто вживати воду і не перебувати довго при прямих сонячних променях. Під час монтажних робіт працівник повинен мати на увазі, що сам по собі більше 900 кг, тому він повинен проектувати і виконувати сонячні елементи відповідно до вимог діючих в Україні нормативних документів.

Сонячні колектори ‒ екологічно чисті системи нагрівання води, тому їх використання є цілком безпечним для довкілля. Сонце є не лише невичерпним і безкоштовним джерелом тепла, але і самим екологічно чистим з доступних людству видом енергії. Якщо мова йде про сонячні колектори в побутовому використанні, то вони встановлюються на дахах будинків, тому для них не потрібно підготовлювати значні земельні ділянки, що супроводжується негативним наслідком для природи - зміною ландшафту. Інша річ, це сонячні електричні станції, для встановлення яких потрібні великі території, сонячні котельні потребують великих площ, наприклад, одна електростанція на 80 МВт складається з 852 котелень,кожна з яких має діаметр 100м. Ще одним негативним фактором є відпрацьовані фотоелектричні панелі, які перетворюють сонячну енергію в електричну. При використанні вони не наносять шкоди природі, але являють собою серйозну екологічну проблему, коли стають відходами, тому потребують спеціальної утилізації.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)