|
|||||||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Доповідей та завдань для індивідуальної роботи. 1) Сучасна практика та особливості надання депозитних послуг банківськими установами1) Сучасна практика та особливості надання депозитних послуг банківськими установами. 2) Послуги фінансових установ щодо забезпечення грошових платежів 3) Особливості функціонування міжнародних та національних платіжних систем. 4) Використання банківських платіжних карток в сучасних розрахунках. 5) Проблеми захисту інтересів вкладників банків. 6) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб: необхідність його створення та особливості функціонування в Україні. 7) Депозитна політика банку: її суть та особливості формування. 8) Сучасна практика та особливості надання розрахункових послуг банківськими установами. 9) Практика випуску та обслуговування дорожніх чеків 10 Практика та проблеми розвитку в Україні новітніх розрахункових послуг. Ситуаційні завдання до теми Завдання 1. Обчисліть суму доходу вкладника банку від розміщення коштів на терміновому" депозиті за такими даними: 1) початкова сума вкладу - 5000 грн.; 2) процентна ставка за депозитом - 15 відсотків річних: термін розміщення вкладу 9 місяців. За умовами депозитного договору виплата доходу за вкладом здійснюється після закінчення його терміну.
Завдання 2. Визначте суму доходу вкладника банку за весь період зберігання коштів на депозитному рахунку за такими даними: – початкова сума вкладу - 7500 грн,; – процентна ставка за депозитом - 13 відсотків річних; – термін розміщення вкладу - 18 місяців; – додаткова сума грошових коштів, що була внесена вкладником на початок четвертого і сьомого місяців зберігання коштів - 500 грн. За умовами депозитного договору нарахування і виплата доходу за вкладом здійснюється щоквартально. Завдання 3.
На депозитний рахунок фізичною особою внесено 12000 грн. Визначте суму доходу вкладника за весь термін зберігання коштів на рахунку за такими даними: – термін вкладу - 3 роки; – річна процентна ставка - 12 відсотків: – частота нарахування доходу - раз на квартал. За вкладом передбачена капіталізація відсотків. Завдання 4. Заощаджувач приймає рішення щодо розміщення 9000 грн. на депозитному рахунку в банку терміном на 1 рік. Розглядаються 3 пропозиції: 1) сплата доходу за ставкою 15,5 % річних в кінці терміну депозиту; 2) сплата доходу за ставкою 15,25 % річних зі щоквартальною капіталізацією відсотків: 3) сплата доходу за ставкою 15,0 % річних зі щомісячною капіталізацією відсотків. Оберіть найбільш прибутковий варіант розміщення коштів. Завдання 5. Вексель номінальною вартістю 20000 грн. обліковується банком за 137 днів до терміну його погашення. Облікова ставка банку становить 14 % річних. Визначте суму дисконту на користь банку і скориговану облікову ставку, яка компенсуватиме банку втрати від інфляції, якщо рівень інфляції за період від дати обліку до дати погашення векселя становить 3 %.
Завдання 6. Суб'єкт господарювання має намір продати вексель на вторинному ринку. Виходячи з нижче наведених даних, визначте ціну продажу векселя для забезпечення необхідної доходності.
Завдання 7. Юридична особа придбала дисконтний ощадний сертифікат банку номінальною вартістю 2000 грн. і терміном обігу 183 дні. Величина дисконту на сертифікат на момент його розміщення складала 17 відсотків річних. Виходячи з цих даних визначте: 1) ціну придбання ощадного сертифікату; 2) розмір доходу інвестора, одержаного при погашенні сертифікату за номінальною ціною.
Завдання 8. 1 березня поточного року юридична особа придбала дисконтний ощадний сертифікат банку номінальною вартістю 5000 грн. і терміном обігу 275 днів. 10 липня сертифікат був перепроданий на вторинному ринку Величина дисконту на момент розміщення банківського сертифікату становила 14 відсотків річних, ринкова ставка дисконту на момент перепродажу - 16,5 відсотків річних. Виходячи з цих даних, обчисліть: 1) Ціну придбання ощадного сертифікату; 2) Ціну перепродажу ощадного сертифікату на вторинному ринку; 3) Розмір доходу першого власника від володіння ощадним сертифікатом; 4) Розмір доходу наступного власника сертифікату у випадку його погашення за номінальною ціною. Тестові завдання 1. Фінансові послуги із залучення коштів заощаджувачів на депозитні рахунки з метою їх зберігання та примноження надаються: 1) банками та кредитними спілками; 2) банками та інститутами спільного інвестування; 3) банками та фінансовими компаніями; 4) банками та ломбардами.
2. Депозитні операції банків пов'язані з: 1) розміщенням коштів юридичних і фізичних осіб на визначений термін; 2) залученням коштів юридичних і фізичних осіб на визначений термін або до запитання; 3) випуском облігацій; 4) відповідальним зберіганням цінних паперів. 3. Депозитні операції банків забезпечують: 1) формування попиту на гроші; 2) створення пропозиції грошей; 3) залучення вільного грошового капіталу державою; 4) визначення ціни грошового капіталу. 4. Пасивні депозити банків пов'язані з: 1. випуском акцій; 2. придбанням депозитних сертифікатів НБУ; 3. залученням вільних коштів фізичних осіб; 4. залученням вільних коштів юридичних осіб. 5.Ощадні сертифікати випускаються з метою: 1. формування статутного капіталу банків; 2. покриття збитків від банківської діяльності; 3. залучення банками заощаджень фізичних і юридичних осіб; 4. збільшення суми власного капіталу банку. 6. За допомогою випуску депозитних сертифікатів Національний банк України галу час кошти: 1) фізичних осіб; 2) юридичних осіб; 3) банків; 4) держави 7. До участі в аукціонах НБУ з розміщення депозитних сертифікатів допускаються банки, які: 1) не мають заборгованості за короткостроковими кредитами НБУ; 2) не мають заборгованості за кредитами «овернайт»; 3) своєчасно та в повному обсязі формують обов'язкові резерви; 4) всі відповіді є вірними. 8. Сума коштів на депозитному рахунку члена кредитної спілки не може перевищувати: 1) 10 % загальних зобов'язань спілки: 2) 20 % загальних зобов'язань спілки; 3) 30 % загальних зобов'язань спілки; 4) 50 % загальних зобов'язань спілки. 9. Примусове списання коштів і рахунків платників за рішенням суду здійснюється за допомогою розрахунків з використанням: 1) платіжних вимог – доручень; 2) платіжних вимог; 3) платіжних доручень; 4) акредитивів. 10. Інвестиційні рахунки, що відкриваються в уповноважених банках інвесторам - нерезидентам для здійснення інвестиційної діяльності в Україні, належать до: 1) поточних; 2) депозитних; 3) кореспондентських; 4) рахунків за спеціальним режимом використання.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.01 сек.) |