АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Підготовка поверхонь під фарбування водними сумішами

Читайте также:
  1. IV. Підготовка сержантів (старшин) і кваліфікованих солдатів (матросів)
  2. VI. Підготовка процесуальних документів до практичного заняття – до 5 балів за кожний документ
  3. В чому ви вбачаєте зміст поняття “соціальні ілюзії”?(Підготовка зазначеної доповіді є формою індивідуальної роботи; обов’язкова до виконання;форма виконання - письмова).
  4. В чому ви вбачаєте зміст поняття “соціальні ілюзії”?(Підготовка зазначеної доповіді є формою індивідуальної роботи; обов’язкова до виконання;форма виконання - письмова).
  5. Види штукатурок і вимоги до штукатурених поверхонь.
  6. Виявлення та підготовка до буріння пасток нафти і газу
  7. ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНА І ВІЙСЬКОВО-СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА
  8. Встановлюється між співрозмовниками, можна назвати її етапи: підготовка до бесіди,
  9. етап: Підготовка наради
  10. Завдання4. Перетин поверхонь обертання.
  11. Загальна характеристика формоутворення кривих ліній та кривих поверхонь
  12. Загальні принципи побудови розгорток поверхонь стосовно конструювання одягу

Водними сумішами фарбують обштукатурені, бетонні, цегляні або дерев'яні поверхні. Кількість операцій, які потрібно виконати при підготовці поверхні, залежить від категорії фарбування (просте, поліпшене тощо), а також від виду фарбування і матеріалу поверхні.

Підготовка поверхонь під фарбування клейовими сумі­шами. Клейовими сумішами фарбують обштукатурені, бетонні і гіпсолиті сухі поверхні у приміщеннях, що не зазнають дії вологи. За якістю клейові фарбування бува­ють, прості, поліпшені і високоякісні.

При підготовці обштукатуреної поверхні під просте фарбування її очищають і згладжують, після чого грунту­ють. При підготовці поверхні під поліпшене фарбування, крім перелічених вище робіт, ще розрізують щілини, під­мазують їх і вибоїни, шліфують підмазані місця і вдруге грунтують. Причому перше грунтування роблять після розрізування щілин, а друге — перед фарбуванням.

Починають підготовку поверхні з її очищення від пилу, бруду, крапель і потьоків штукатурного розчину, видалення різних плям. Щоб усунути ці дефекти (крім видалення плям), всю поверхню згладжують торцем де­рев'яного бруска або бруском пемзи, пересуваючи їх

колоподібними рухами. З цією самою метою застосовують шліфувальну шкурку, яку намотують у 3—4 шари на корпус спеціального пристрою і затискують пружинним затискачем. Подовжена ручка пристрою дає змогу обробляти поверхні, стоячи на підлозі. Коли верхній шар шкурки витирається, його обривають і роботу вико­нують другим шаром і так далі.

Під час очищення поверхні робітник, стоячи впівобер­та до стіни на відстані 1 м від неї, злегка притискує до стіни пристрій так, щоб рукоятка була під кутом 30—40° до стіни, і пересуває його вертикальними або горизонталь­ними рухами. При цьому з поверхні усуваються сліди від терки, що залишились після затирання накрив­ного шару штукатурки під час штукатурення, а також зерна піску, які виступають над поверхнею штукатурки. Великі краплі розчину знімають металевим шпателем. Малі (волосні) щілини, які утворилися після висихання штукатурки, затирають дерев'яною теркою, змочуючи по­верхню водою.

Механічні пошкодження штукатурки (вибоїни), а також щілини підмазують, по­передньо розрізуючи їх мета­левим шпателем або штука­турним ножем на глибину 2—3 мм під кутом 40—45, щоб краще було заповнити їх підмазувальною сумішшю. Великі й глибокі щілини розрізують на всю товщину штукатурного шару. Аби підмазувальна суміш до­бре трималась у щілинах або вибоїнах, поверхню слід змо­чити водою або при поліпше­ній підготовці виконати пер­ше грунтування спеціальною

сумішшю. Ґрунтувальна суміш призначена для зменшен­ня відсмоктуючої здатності пористої поверхні і створення на ній міцної плівки, яка під час фарбування дасть змогу створити рівномірне фарбове покриття.

Ту чи іншу ґрунтувальну суміш застосовують залежно від виду поверхні, яку треба фарбувати, і способу фарбу­вання. Під клейове фарбування використовують купорос­ну, галунну або миловарну ґрунтовку.

Мідний купорос або галуни, що входять до складу ґрунтовки, реагує з господарським милом, утворюючи нерозчинні у воді металеві солі жирних кислот, які разом? іншими складовими частинами ґрунтовки і створюють на поверхні міцну плівку. Крім того, мідний купорос є добрим антисептиком, тобто речовиною, здатною знешкоджувати гнильні бактерії. Тому у ґрунтовці його застосовують також як протраву.

Дерев'яні поверхні стін, перегородок, віконних рам і дверей можуть мати просте, поліпшене, і високоякісне фарбування. Підготовка поверхонь під просте фарбування складається з таких операцій: очищення поверхонь, вирізуваний сучків і засмолів (на нових поверхнях), прооліфлювання, підмазування дефектів, шліфування, прооліфлювання підмазаних місць, грунтування (перше фарбування).

З дерев'яних поверхонь стару фарбу видаляють так, як і з обштукатурених. Засмоли і сучки вирубують на глибину 2—3 мм, вирубані місця прооліфлюють і шпатлюють густою олійною підмазкою. Суміші для підготовки дерев'яних поверхонь під олійне фарбування і методи їх нанесення такі ж, як для підготовки обштукатурених поверхонь.

Для прооліфлювання поверхні оліфу підігрівають. Ґрунтовку наносять щіткою і розтушовують вздовж волокон деревини. При підготовці під поліпшене фарбування виконують такі операції: очищають поверхню, вирізують сучки і засмоли, місця вирізів прооліфлюють і підмазують, шліфують підмазані місця, всю поверхню шпатлюють, шліфують і знімають з неї пил, грунтують її з флейцюванням і шліфуванням, проводять перше фарбування з флейцюванням і шліфуванням.

Шпатлівку наносять гумовим або дерев'яним шпателем шаром товщиною 1,5—2 мм. На профільовані елементи дверей і вікон шпатлівку наносять гумовими пластинками відповідної ширини. Це дає змогу покрити профілі рівним тонким шаром шпатлівки. При підготовці поверхні під високоякісне фарбування олійними сумішами, крім операцій, потрібних для поліпшеного фарбування, виконують друге шпатлювання поверхні з шліфуванням і зніманням пилу. Шпатлівка для другого шпатлювання повинна бути рідшою, ніж для першого. її наносять металевим шпателем. Після висихання прошпатльовану поверхню шліфують дрібною шкуркою, знімають з неї пил, грунтують, флейцюють і після висихання ще раз шліфують. Для шпатлювання дверей, вікон та інших внутрішніх дерев'яних поверхонь (крім підлог) можна застосовувати клейові шпатлівки. Підготовку поверхонь дерев'яних підлог під олійне фарбування можна розпочинати тільки після закінчення всіх оздоблювальних робіт у приміщенні. Насамперед підлогу ретельно миють і висушують (нову підлогу з чистих дощок можна не мити). Потім вирубують, прооліфлюють і зашпатльовують сучки і просмолені місця. Після цього всю поверхню прооліфлюють, підмазують, шпатлюють і шліфують.

Щоб приготувати суміш для прооліфлювання, в оліфу додають фарбу (2 столові ложки на 1 л оліфи). Цю суміш тонким рівномірним шаром наносять на підлогу. Після повного висихання, яке наступає через дві доби, всі дефекти і щілини в підлозі замазують олійною шпатлівкою. Для приготування олійної шпатлівки одну частину гарячого 10%-ного розчину столярного клею і одну частину оліфи наливають у чисту посудину, перемішують і всипають туди просіяну через сито крейду. Сюди можна додати трохи вохри. Суміш доводять до тістоподібного стану і шпатлюють нею підлогу.

 

Для першого шпатлювання у шпатлівку додають дрібний пісок (25% від об'єму крейди), що зменшує усадку шпатлівки. Шпатлювання підлоги починають з кутка, протилежного вхідним дверям. Шпатлівку наносять так: 8—10 л суміші викладають на прооліфлену підлогу, потім шпателем (ширина леза близько 25 см) шпатлівку переміщують вздовж дощок у бік вхідних дверей, заповнюючи нею всі нерівності. При необхідності шпатлівку добавляють і продовжують роботу. Після просушування першу шпатлівку шліфують наждачним папером або силікатною цеглою і змітають пил щетинною щіткою. Потім наносять другий шар шпатлівки, просушують його, шліфують шкуркою чи пемзою, покривають оліфою і просушують. Підготовлену таким чином поверхню підлоги можна фарбувати.

Підготовка металевих поверхонь. Металеві вироби і конструкції (труби і радіатори опалення, газові та водопровідні труби, решітки, елементи балконів тощо) перед фарбуванням ретельно очищають стальними щітками від іржі, бруду, розчину. Очищену поверхню прооліфлюють. Після висихання оліфи всі нерівності (місця стикування елементів, щербини, щілини) підмазують олійною ґрунтовкою (рецепт 13). Сухі підмазані місця шліфують. Потім поверхню грунтують (виконують перше фарбування) і розтушовують фарбу щіткою вздовж металевого виробу.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)