АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Суть стратегічних змін та визначення їх рівня хар-ка впливу різнорівневих стратегічних змін на п-ві

Читайте также:
  1. A. Підняти ногу вище рівня серця
  2. B. Транспортна аварія, об’єктового рівня.
  3. E. Визначення наявності зовнішніх пошкоджень
  4. Аналіз виручки від реалізації продукції, оцінка впливу факторів на її зміну
  5. Аналіз впливу контактних аудиторій
  6. Аналіз впливу на підприємство покупців
  7. Аудит визначення валових доходів, балансового прибутку (збитку), розрахунку податку на прибуток
  8. Афінська та спартанська системи виховання: порівняльний аналіз.
  9. Билет №10. Пищевая промышленность. Общая хар-ка отрасли. Влияние на ОС.
  10. БССС на 3 рівнях. Відмінність від простого речення.
  11. Варіанти застосування методу. Порівняння з методом переміщень
  12. ВВП та чистий економічний добробут:порівняльний аналіз для України.

Зміни, що проводяться в процесі реалізації стратегії, прийнято називати стратегічними змінами. Реалізація обраної стратегії пов'язана зі здійсненням в організації стратегічних змін. Практика проведення таких змін показує, що найбільші труднощі виникають при проведенні змін в організаційній структурі і культурі організації. Поведінка менеджерів, відповідальних за реалізацію стратегії, і реакція співробітників на зміни можуть сильно відрізнятися. Виділяють 4 досить стійких і завершених, рівнів змін:

1) перебудова підприємства (реорганізація), передбачає суттєву зміну підприємства, що впливає на місію та організаційну структуру та культуру. Подібні зміни можуть знадобитися тоді, коли організація змінює галузь (або входить у нову для себе) і, відповідно, змінює продукт і ринкову позицію;

2) радикальні зміни, передбачають зміну організаційних структури (наприклад, злиття з іншою організацією);

3) помірні перетворення, передбачають зміни у функціональних сферах організації, що пов’язані з виходом на нові сегменти ринку та організуванням виробництва та маркетингу нової продукції;

4) звичайні зміни є реакцією на результати системи контролювання діяльності (наприклад, можуть передбачати зміни в системі маркетингу).

Основні типи стратегічних змін на підприємстві:

Реінжиніринг — це фундаментальне переосмислення та радикальна перебудова господарських процесів підприємства з метою підвищення ефективності діяльності підприємства.

Реструктуризація підприємства — це проведення організаційно - економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на зміну організаційної структури, форми власності, організаційно - правової форми з метою підвищення ефективності виробництва, збільшення обсягу випуску конкурентоспроможної продукції, фінансового оздоровлення.

Нововведення — це кінцевий результат інтелектуальної діяльності, втілений у виведеному на ринок новому або вдосконалену продукті, технологічному процесі, що використовується в практичній діяльності, або в новому підході до надання соціальних послуг.

Зміни можуть проходити з різною швидкістю - одночасно і поетапно. Вибір швидкості змін визначають два фактори:

1. Наскільки терміново потрібні зміни. Ринкова криза, наприклад, звичайно диктує термінову необхідність змін, а підготовка до прийняття нових юридичних положень, запланованих до здійснення через 5 років, дозволить проводити зміни повільніше і, можливо, менш болісно.

2. Наскільки сильна інерція організаційної культури. Для «розморожування» інерції одним організаціям потрібно більше часу, ніж іншим.

Перевага одночасних змін — ефект швидкого подолання. Така модель змін дозволяє швидко реагувати на ситуацію і приймати нові умови, не оглядаючись назад. Недолік — «болючий» фактор, тобто з боку менеджменту при одночасних змінах може знадобитися навіть примус по відношенню до підлеглих, що може зіпсувати взаємини між ними.

Перевага поетапних змін — поступовість, проходження крок за кроком. Менеджмент організації, де інерція велика, за такої моделі може домогтися схвалення змін ще до початку або в процесі самих змін. Весь процес поділяється на ряд чітких кроків, між якими може бути фаза «відпочинку». У ситуаціях швидкої зміни навколишнього середовища використання цієї моделі недоцільно.

Умовами ефективного проведення стратегічних змін на підприємстві є:

ü організаційна структура, що адекватна обраній стратегії;

ü сприятлива організаційна культура;

ü наявність агентів стратегічних змін.

З огляду на сприяння стратегічному процесу, організаційні культури класифікують як:

1) культури — захисники, що не сприймають раптові та радикальні зміни,

2) культури - розвідники, сприймають радикальні зміни;

3) культури - аналітики, прийнятні до навчання та змін;

4) реактивні культури, прийнятні до спонтанних змін.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)