АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Методичні рекомендації. Розкриваючи перше питання, необхідно зосередити увагу на понятті «суспільство» та його головних ознаках

Читайте также:
  1. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. III. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ .
  3. IV. Методичні матеріали до семінарських, лабораторних і практичних занять.
  4. VI. Методичні вказівки щодо виконання індивідуальних завдань.
  5. Висновки та рекомендації
  6. Висновки, пропозиції, рекомендації
  7. Довідкові та навчально-методичні матеріали
  8. Загальні методичні вказівки
  9. Загальні методичні вказівки
  10. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ .
  11. Загальні методичні рекомендації до семінарських та практичних занять
  12. ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Розкриваючи перше питання, необхідно зосередити увагу на понятті «суспільство» та його головних ознаках. Важливо розуміти еволюцію уявлень про суспільство як соціальну систему: поняття суспільства в античному світі; у соціально-філософській думці XVI-XVIII ст.; системно-механістичні та системно-органістичні підходи до аналізу суспільства (О. Конт, Г. Спенсер, Е. Дюркгейм, Ф. Тьонніс та ін.); трактування суспільства в марксистській соціологічній концепції; сучасні глобальні теорії суспільного розвитку: урбанізацію, економічну та політичну модернізацію, інформаційну революцію, взаємодію та взаємовплив культур.

У другому питанні необхідно розкрити суть та значення соціально-класової, поселенської, національно-етнічної, демографічної та професійної підструктур суспільства, показати їх взаємозв’язок. Виділити чинники, які впливають на ці підструктури і підтримують рівновагу в суспільстві (це норми та цінності, соціальні ролі та соціальні інститути).

Починати підготовку до третього питання потрібно з дефініцій «соціальна стратифікація» та «соціальна мобільність». Дати визначення відкритої та закритої стратифікації, розкрити причини соціальної нерівності. Розглянути основні методологічні підходи до вирішення питань про сутність та перспективи розвитку соціальної стратифікації. Особливості функціонального підходу (Т. Парсонс, Р. Мертон, К. Девіс, У. Мур). Конфліктний підхід до аналізу соціальної стратифікації (К. Маркс, М. Вебер, Р. Дарендорф). Еволюційний підхід (Герхард, Ленскі). Потрібно також показати взаємозв’язок соціальної стратифікації і горизонтальної та вертикальної соціальної мобільності. Розкрити проблему маргінальності соціальних утворень.

У четвертому питанні важливо зрозуміти поняття соціальної групи та соціального інституту. Виокремити їх головні ознаки та типологію. Розглядаючи соціальні групи, виділити головні чинники та механізми їх формування, поняття групової ідентичності та ідентифікації. Охарактеризувати соціально-класові, соціально-демографічні, соціально-етнічні, соціально-професійні, соціально-територіальні групи в соціальній структурі суспільства. Зупиняючись на розгляді соціальних інститутів, необхідно зазначити їх внутрішні та зовнішні функції, взаємозв’язок соціальних інститутів із соціальними групами та індивідами. Характеризуючи соціальні інститути за змістом завдань та формою діяльності, студенти повинні вміти наводити конкретні приклади з життя українського суспільства.

Щодо п’ятого питання, то тут важливо проаналізувати матеріали періодичної преси та інтернет-видань стосовно тенденцій розвитку соціальної структури в Україні. Звернути особливу увагу на трансформаційні процеси в Україні, які впливають на виникнення нових соціально-класових утворень, та поляризацію суспільства. Провести соціологічний аналіз соціально-економічних та політичних реформ в Україні.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)