|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Правове регулювання ринків фінансових послугП л а н
1. Поняття та види фінансових послуг. 2. Поняття ринків фінансових послуг. Їх правове регулювання. 3. Функції та компетенція Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Інші регулятори ринку. 4. Коло суб’єктів, що мають право надавати фінансові послуги. Реєстрація та ліцензування діяльності фінансових установ. Суміщення надання певних видів фінансових послуг. 5. Заходи впливу, що застосовуються у разі порушення законодавства, що регулює діяльність з надання фінансових послуг. 6. Законодавчі засади запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. 7. Система та суб’єкти фінансового моніторингу.
Завдання 75. Виробничо-комерційна фірма (ВКФ) надала позику за рахунок власних коштів фізичній особі – працівнику фірми на умовах строковості та платності. Районна податкова інспекція звернулась до господарського суду з позовом про визнання недійсним договору позики, оскільки ВКФ не мала права надавати фінансової позики (без реєстрації у якості фінансової установи та отримання відповідної ліцензії). Яке рішення повинен винести суд?
76. ТОВ “Октопус” займається будівництвом багатоквартирних житлових будинків. Будівництво здійснюється за рахунок коштів фізичних осіб, які мають намір придбати квартиру, і оформлюється договором про пайову участь у будівництві. Юрист товариства вважає, що в даному випадку порушуються норми Закону України “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю” та законодавства про фінансові послуги, оскільки ТОВ “Октопус” фактично надає фінансові послуги із управління грошовими коштами фізичних осіб, не маючи статусу фінансової установи. Директор товариства хоче отримати роз’яснення від уповноваженого державного органу. До якого органу він має звертатися? Підготуйте проект відповіді на запит.
77. До юридичної фірми звернувся директор ломбарду “Барс” утвореного у формі повного товариства, з проханням розробити нову редакцію установчого договору, яка б відповідала вимогам чинного законодавства. Ознайомившись із проектом нової редакції договору, директор помітив, що з предмета діяльності виключено положення про здійснення ломбардом операцій щодо збереження майна та скупки виробів із дорогоцінних металів. Юристи пояснили директору, що ломбард є фінансовою установою і не може займатися іншими видами діяльності, аніж фінансові послуги. Директор наполягав на залишенні цієї послуги в договорі, мотивуючи свою позицію тим, що ломбард надає такі послуги дуже давно і не має жодних ускладнень з боку контролюючих органів. Чи є обґрунтованою позиція юристів?
78. До страхової компанії звернувся потенційний клієнт з наміром застрахувати своє життя. Клієнт попросив у працівника страхової компанії ознайомити його з фінансовою звітністю компанії за останні десять років, переліком нерухомого майна, що їй належить, переліком акціонерів та керівників компанії (голови та членів правління, керівників структурних підрозділів) із зазначенням їх паспортних даних, номерів телефонів та місця проживання. Потенційний клієнт мотивував свою вимогу тим, що оскільки договір страхування життя є довгостроковим, то і він має зібрати максимум відомостей про компанію, її акціонерів та керівників, щоб бути впевненим у її добропорядності та надійності. Як має поступити працівник страхової компанії?
79. До банку звернувся представник іноземної компанії з метою відкрити рахунок для формування статутного капіталу ТОВ, що створюється цією іноземною компанією. Працівник банку перевірив комплект наданих документів та додатково запросив у представника статут іноземної компанії, а також відомості про всіх її учасників, а якщо такі учасники є юридичними особами, то також про їх учасників (паспортні дані, місце проживання, копії паспортів). Представник іноземної компанії відмовився надавати зазначені документи, оскільки їх надання не передбачене Інструкцією “Про порядок відкриття рахунків у національній та іноземній валюті”, затвердженою рішенням НБУ. Працівник банку відмовив у відкритті рахунку. Чи правомірними були дії працівника банку.
80. До юридичної компанії звернувся клієнт із проханням зареєструвати для нього фінансову компанію та створити фонд фінансування будівництва, який би управлявся цією компанією. Клієнт також бажав, щоб ця компанія мала змогу залучати кошти від фізичних та юридичних осіб (на депозити), а також мала право видавати кредити. Чи можливе створення такої компанії? Складіть алгоритм її створення.
81. Представники Держфінмоніторингу здійснили перевірку оператора однієї з державних лотерей. Під час перевірки виявлено, що не виконуються вимоги Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”, а саме: оператор не має у своїй структурі спеціального підрозділу з питань фінансового моніторингу. Оператор стверджував, що оскільки він не має статусу фінансової установи, то не є суб’єктом первинного фінансового моніторингу. Чи правильне твердження оператора? Які санкції або заходи впливу можуть бути застосовані до оператора лотереї у випадку порушення ним законодавства?
82. Представники Держфінпослуг здійснили планову виїзну перевірку (інспекцію) кредитної спілки “Швидка допомог”, внаслідок якої виявлено наступні порушення: невідповідність головного бухгалтера спілки встановленим Професійним вимогам; недотримання спілкою фінансових нормативів діяльності та невідповідність договорів про надання кредитів вимогам законодавства про фінансові послуги та Закону України “Про захист прав споживачів”. Які заходу впливу можуть бути застосовані до кредитної спілки?
Нормативно-правові акти та література
Господарський кодекс України від 16.01.2003. – Гл. 35. – Офіц. вісн. України. – 2003. – № 11. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12.07.2001 р. // Офіц. вісн. України. – 2001. – № 32. – Ст. – 1457. Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом: Закон України від 28.11. 2002 р. // Там же. – № 50. – Ст. 2248. Положення про Державний реєстр фінансових установ, затверджене розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 р. № 41. Положення про надання окремих фінансових послуг юридичними особами – суб’єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами: затверджено розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 22.01.2004 р. № 21. Качка Т. Боротьба з відмиванням грошей. – К.: Реферат, 2004. – 288с.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |