АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Свідчення олігарха розсердили президента

Читайте также:
  1. VII. Порядок здійснення тимчасового вилучення посвідчення водія
  2. Акты Президента Республики Беларусь.
  3. Вопрос. Президент РФ: конституционный статус. Прекращение полномочий Президента РФ.
  4. Д) Обраний на посаду президента України в 2004 році
  5. Загальна характеристика конституційно-правового статусу президента
  6. Какие правовые акты и по каким вопросам может издавать Президент РФ?Место правовых актов Президента РФ среди других источников КП
  7. Конституціинии статус Президента України
  8. Конституційний статус Президента Украіни
  9. Конституційний статус Президента України
  10. Конституційний статус Президента України
  11. Конституційний статус Президента України
  12. Конституційний статус Президента України

 

Того ж дня, 30 квітня, він підписав законопроект "Про ринок природного газу". Закон був прийнятий із важливою поправкою, суть якої полягає в тому, що приватні газорозподільні компанії, більшість з яких в Україні контролюється Фірташем, більше не зможуть безкоштовно користуватися мережами. За внесення поправки виступала фракція "Народного фронту" прем’єра Яценюка. Проте голосував за закон і "Блок Петра Порошенка" майже у повному складі.

"Свідчення Фірташа – це його помста за цей законопроект – не інакше", – вважає депутат від БПП, близький до Порошенка.

В оточенні президента переконані, що своїми свідченнями Фірташ не сильно нашкодив репутації президента.

"Факт зустрічі з Фірташем Порошенко ніколи не заперечував. Він розмовляв з усіма олігархами. Так що чорної кішки тут немає", – говорить один із політтехнологів Порошенка.

Гірше прийшлося Віталію Кличку, який давав свідчення під час засідання суду у Відні в конфіденційному режимі.

У той же день він заявив, що захист Фірташа просто використав стратегію переведення обвинувачення з економічної в політичну площину. А через тиждень виправдовувався у відповідь на запит нардепа від БПП Мустафи Найєма, стверджуючи, що жодних документів з Фірташем не підписував і грошей від нього не брав. Аналогічний запит Найєм надіслав і Петру Порошенку.

Не тільки Кличка та Порошенка засмучили показання Фірташа у Відні.

За даними співрозмовників у оточенні президента, рішенням австрійського суду не задоволена американська сторона. Майже наступного дня після засідання у Відні і у Порошенка, і у Яценюка була розмова з віце-президентом США Джо Байденом, під час якої в тому числі обговорювалося питання Фірташа. Згадав Байден і про інших олігархів, попросивши пришвидшити деолігархізацію.

"Гарантую, що ніхто більше не потрапить в рейтинг Forbes, знімаючи вершки з використання можливостей державних монополій, з традиційно-корупційного середовища в газовому секторі. Держава ні для кого не буде більше дійною коровою. Дикий капіталізм у цій галузі з прийняттям цього Закону, відповідних нормативних актів має закінчитися. Хочу, щоб це почули всюди: і в Києві, і у Відні", – пообіцяв Порошенко через декілька днів після розмови із Байденом під час засідання РНБО.

Не дивлячись на репутаційні втрати Кличка через його зв’язок з Фірташем, у Порошенка не виключають союзу з мером Києва і його партією на місцевих виборах, які мають відбутися в жовтні цього року.

"Ми не хочемо, щоб виглядало так, ніби наша партія "кидає" своїх партнерів на шляху", – каже один із депутатів від БПП.

Питання лише у тому, як відбуватиметься об’єднання.

У Порошенка наполягають на злитті партій УДАР і "Блок Петра Порошенка" у "Солідарність", а у Кличка попри все хочуть зберегти бренд УДАРу.

Поки що перемовини з цього приводу тривають безпосередньо між Порошенко та Кличко.

 

Закляті друзі

 

Проте є більш близькі і вірогідні дострокові вибори.

Мова йде про 205 округ на Чернігівщині. На парламентських виборах 2014 року там переміг Валерій Куліч, якого 31 березня президент Порошенко призначив головою Чернігівської ОДА.

І хоча Куліч ще не склав мандат, а дата місцевих виборів не призначена, про намір балотуватися в цьому окрузі вже заявив колишній заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан.

Депутатський мандат може стати захистом для Корбана, якого в листопаді минулого року допитали в ГПУ по трьох кримінальних справах. Сам Корбан про рішення балотуватися в своєму Facebook написав наступне:

"В АП мені запропонували обмін: якщо я припиняю критикувати владу, якщо я зраджую товаришів у боротьбі, якщо я на час виїжджаю з України – проти мене особисто закривають кримінальні справи і я зможу спокійно "вирішувати питання". Ті самі кримінальні справи, де мене фактично звинувачують у тому, що я боровся з корупціонерами, сепаратистами і зрадниками України з перевищенням своїх повноважень", – зазначив він.

У Корбана на окрузі буде цікавий конкурент – нинішній керівник Державного управління справами Сергій Березенко. Він поки що офіційно не повідомляв, що має намір балотуватися, але вже розгорнув неабияку діяльність на Чернігівщині.

Тим більше, що з 30 квітня у Раді регіонального розвитку, яка була створена указом президента, нинішній голова ДУС відповідатиме саме за Чернігівську область.

Прес-служба чиновника запит "Української правди" про його намір балотуватися в 205 окрузі залишила без відповіді.

Березенко, який належав до "молодої команди" Леоніда Черновецького – персона неоднозначна. Фактично він був одним із тіньових керівників штабу Порошенка під час президентських і парламентських виборів.

Від багатьох мажоритарників "Українська правда" тоді чула нарікання – мовляв, Березенко призначав кандидатів у нардепи за грошову винагороду. Через це у нього нібито і виник конфлікт з дніпропетровською командою.

Ще у грудні один із її членів скаржився "Українській правді", що Березенко просто торгував округами під час парламентських виборів. Також Корбан звинувачував Березенка у причетності до фальсифікацій на 38 окрузі, де переміг представник "Опозиційного блоку".

Тож, вибори на чернігівському окрузі вже обіцяють бути цікавими і напруженими. І мова тут йде не тільки про протистояння кандидатів. Це, перш за все, протистояння між Порошенком та Коломойським.

І у президентської команди вже є своя тактика в цій боротьбі. За інформацією близьких до Порошенка джерел "Української правди", в окрузі буде балотуватися кілька кандидатів, які напередодні виборів знімуться на користь Березенка.

Березенко у разі його обрання не буде пересічним депутатом у фракції БПП.

"Його майбутня функція у фракції – "прагматичні перемовини" з депутатами. Це не корупція, а вирішення депутатських "хотелок" за голосування", – говорить УП джерело, близьке до президента.

Зараз у фракції БПП збором голосів за той чи інший законопроект займається Ігор Кононенко, колишній бізнес-партнер Петра Порошенка, який обіймає посаду першого заступника голови фракції.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)