|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Підготовка траншейДо початку земляних робіт по риттю траншеї керівник монтажної організації разом з представниками експлуатуючої і будівельної організацій обстежують запроектовану для прокладання кабельної лінії трасу. При цьому встановлюють необхідність в зміні окремих ділянок траси в зв’язку зі зміною умов (забудова, зміна планування та ін.). При необхідності в проект і кошторис прокладання кабельної лінії проектною організацією за узгодженням з представниками замовника вносять необхідні зміни. Осьова лінія траншеї і вихідні точки наносять на трасі відповідно плану. Ширина дна траншеї залежить від кількості і типу кабелів, що прокладаються. Ширина дна траншеї для кабелів до 10 кВ: - 300 мм на 1÷2 кабелі; - 400 мм на 2÷3 кабелі; - 500 мм на 3÷4 кабелі; - 630 мм на 4÷5 кабелів; - 800 мм на 5÷6 кабелів; При розробці траншеї землерийною фрезою ширина дна траншеї для прокладання 1 го кабелю до 10 кВ, - не менше 150 мм. В місцях закладання муфт для створення котловану траншея може бути розширена на 250 мм на кожну муфту для розташування запасу кабелю 350 – 400 мм в обидві сторони. Глибина траншеї повинна забезпечувати закладку кабелю на 0,7 – 0,8 м від плануваль- ної відмітки. При вводі в будівлі допускається глибина 0,6 м. На перетинаннях проїзної частини вулиць, доріг і шляхів – не менше 1100 мм. Допустима відстань: від будівель і споруд (по фундаменту) не ближче 0,6 м, від дерев –2 м, від кущів – 0,75м. Траншеї риють по можливості прямолінійними. На всіх поворотах розміри траншеї роблять такими, щоб можна було прокласти кабель з допустимим радіусом згинання.
Обладнання і пристосування для прокладання кабелів в траншеях. Прокладання кабелів в траншеях являється трудомістким процесом, в якому використо- вуються засоби великої і малої механізації. 1. Транспортні засоби: - вантажні автомобілі, обладнані лебідкою і засобами фіксації кабельних барабанів; - кабельні машини для перевезення і укладки кабелю; - кабельні транспортери; - трактори. 2. Навантажувально-розвантажувальні засоби: - підйомні крани; - автонавантажувачі; - лебідки. 3. Землерийна техніка: - траншейні екскаватори; - землерийні фрези; - кабелеукладачі (для прокладання одиночних кабелів); - пневмопробійники; - установки для проколювання ґрунту. 4. Пристосування: - кабельні домкрати; - пристрої для обертання і гальмування барабану; - розкочувальні ролики (прямі і кутові); - пристосування для згинання кабелю. 5. Обладнання кабельної машини: - обладнання для завантаження і укладання кабелю; - лебідка або пристрій для протягування кабелю в трубах; - генератор для підігріву кабелів; - вентилятор для провітрювання колодязів; - насос для відкачування води з траншеї. Процес розкочування кабелю з використанням пристрою обертання і гальмування барабану і розкочувальних роликів показано на рис.1.3.2. Рис.1.3.2. Розкочування кабелю: а – на прямій ділянці, б – при кутовому обході.
При обертанні барабану необхідно слідкувати за тим, щоб не створюва -лося перекручування кабелю. В землі прокладаються тільки броньовані кабелі і спеціальні кабелі з пластмасовою оболонкою (ААБ, МСМК).
Відразу після прокладання кабель засипають шаром м’якого ґрунту або піску (100 мм «подушка), утрамбовують, укладають захист з червоної цегли або залізобетонної плитки товщиною 50 мм. При прокладанні кабелю на глибину 1 – 1,2 м захист можна не улашто- вувати. Для кабелів напругою до 1 кВ захист улаштовують тільки в місцях можливих механічних пошкоджень. Траншею засипають. Засипаний ґрунт укачується катком або трактором. При безтраншейному прокладанні ножовий кабелеукладач закладає кабель на глибину 1 – 1,2 м. При русі кабелеукладача його ніж входить в ґрунт на глибину 1,2 – 1,3 м, кабель укладається у створену щілину, яка під дією маси ґрунту засипається. Процес механізованого прокладання показаний на рис.1.3.3.
Рис.1.3.3. Механізоване прокладання кабелю ножовим кабелеукладачем КУ-150: 1, 2 – трактори; 3 – кабелеукладач; 4 – вхідний лоток; 5 – кабельний барабан; 6 – кабельний транспортер; 7 – кабель; 8 – касета; 9 – ніж.
Для вводу кабелю, що виходить з траншеї в будівлю, в стіні завчасно закладають від -різки стальних або чавунних труб, розташованих на відстані одна від одної (в при гори -зонтальному розташуванні не менше 100 мм і при вертикальному не менше 250 мм. Труби беруть з внутрішнім діаметром, рівним 1,5 – 2 зовнішніх діаметрів кабелю. Кабель вводять в будівлю з запасом по довжині 1,5 – 2 м на випадок, якщо потребується заміна кінцевих муфт. Щоб в будівлю по трубах не проникала вода, в місцях вводу кабелю викопують невеликий котлован — «приямок», який заповнюють глиною. Ввід кабелю в будівлю показано на рис.1.3.4.
Рис.1.3.4. Ввід кабелю в будівлю.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |