Навантажувальна здатність привода визначається як повна механічна потужність, яку можуть витримати усі нерухомі і обертові його елементи. Таким чином, номінальна потужність обраного двигуна Pn (потужність на вході привода) є вихідною величиною для розрахунку на міцність зазначених елементів.
Для обчислення крутних моментів та частот обертання кожного валу привода слід попередньо пронумерувати їх на кінематичній схемі римськими цифрами, починаючи з «I», присвоївши його вхідному валу редуктора.
Крутний момент на валу двигуна (Нм):
де – номінальна потужність обраного двигуна (кВт); – асинхронна частота обертання його ротора (об/хв).
Для крутних моментів , частот обертання на наступних валах редуктора та кутових швидкостей справедливі наступні співвідношення:
(2.12)
де j – номер валу (j=I, II,...); , – передатні числа та ККД кожної механічної передачі, що входить до складу привода (табл. 2.2).
Звісно, що крутні моменти на валах в процесі експлуатації машини змінюються відповідно до графіку навантаження. Однак якщо врахувати, що потужність двигуна була визначена за ефективним моментом, то моменти на кожному валу (2.12) слід вважати початковим розрахунковим навантаженням.
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг(0.003 сек.)