АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Інтернет

Читайте также:
  1. Інтернет
  2. Інформацiйнi ресурси Інтернету
  3. Інформаційний тиск через телеефір та Інтернет
  4. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ІНТЕРНЕТУ
  5. Ознайомлення з діяльністю інтернет- магазину.
  6. Основні канали маркетингу інтернет-магазину
  7. Платіжні системи в Інтернет
  8. Пошук інформації в мережі Інтернет
  9. Правила ефективного пошуку в Інтернетi
  10. Ресурси мережі Інтернет
  11. Роль Інтернет-підприємства в бізнесі-системі

Подання органами державної влади інформації у мере­жі Інтернет є одним з найбільш дієвих способів взаємодії влади і суспільства.

Сайт органу державної влади є відкритим і загальнодос­тупним інформаційним ресурсом, використання якого здійснюється безоплатно, однак, сайт може містити також інформацію обмеженого доступу.

До сайта органу державної влади висуваються певні ви­моги:

-представлення інформації про орган влади, його міс­це розташування, наявність контактної інформації, визна­чення умов і форм використання матеріалів сайта;

- забезпечення цілодобового контролю за працездатніс­тю сайта;

- з метою запобігання створенню нерівних умов для різ­них користувачів, для доступу до сайта не повинні пред'яв­лятись завищені вимоги до апаратного і програмного забезпе­чення;

-дотримання принципу поваги до практики інформа­ційного обміну у мережі Інтернет (відсутність відповідей на звертання громадян і організацій є неприйнятною практи­кою);

- обмеження на сайті органу державної влади інформа­
ції, джерелом якої виступають треті особи (у випадку, якщо
така інформація наявна, орган влади повинен визначити
межі своєї відповідальності за її повноту і достовірність);

-кожен електронний документ повинен мати власну унікальну адресу, має публікуватись інформація про дату його розміщення, а також забезпечуватись довготривале зберігання оновлюваної інформації;

- розміщення інформації про умови використання сайта.

Пошук урядових ресурсів України доцільно починати з урядового порталу України (http://www.kmu.gov.ua).

Повний список адрес серверів парламентів світу представлений на сайті Міжпарламентського союзу (www.ipu.org/english/parlweb.htm).

Пошук парламентської інформації України - з сайту Верховної Ради України (www.rada.kiev.ua).

Інформаційні ресурси архівів у мережі Інтернет

Архіви зберігають найрізноманітніші види документів з усіх сфер суспільної і особистої діяльності: управлінську документацію, документи особового походження, картогра­фічні документи, науково-технічну документацію, кіно-, фото-, фоно-, відеодокументи, документи церковних конфе­сій тощо.

Метою функціонування сайтів архівних установ є попу­ляризація архівної справи, розширення доступу громадян і організацій до архівних матеріалів, надання інтерактив­них послуг, висвітлення діяльності архівних установ, вис­вітлення змісту періодичних видань з архівної справи. Сай­ти архівів виконують такі функції: надання для широкого кола користувачів науково-довідкового апарату архівів, ін­формування про діяльність архівних закладів, надання ін­формації про склад і зміст архівних документів, подання законодавчої, нормативної та методичної бази функціону­вання архівних установ, висвітлення змісту публікацій (з повними текстами) з архівної справи.

Пошук інформації, яка надається архівами України, можна починати з порталу "Архіви України" (http:// www.archives.gov.ua/).

Бібліотечно-бібліографічні ресурси мережі Інтернет

У мережі Інтернет представлено значну кількість біб­ліотечно-бібліографічних інформаційних ресурсів як у виг­ляді бібліотечної реклами, так і з власне бібліографічною інформацією, яка міститься у електронних каталогах. Крім цього, бібліографічна інформація розташовується на серверах наукових і освітніх закладів, які представляють доступ до своєї наукової продукції - періодичним виданням у електронній формі, при чому як на бібліографічному рів­ні, так і на повнотекстовому.

Бібліографічна інформація може надаватись також сер­верами видавництв та книготорговельних організацій, спеціаль­ними службами, які забезпечують рефератами або анотаціями журнальних статей та інших друкованих матеріалів тощо.

Сайт найбільшої бібліотеки України - Національної бібліоте­ки України ім. В.В.Вернадського (www.nbuv.gov.ua), який містить гіперпосилання на провідні бібліотеки світу і України.

Мета роботи: опанувати пошук національних інформа­ційних ресурсів України, представлених у мережі Інтернет.

Хід роботи:

1. Ознайомитись з урядовими, парламентськими, архів­ними та бібліотечними ресурсами мережі Інтернет за на­веденими адресами порталів.

2. Проаналізувати представлені ресурси. Порівняти склад і структуру інформаційних ресурсів, до яких надається доступ. Скласти порівняльну таблицю (поставити знаки + та -).

Таблиця 84

 

Тип (назва) ресурсу, web-адреса Доступ до еле­ктронного ка­талогу або по­шук по сайту Доступ до по­вних текстів електронних документів Посилання на інші інформа­ційні ресурси мережі Інтернет
       
       

 

3. Оформити звіт.

 

Практична робота №2

Оцінювання характеристик джерел інформації


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)