Завдання 2. Зробити кореляційний аналіз показників грошової маси (money), індексу споживчих цін (cpi) та поточного рахунку в Україні (ca)
Кореляційний аналіз (кореляційна матриця) не складає важкої технічної підтримки та є доступною для виконання різними програмними забезпеченнями з маніпулюванням статистичною інформацією, включаючи Microsoft Excel всіх версій, однак ми пропонуємо побудову графіку в звичному статистичному пакеті E-views 5.0.
Перш за все, необхідно створити робочий файл з потрібними папками (new object → series → name – money, cpi, ca), імпортуємо статистичні показники (edit), відкриваємо їх в одній групі (open → as group) та задаємо необхідну команду – correlations → common samples.
Отримані результати (з кореляційної матриці) дозволяють зробити такі висновки: кореляція між усіма заданими показниками простежується зворотною, про що свідчить знак від’ємності, крім того можна констатувати про невеликий обернений зв’язок між показниками індексу споживчих цін з грошовою масою (коефіцієнт кореляції -0,09) та поточного рахунку (-,026). Натомість вагомий зворотній вплив простежується між показниками грошової маси та поточного рахунку (-0,52).
1 | 2 | Поиск по сайту:
|