АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Промивання та зрошування кишковика

Читайте также:
  1. Методи проведення гідротерапії: ванни загальні та місцеві, купання, бані, промивання та зрошування кишківника

Підводне субаквальне промивання кишковика. Хворому, який знаходиться в ванні ємністю 400-600л. заповнюють її водою з температурою 36-37С. Процедуру роблять зранку після опорожнення кишковика. Лікувальний резервуар заповнюють розчином хлориду натрію, сульфату магнію або відваром ромашки. Трубка для підведення лікувальної води зі стерильним наконечником знаходиться в центрі сідла ванни, який вводять в пряму кишку. Після цього хворий сідає на гумовий шар і витягує ноги.

Після 5 хвилинного перебування в ванні, коли наступає розслаблення м’язів, хворому вводять 1-1,5 л. лікувальної води. Потім він її виганяє. Так проводять біля 4-5 раз. Загальна тривалість процедури 20-40 хвилин. Після процедури ванну і всі в ній частини дезінфікують 10% рзчином хлораміну.

При субаквальних промиваннях кишковика виводять фекалії, слиз, гази токсичні речовини. Це відповідно зменшує процеси запалення, бродіння і гниття в шлунково - кишковому тракті, нормалізується секреторна і моторна функція, покращується обмін речовин.

Субаквальне промивання кишковика виконують 2-3 рази на тиждень. Курс лікування 6-8 процедур. Показаннями для призначення є дискінезія жовчних шляхів, функціональні розлади шлунку, хронічні закрепи та коліти, шкірні хвороби, професійна інтоксикація. Субаквальне промивання кишковика протипоказано вагітним, при наявності в анамнезі поліпа, кровотечі, кишкової непрохідності, виразкової хвороби шлунка.

Промивання та зрошування кишковика хворого в сидячій позиції (за А.П. Парфеновим). Кишкове промивання без занурення хворого в ванну є більш раціональним і виключає забруднення шкіри. Для цього на унітазі закріплюють металеву трубку і на неї одягають гумовий наконечник. Хворий вводить наконечник в пряму кишку і через систему трубок лікувальна вода подається з резервуару, як і при підводному промиванні. Звільнення кишковика відбувається більш фізіологічним шляхом і тому завжди достатнє.

Кишкові промивання та зрошування (за Б.С. Ленським). Це промивання проводять в лежачому стані на кушетці. Під клубом хворого розміщують гумове судно. Із спеціального резервуара, підвішеного на висоті 100 см. над кушеткою, лікувальна вода через систему трубок на наконечник поступає в пряму кишку і виходить через відгалуження трійника в підкладне судно. В процесі зрошування зонд переміщується на глибину 40-50 см.

Показання для призначення „ сухих” промивань кишковика на стільці і в лежачому стані, такі як і для підводного субаквального промивання кишковика.

Приклади призначення і показання.

Підводне субаквальне промивання кишковика. Темпе­ратура лікувальної води 39-410С (настій ромашки). Темпе­ратура води ванни 36-370С. Лікувальну воду вводити порці­ями по 0,5-1,5 л, 1-3 процедури по 5-10 л, а наступні - до 2,0-2,5 л. Тривалість процедури 20-30 хвилини. Процедури проводять 2-3 рани на тиждень. Курс лікування 6-8 проце­дур.

Показання дискенезія жовчних шляхів, функціональні розлади, холецистит, хронічний коліт, гепатит.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)