АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Радонотерапія та радонові ванни, Показання та протипоказання до їх проведення. Методики лікування

Читайте также:
  1. Две методики исчисления ВНП.
  2. Деякі методики проведення процедур
  3. Заявляти клопотання про виклик і допит свідків, показання яких можуть мати значення для вирішення питань цього розгляду.
  4. КІЛЬКІСНІ МЕТОДИКИ РОБОТИ З КОЛЕКТИВОМ
  5. Купання в бані. Сауна, її вплив на організм, правила прийому сауни, протипоказання.
  6. Малоформалізованние методики
  7. Методики відшукування несправностей по осцилограмам
  8. Методики диагностики полезависимости - поленезависимости
  9. Методики диагностики узости - широты диапазона эквивалентности
  10. Методики исследования нарушений мышления.
  11. Методики оцінки протирадіаційного захисту захисних споруд
  12. Опис методики

Радонотерапія – метод бальнеолікування із використанням радіоактивних ізотопів радону і продуктів його розпаду. Специфічним фактором, який діє на організм хворого при прийомі радіотерапевтичних процедур є альфа випромінювання. При радіотерапії використовують різні види радонових процедур: ванни водні, повітряні, гінекологічні зрошення, мікроклізми, інгаляції,

Радонові ванни. Натуральні радонові ванни проводять в спеціально обладнаних приміщеннях. На організм діють радіоактивні, хімічні, температурні та механічні фактори. При­родні радонові ванни використовують радіоактивні джерела, які існують на курортах Хмільника, Молоковки та інші. Для приготування штучних радонових ванн використовують кон­центрацію розчину радону, який одержують в лабораторних умовах із солей радію і знаходиться в герметично закритому скляному посуді — барботері. Концентрований розчин роз­ливають в лабораторії в склянки ємкістю 100 мл з таким роз­рахунком, щоб з кожної можна було приготувати ванну з концентрацією радону 1247 Бк/л (36,4 нКі/л). Концентро­ваний водний розчин радону випускають із склянки через сифон на дно ванни, в яку набрали 200 л води заданої темпе­ратури і перемішують. Радонова ванна є процедурою, під час якої на організм діє альфа-випромінювання, що складає 90% всієї енергії радону, а решту бета і гамма випромінювання. При прийомі радонової ванни біля 0,5% радону проникає у внутрішнє се­редовище організму. Активні рухи хворого під час процеду­ри, а також проточні радонові ванни збільшують проникнен­ня радону у внутрішнє середовище організму. При розпаді радону і його продуктів в тканинах організму під дією ф- випромінювання виникає іонізація води, макромолекул ДНК, РНК, ферментів. При цьому утворюється вільні радикали і перекиси, які мають велику хімічну активність, вступають в ланцюгові реакції і утворюють нові речовини, змінюють хід окисно-відновних процесів.

В результаті альфа-випромінювання на рецепторний апарат шкіри через 2-3 хвилини після занурення в радонову ванну виникає звуження венозних капілярів. Після виходу з радо­нової ванни через 2-3 хвилини наступає фаза розширення капілярів, посилюється кровообіг в нирки. Під впливом радонових ванн змінюється чутливість рецепторного апарату, виникає блокування чутливих нервових закінчень, інтенсифікуються процеси метаболізму. Циркулюючий в крові радон та продукти його розпаду в невеликій кількості відкладаються в наднирниках та щитовидній залозі, стимулюючи їх діяльність. Паралельно відбувається стимуляція симпато – адреналової системи. Під дією радонових ванн прискорюються процеси репарації кісток, м’язів, нервових волокон, збільшується систолічний та хвилинний об’єм крові, покращуються метаболічні процеси в міокарді і його функціональний стан.

Опромінення організму при проведенні радонових ванн невелике і не може викликати негативної дії. Радонові ванни призначаються хворим із захворюваннями системи кровообігу, кістково - м’язової, нервової системи, шкіри, жіночих статевих органів.

Показання: захворювання серця, пов’язані із враженням серцевого м’язу, його клапанів і судин, після закінчення гострих та підгострих проявів, ГХ 1 та 2 ст., захворюваннях артерій та вен кінцівок після затухання гострих та підгострих проявів, враження суглобів запального та дистрофічного характеру, при ревматоїдному артриті в фазі ремісії і мінімальній активності процесу, переломах кісток, хронічних запальних процесах в м’язах та сухожиллях, функціональні враження НС, залишкові явища після інфекційних та травматологічних вражень головного та спинного мозку та їх оболонок, враження периферичної НС різного походження (радикуліти, неврити), враження вегетативної НС (гангліоніти), начальних формах атеросклерозу судин головного мозку, хронічних запальних процесах в матці та її придатках, безплідді на ґрунті запальних захворювань матки та труб, хронічних запальних процесах в чоловічих статевих органах, ЦД, гіперфункції щитовидної залози легкої та середньої ст. ожиріння, подагрі, ВХ, функціональних хворобах ШКТ, з підвищеною та нормальною секрецією, хронічних захворюваннях печінки і ЖВШ, хронічних захворюваннях шкіри (екзема, нейродерміт, псоріаз).

Протипоказання лікування радоновими ваннами є вагітність у всі терміни, хворі із злоякісними і доброякісними пухлинами, гнійними процесами, відкритою формою туберкульозу, всіма формами захворювань крові, епілепсія.

Методики лікування:

Загальні радонові ванни з концентрацією 40-80 (1,5-3,0 кБк/л). Рідше120 нКі/л (4,5 кБ/л) при температурі води 35-37С тривалістю від 5 до 15 хв., 4-5 раз на тиждень, на курс лікування 12-15 процедур..

У випадку уперто рецидивуючих радикулітів з вираженим больовим синдромом, при відсутності порушень зі сторони ССС, вегетативної НС показано застосування радонових ванн з концентрацією 120-200 нКі/л (4,5-7,5 кБк/л).

При гінекологічних захворюваннях застосовують вагінальні зрошення тривалістю від 15-20 хв., Т 35-40С і мікро клізми – 37-40С 2-3 дня підряд і день перерва, в кількості 18-20 процедур, рекомендується проводити перед ванною.

Повітряно – радонові ванни та інгаляції проводять в герметичних кабінах, куди подається повітряно – радонова суміш температурою до 43С і концентрацією від 10 до 40нКі/л або 400-1500 Бк/л. Ці процедури переносяться легко.

У дітей радонові процедури застосовують при ревматизмі, наслідках поліомієліті, ДЦП, міопатії Дюшена, хронічних захворюваннях печінки, сечовивідної системи.

 

Задача 1.

Хворому З., 25 років поставлений діагноз гіпертонічна хвороба 2 стадії. У комплексному лікуванні призначена бальнеотерапія.

1. Назвіть фізичну характеристику хлоридно натрієвих ванн.

А. Природні хлористо натрієві води з мінералізацією від 300 до 700 г/л

Б. Природні хлористо натрієві води з мінералізацією від 200 до 600 г/л

В. Природні хлористо натрієві води з мінералізацією від 100 до 200 г/л

Г. Природні хлористо натрієві води з мінералізацією від 2 до 60 г/л

Д. Природні хлористо натрієві води з мінералізацією від 60 до 100 г/л

 

2. Яке супутнє захворювання буде бути протипоказання для призначення хлористо натрієвих ванн?

А. Псоріаз

Б. Склеродермія

В. Тромбофлебіт

Г. Бронхіт

Д. Пієлонефріт

 

3. Якии вміст іонів йоду в йодобромних ваннах?

А. 1 мл/л

Б. 2 4 мл/л

В. 4 6 мл/л

Г. 6 8 мл/л

Д. понад 10 мл/л

 

4. Яка температура води при проведенні йодобромних ванн?

А. 20 25 0

Б. 25 27 0

В. 30 34 0

Г. 35 37 0

Д. 37 40 0

 

5. Укажіть правильний фізіотерапевтичний рецепт призначення йодобромних ванн

А. Йодобромна ванна із вмістом іонів йоду не менше за 10 мл/л, іонів брома 25 мг/л температура води 25 - 27 0 час процедури 25 - 30 хв через день 5 ванн на курс лікування.

Б. Йодобромна ванна із вмістом іонів йоду не менше за 10 мл/л, іонів брома 25 мг/л температура води 37 - 40 0 час процедури 10 - 20 хв щодня 20 ванн на курс лікування.

В. Йодобромна ванна із вмістом іонів йоду не менше за 10 мл/л, іонів брома 25 мг/л температура води 35 - 37 0 час процедури 10- 15 хв через день 10 15 ванн на курс лікування.

Г. Йодобромна ванна із вмістом іонів йоду не менше за 8 мл/л, іонів брома 50 мг/л температура води 30 - 34 0 час процедури 10- 15 хв через день 10 15 ванн на курс лікування.

Д. Йодобромна ванна із вмістом іонів йоду 5 мл/л, іонів брома 15 мг/л температура води 25 - 27 0 час процедури 10- 15 хв через день 10 -15 ванн на курс лікування.

 

Еталони відповідей: 1.Г, 2. В, 3. Д, 4. Г, 5.В

 

Тести

1. Яких різновидів душа не існує?

1) Дощовий;

2) Голковий;

3) Пильовий;

4) Газовий*;

5) Циркулярний.

2. Які з перерахованих ван не є газовими?

1) Азотні вани;

2) Перлинні вани;

3) Кисневі вани;

4) Бурштинові вани*;

5) Вуглекислі вани.

 

3. Морські купання та процедури на морському березі називаються:

1) Геліотерапія;

2) Аеротерапія;

3) Спелеотерапія;

4) Таласотерапія*;

5) Гідротерапія.

 

4. Застосування прісної води з лікувальною та профілактичною метою називається:

1) Геліотерапія;

2) Аеротерапія;

3) Спелеотерапія;

4) Таласотерапія;

5) Гідротерапія*.

Завдання

Дайте загальні рекомендаці щодо санаторно-курортного лікування хворих з різноманітними формами неврозів (неврастенія, істерія, психастенія, невроз нав’язливих станів).

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

Завдання

Хвора Т., 17 років, хворіє на нейроциркуляторну дистонію. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хворий А., 47 років, хворіє 11 років. Діагноз: Гіпертонічна хвороба ІІ ст. Гіпертрофія лівого шлуночка, СНІ. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хворий М., 12 років, хворіє 3 роки на псоріаз (шкірна форма). Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора В., 41 рік, хворіє 8 років. Діагноз: Цукровий діабет, ІІ тип, середня ступінь важкості, стадія компенсації. Діабетична ангіопатія ніг І ст. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора Б., 29 років, хворіє 13 років. Діагноз: Ревматизм, неактивна фаза, ревматичний міокардіосклероз, комбінована мітральна вада з перевагою недостатності, СНІ. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Задачі

Задача 1

Хворому Ш.. 40 років с діагнозом стенокардія призначена бальнеотерапія.

1. Які курорти володіють вуглекислими мінеральними водами?

А. Свалява

Б. Славянськ

В. Миргород

Г. Моршино

Д. Труськавец

2. Що яке з супутніх захворювань може бути протипоказанням для призначення вуглекислих ванн?

А. Невроз

Б. Емфізема легких

В. Мерехтлива аритмія

Г. Нефросклероз

Д. Гіпертонічна хвороба 1 стадії

3. Яка оптимальна концентрація диоксида вуглеводу у вуглекислих ваннах?

А. До 5 г/л

Б. 5-20 г/л

В. 20-40 г/л

Г. 40-60 г/л

Д. Більше за 75 г/л

4. Якими відчуттями у хворого супроводяться процедури вуглекислих ванн?

А. Відчуттями холоду і перекрученої шкіряної чутливості

Б. Відчуттями «жару» і перекрученої шкіряної чутливості

В. Відчуттями пощипування поколювання

Г. Відчуттями повзання мурашок.

Д. Ніяких відчуттів

5. Виберіть якими лікувальними ефектом володіє вуглекисла ванна?

А. Десенсибілізуючим

Б. Стресом-лімітуючим

В. Бактеріостатичним

Г. Кардіотонічним

Д. Седативним

 

Тестовий контроль

1. Хворому П., 33 років поставлений діагноз попереково-крижовий радикуліт. У лікуванні призначені сірководневі ванни. Який період напіввиведення сірки з організму?

А. 40 хвилин

Б. 60 хвилин

В. 6 годин

Г. 24 години

Д. більше доби

 

2. Хворому Щ., 56 років страждаючому хронічним циститом. У комплексному лікуванні був рекомендовано прийом мінеральної води всередину. Виберете води з якою температурою відносяться до термальних?

А. нижче за 20 о

Б. 20 35 о

В. 35 42 о

Г. 42 45

Д. понад 42 о

 

3. У хворого А., 50 років поставлений діагноз виразкова хвороба шлунка. У комплексному лікуванні призначили прийом мінеральної води всередину. Яке супутнє захворювання може бути протипоказанням даному хворому?

А. Хронічний панкреатит

Б. Ожиріння

В. Спаечний процес черевної порожнини

Г. Цукровий діабет

Д. Хронічний пієлонефрит

 

4. Хворому В., 34 років поставлений діагноз хронічний холецистит карієс. У комплексне лікування включили прийом мінеральної води всередину. Яким лікувальним ефектом не володіє дана процедура?

А. Протизапальним

Б. Спазмолітичним

В. Знеболюючим

Г. Нормалізуючим секреторну функцію шлунка

Д. Імунокорегуючим

 

5. Основна мета призначення радонових ванн хворому У., 45 років з гіпертонічною хворобою 1 стадії є

А. Тонізуюча

Б. Судинорозширювальна

В. Протизапальна

Г. Прискорення основного обміну

Д. Прозапальна

 

6. Виберете якою одиницею вимірювання визначається концентрація радону у ванні за міжнародній системою?

А. У Джоулях

Б. У Амперах

В. У Беккерелях

Г. У кюрі

Д. У ватах

 

7. Хворий До., 44 років з діагнозом подагра в стадії ремісії призначили вуглекислі ванни. Що є діючим чинником при даній процедурі?

А. Кислота

Б. Луг

В. Пухирці газу

Г. Іонізуюче випромінювання

Д. Молекули кисня

 

8. Хворому П., 55 років поставлений діагноз варикозна хвороба. Призначені сірководневі ванни. Виберіть ванни з яким змістом сульфіду (загального сірководня) відносять до середніх?

А. 0,3 1,5 ммоль/літр

Б. 1,5 3 ммоль/літр

В. 3 7,5 ммоль/літр

Г. 7,5 12 ммоль/літр

Д. Понад 12 ммоль/літр

 

9. Хворому З., 56 років з підгострим артритом правого колінного суглоба з порушенням функції суглоба 2 міри призначена радонова ванна. Який з синдромів буде бути показанням для призначення даної процедури?

А. Гострий больовий

Б. Запальних явищ

В. Набряклий

Г. Дисгормональний

Д. Дисциркуляторний

 

10. Хворому Н., 33 років з діагнозом неврастенія, призначені радонові ванни. Виберіть який механізм альфи-випромінювання впливає на нервову систему?

А. Підвищується екскреція адреналіну і дофаміну.

Б. Підвищується провідність немієлінізованих нервових провідників.

В. Знижується тонус симпатичного і підвищується тонус парасимпатичного відділів ЦНС.

Г. Надає розблоковану дію на рівні ретікулярної формації стовбура головного мозку

Д. Збільшується больова чутливість шкіри

 

11.Яке ствердження є невірним?

1) Торфяні грязі утворюються переважно з болотної рослинності;

2) Ілові сульфідні грязі мають переважно органічний склад;

3) Сапропелеві грязі є відкладеннями переважно прісних водойм;

4) Ілові сульфідні грязі мають переважно органічний склад*;

5) Сопкові грязі збагачені органічною речовиною нафтового походження.

 

12 Які бальнеологічні курорти найменш ефективні при захворюваннях опорно-рухового апарату?

1) Курорти з родоновими водами;

2) Курорти з сірководневими водами;

3) Курорти з йодобромними водами;

4) Курорти з хлоридними натрієвими водами;

5) Курорти з сульфідними водами*.

 

  1. Скільки бальнеологічних груп мінеральних вод існує?

1) Три;

2) П¢ять;

3) Сім;

4) Дев¢ять*;

5) Одинадцять.

 

  1. Який з перерахованих різновидів не відноситься до групи питних вод?

1) Мінеральні питні води;

2) Мінеральні питні лікувально-столові води;

3) Природні мінеральні столові;

4) Природні столові;

5) Природні мінерально-органічні*.

 

  1. Які з перерахованих вод не відносяться до головних бальнеологічних груп?

1) Води, що містять срібло*;

2) Вуглекислі води;

3) Сульфідні води;

4) Залізисті води;

5) Води, що містять миш’як.

  1. Який вид санаторно-курортного лікування є найефективнішим при захворюваннях шпунково-кишкового тракту?

1) Спелеотерапія;

2) Застосування питних мінеральних вод*;

3) Застосування пелоїдів;

4) Гідротерапія;

5) Застосування парафіну.

Завдання

Хвора Г., 34 роки, хворіє 6 років. Діагноз: Вторинно-хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром, гіпертензивна стадія, фаза ремісії. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хворий Ж., 44 роки, хворіє 14 років. Діагноз: Хронічний паренхіматозний панкреатит, середньої важкості, фаза ремісії, помірно виражена зовнішньосекреторна недостатність. Хронічний ентероколіт, дисбактеріоз кишківника ІІ. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора У., 30 років, хворіє 4 роки. Діагноз: Хронічний безкам’яний холецистит, рецидивуючий перебіг, стадія ремісії, гіперкінезія жовчного міхура. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

2. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

3. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

4. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора Х., 54 роки, хворіє 7 років на подагру (хронічна подагра, середній ступінь важкості, враження І плюснефалангових суглобів). На момент обстеження загострення хвороби не зареєстровано. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора Н., 42 роки, хворіє 19 років на первинний правобічний хронічний пієлонефрит (фаза ремісії). Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора Ю., 34 роки, хворіє 7 років. Діагноз: Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: рефлюкс-езофагіт ІІ ступеня. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

2. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

3. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

4. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

 

Завдання

Хворий Ч., 52 роки, хворіє 7 років. Діагноз: Ревматоїдний артрит (поліартрит), неактивна фаза. (рентгенологічна стадія-ІІ, порушення функції суглобів-І.). Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хворий Ф., 44 роки, хворіє 5 років. Діагноз: Вторинний остеоартроз (після травми) лівого колінного суглобу, І стадія, порушення функції суглобів-І. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора Д., 64 роки, хворіє 15 років. Діагноз: Остеоартроз із залученням до процесу колінних та кульшових суглобів, ІІ стадія, порушення функції суглобів-ІІ. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Опишіть найбільш благоприємну кліматичну зону для санаторно-курортного лікування хворих з цією патологією.

2. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

3. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

4. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

5. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хвора Д., 40 років, хворіє 13 років. Діагноз: Атрофічний гастрит кукси шлунка з кишковою метаплазією ІІ ст., тотальна гіпоацидність, виражений єюно-гастральний рефлюкс. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

2. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

3. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

4. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

Завдання

Хворий Ц., 24 роки, хворіє 3 роки. Діагноз: Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки в стадії нестійкої ремісії (Нр-негативна). Ерозивний гастродуоденіт ІІ ст. акт. з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка. Порекомендуйте санаторно-курортне лікування.

Запитання:

1. Які курорти України та СНД можна рекомендувати хворим з такою патологією?

2. Призначте адекватний вид санаторно-курортного лікування, перерахуйте необхідні процедури та опишіть методики їх проведення.

3. Вкажіть загальні покази та протипокази для кожного з рекомендованих Вами лікувальних заходів.

4. Складіть індивідуальну програму лікувальних та реабілітаційних заходів для даного хворого і обгрунтуйте їх.

 

5.5 Матеріали для самоконтролю:

1.Гідротерапія. Загальна характеристика методу.

2. Класифікація гідротерапевтичних процедур.

3. Особливості фізіологічної дії.

4. Методика і техніка проведення процедур.

5. Показання і протипоказання.

6. Лікувальні душі.

7. Характеристика душів, їх призначення. Механізм фізіологічної і лікувальної дії. Методика і техніка проведення процедур. Показання і протипоказання. Техніка безпеки.

8. Ванни. Прісні, з додавання ароматичних і лікарських речовин (хвойні, шавлієві, гірчичні, скипидарні), з лікарських трав і рослин (валеріанові, з ромашкою). Особливості фізіологічної і лікувальної дії. Методика і техніка проведення процедур. Показання і протипоказання. Техніка безпеки.

9. Гігієнічна обробка ванн.

Бальнеотерапія. Загальна характеристика методу.

10. Поняття про мінеральні води, їх класифікація і основні бальнеологічні характеристики.

11. Зовнішнє застосування мінеральних вод.

12. Мінеральні (сульфідні, хлоридні, натрієві, йодобромні) і газові (вуглекислі, кисневі, перлинні, азотні, радонові) ванни. Механізми фізіологічної і лікувальної дії. Методики проведення процедур.

13. «Сухі» вуглекислі ванни. Показання і протипоказання.

14. Підводне витягнення хребта, методики. Внутрішнє застосування мінеральних вод.

15. Класифікація питних мінеральних вод.Механізм фізіологічної і лікувальної дії. Методика застосування.

16. Використання мінеральних вод для промивання шлунку, дуоденального дренажу, промивань - зрошувань товстого кишечника, інгаляцій. Показання і протипоказання.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.042 сек.)