АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Способи проведення гідротерапії

Читайте также:
  1. Виготовлення копій протоколів про проведення негласних слідчих (розшукових) дій та додатків до них не допускається.
  2. Виготовлення, утворення несправжніх (імітаційних) засобів для проведення конкретних негласних слідчих дій оформлюється відповідним протоколом.
  3. Виключно прокурор має право прийняти рішення про проведення такої негласної слідчої (розшукової) дії, як контроль за вчиненням злочину.
  4. Виявляти хиби в організації та методиці проведення навчального процесу.
  5. Глава 71. Процесуальні дії у справі про порушення митних правил та порядок їх проведення
  6. Дефекти і способи контролю з'єднань, заготівель і деталей
  7. Дефекти і способи контролю металевих заготівель і виробів
  8. Деякі методики проведення процедур
  9. До проведення анкетування
  10. Загальні положення про організацію і проведення педагогічної практики.
  11. Загальні положення проведення негласних (розшукових) дій.
  12. Зазначені особи можуть бути допитані під час судового розгляду як свідки проведення відповідної слідчої (розшукової) дії.

Водолікувальні процедури можуть бути загальними і місцевими. До загальних процедур відносяться ванни, душі, вологі обгортання, обтирання, обливання; до місцевих — руч­на, ніжна, сидячі ванни, зрошування, часткове обливання і обтирання, а також водяні грілки, компреси і т.ін.

Водяна грілка. Використовують гумовий резервуар на 1,5 л з щільно закритою ебонітовою пробкою. Грілку за­повнюють гарячою водою з температурою води 60-70'С, після чого обгортають рушником і накладають на відповідну ділян­ку тіла хворого.

Гарячі компреси. М'яку тканину змочують гарячою водою (температура води — 600-700С), відтискують і наклада­нь на ділянку тіла, яка підлягає нагріванню. Серветки з м'якої тканини змінюють декілька разів.

Холодні компреси. Серветки з м'якої тканини змочу­ють гарячою водою і накладають на голову, магістральні су­дини чи ділянки шкіри, які підлягають охолодженню. Через 5-6 хвилин холодний компрес замінюють новим.

Зігріваючі компреси. Серветку, змочену водою кімнат­ної температури або розведеним 50-70% спиртом наклада­ють на ділянку шкіри, зверху розміщують целофанову про­кладку, вату і закріплюють бинтом. Зігріваючі компреси на­кладають па 6-8 годин.

Вказані водолікувальні процедури широко застосовують в домашніх, стаціонарних і польових умовах.

Приклади призначення і показання

1. Грілка на праве підребер’я. Щоденно, зранку перед вживанням їжі.

Показання. Дискінезія жовчних шляхів, функціональні розлади шлунку, хронічний гастрит.

2. Гарячий компрес на ділянку шкіри. Щоденно, 2 рази на день. Курс лікування 6-10 процедур.

Показання. Інфільтрат після травми, лімфаденіт, лімфаденіт, хронічні захворювання носоглотки.

3. Холодний компрес на ділянку шкіри, де знаходяться магістральні судини, або травмовані м'язи чи сухожилля.

Показання. Висока температури тіла, стан після травми протягом першого дня.

Загальне вологе обкутування. В змочене водою і відтис­нуте простирадло при кімнатній температурі загортають хворо­го. Після чого загортають його шерстяними ковдрами, нижні кінці підкладають під ноги. Шию хворого обкутують сухим рушником, на голову накладають холодний компрес.

Розрізняють три стадії дії вологого загортання. Перша ста­дія триває 10-15 хвилин, в цей час хворий зігріває вологе простирадло за рахунок свого тепла. В цій фазі виявляється то­нізуюча і збуджуюча дія на нервову систему. Друга стадія виникає через 15-20 хвилин від початку процедури. Шкіра одночасно нагрівається, підтримується постійний температур­ний гомеостаз. В цій фазі вологого обкутування хворий почи­нає дрімати і засинає, виявляється заспокійлива дія, яка сприяє відпочинку центральної нервової системи і відновленню пра­цездатності хворого. Третя стадія виникає через 40-45 хви­лин від початку процедури. Температура простирадла і води до­сягає температури внутрішніх органів — 37,1 - 37,4° С. В цій фазі теплоутворення перевищує тепловіддачу і виникає ефект теплонакопичення, що сприяє виникненню потовиділення.

Тривалість процедури залежить від мети, яку поставили при проведенні вологого обгортання: для збудження і жаро­знижувальної дії — 10-15 хвилин; заспокійливої — 40-45 хви­лин; потогінна — 45-60 хвилин і більше. Після нетривалих вологих обгортань можна обтирати хворих і залишати відпо­чивати, а якщо був викликаний потогінний ефект, то реко­мендують прийняти душ або ванну з температурою 37°С. Про­цедури проводять щоденно. Курс лікування 15-20 процедур.

Вологе обтирання. В залежності від стану хворого про­водять часткове або загальне обтирання. В клінічній практиці вологе обтирання використовують для підвищення адаптив­них можливостей організму і як загартовуючий засіб. Спо­чатку для обтирання використовують воду з температурою 30-340С, поступово знижують її до 18-160С. Процедури про­водять щоденно. Місцеве та загальне обтирання проводять змоченим і відтиснутим рушником або простирадлом. Після во­логого обтирання обов'язково шкіру розтирають сухим руш­ником до почервоніння.

Обливання. Обливання проводять з відра або гумового шлангу. Перед обливанням роздягнутий хворий повинен зро­сти декілька фізичних вправ, змочити ноги. Процедура про­водиться щоденно при кімнатній температурі, поступово зни­жуючи температуру води до 20-22°С. Тривалість процедури хвилини, після чого шкіру витирають насухо. Курс лікування 15-30 процедур.

Приклади призначення і показання.

1. Загальне вологе обкутування. Тривалість процедури 30-40 хвилин щоденно. Курс лікування 10 процедур.

Показання. Дискінезія жовчних шляхів, функціональні розлади шлунку, НЦД, неврастенія, гіпертонічна хвороба І-І1стадії, синдром перевтоми, безсоння.

2. Загальне обтирання проводять в ванні або в тазу, намо­ченим і відтиснутим рушником чи простирадлом. Тривалість про­цедури 1-2 хвилини, щоденно, курс лікування 20-25 процедур.

Показання. Дискінезія жовчних шляхів, функціональні розлади шлунку, нервово-циркуляторна дистонія, неврасте­нія, гіпертонічна хвороба І 11 стадії, синдром перевтоми, без­соння, загартовування.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)