АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Поради студенту

Читайте также:
  1. IV. Поради студенту
  2. IV. Поради студенту
  3. IV. Поради студенту
  4. Методичні поради
  5. Методичні поради
  6. Методичні поради
  7. Методичні поради
  8. Методичні поради
  9. Методичні поради
  10. Методичні поради
  11. Методичні поради
  12. Методичні поради

 

5.1 Перелік основних термінів, параметрів, характеристик, які повинен засвоїти студент при підготовці до заняття:

№ з/п Термін Визначення
1. Водолікування Водолікування — використання води в лікувальних, за­гартовуючих і реабілітаційних цілях за допомогою темпера­турних, хімічних і мінеральних факторів, які використовують спеціальні методичні прийоми — гідротерапію та бальнеоте­рапію.  
2. Гідротерапія Гідротерапія — це метод лікування, в основі якого ле­жить як зовнішнє використання природних мінеральних вод, так і з домішками різних речовин (хвойні екстракти, різні розчини іонів та інше).  
3. Бальнеотерапія Бальнеотерапія — це метод лікування, в основі якого лежить зовнішнє і внутрішнє використання природних і штуч­них джерел. Бальнеотерапія використовує ванни, душі, підводне витягування хребта, промивання шлунку, пиття мінераль­них вод, інгаляції, зрошування кишковика, дуоденальний дре­наж тощо.  
4. Бальнеотерапія Бальнеотерапія – призначення з лікувальною ціллю натуральних або штучно приготованих мінеральних вод. Лікувально-мінеральні води є природні води, які містять в підвищених концентраціях ті чи інші мінеральні, рідше органічні, компоненти, які мають фізичні властивості (радіоактивність, реакцію середовища), завдяки чому ці води оказують на організм людини дію, яка відрізняється від дії прісної води.  
5. Радонотерапія Радонотерапія – метод бальнеолікування із використанням радіоактивних ізотопів радону і продуктів його розпаду. Специфічним фактором, який діє на організм хворого при прийомі радіотерапевтичних процедур є альфа випромінювання. При радіотерапії використовують різні види радонових процедур: ванни водні, повітряні, гінекологічні зрошення, мікроклізми, інгаляції

5.2.Теоретичні питання, необхідні для реалізації загальних і конкретних цілей

1. Фізична характеристика гідротерапії

2. Механізми дії гідротерапії

3. Апаратура. Техніка безпеки і експлуатації

4. Показання і протипоказання до призначення гідротерапії

5. Техніка відпустки процедур гідротерапії

6. Методики гідротерапії

7. Фізична характеристика бальнеотерапевтичних методів

8. Механізми дії бальнеотерапії

9. Апаратура. Техніка безпеки і експлуатації

10. Показання і протипоказання до призначення бальнеотерапії

11. Техніка відпустки процедур бальнеотерапії

12. Методики бальнеотерапії

 

 

5.3 Практичні роботи (завдання), які використовуються на занятті:

1. Гідротерапія. Загальна характеристика методу.

2. Класифікація гідротерапевтичних процедур.

3. Особливості фізіологічної дії.

4. Методика і техніка проведення процедур.

5. Показання і протипоказання.

6. Лікувальні душі.

7. Характеристика душів, їх призначення. Механізм фізіологічної і лікувальної дії. Методика і техніка проведення процедур. Показання і протипоказання. Техніка безпеки.

8. Ванни. Прісні, з додавання ароматичних і лікарських речовин (хвойні, шавлієві, гірчичні, скипидарні), з лікарських трав і рослин (валеріанові, з ромашкою). Особливості фізіологічної і лікувальної дії. Методика і техніка проведення процедур. Показання і протипоказання. Техніка безпеки.

9. Гігієнічна обробка ванн.

10. Бальнеотерапія. Загальна характеристика методу.

11. Поняття про мінеральні води, їх класифікація і основні бальнеологічні характеристики.

12. Зовнішнє застосування мінеральних вод.

13. Мінеральні (сульфідні, хлоридні, натрієві, йодобромні) і газові (вуглекислі, кисневі, перлинні, азотні, радонові) ванни. Механізми фізіологічної і лікувальної дії. Методики проведення процедур.

14. «Сухі» вуглекислі ванни. Показання і протипоказання.

15. Підводне витягнення хребта, методики. Внутрішнє застосування мінеральних вод.

16. Класифікація питних мінеральних вод.Механізм фізіологічної і лікувальної дії. Методика застосування.

17. Використання мінеральних вод для промивання шлунку, дуоденального дренажу, промивань - зрошувань товстого кишечника, інгаляцій. Показання і протипоказання.

 

 

5.4. Зміст теми:

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)