|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 2.2. ДАВНЬОУКРАЇНСЬКІ РУКОПИСНІ ШЕДЕВРИ: РЕДАКЦІЙНО-ВИДАВНИЧИЙ АСПЕКТЗавдання для самостійної роботи Схематично відтворіть історію пересування примірника Пересопницького Євангелія в часі і просторі. Запитання для самоперевірки Чому процес рукописання став занепадати з кінця ХУІ- початку ХУІІ століть? Як ви б охарактеризували мову Пересопницького Євангелія? Якою була доля Пересопницького Євангелія? Тема 2.3. РУКОПИСНИЙ ТЕКСТ ІЗ АРХІВНОЇ КОЛЕКЦІЇ: ПЕРШІ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО РЕДАКТОРСЬКОГО ОПРАЦЮВАННЯ Завдання для самостійної роботи Підготовка архівного документу для здачі Запитання для самоперевірки Яким чином здійснюється масштабування електронного варіанту документа до стану, придатного для розшифрування тексту? Які помилки найчастіше трапляються під час розшифрування давнього рукописного тексту?
Тема 2.4. РУКОПИСНИЙ ТЕКСТ ІЗ АРХІВНОЇ КОЛЕКЦІЇ: ПЕРШІ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ РЕДАКТОРСЬКОГО ОПРАЦЮВАННЯ Завдання для самостійної роботи Відтворіть схематично роботу редактора над підготовкою архівного документа до друку. Запитання для самоперевірки Звірка набраного з рукопису тексту з оригіналом. 1. Яким чином здійснюється масштабування електронного варіанту документа до стану, придатного для розшифрування тексту? 2. Які помилки найчастіше трапляються під час розшифрування давнього рукописного тексту?
Тема 2.5. КНИГОПИСАННЯ В УКРАЇНІ В ПОМОНГОЛЬСЬКУ ДОБУ. Завдання для самостійної роботи Подайте письмову характеристику помонгольському відродженню Києво-Печерської лаври. Подайте письмову характеристу Києво-Печерського патерика Касіянівської 2-ої редакції 1462 р. Складіть таблицю збережених українських рукописних книг другої половини ХІІІ-XVIII ст. Запитання для самоконтролю Які чинники сприяли поновленню процесу книго писання в Києво-Печерській лаврі після монгольського нашестя на українські землі? Який монастир був провідним осередком книго писання в Україні в по монгольську добу? Які рукописні книги. Створені в Києво-Печерському монастирі в по монгольську добу, збереглися до наших днів? Коли було створене Пересопницьке Євангеліє?
Тема 2.6. РУКОПИСНІ КНИГИ У ФОНДАХ ІНСТИТУТУ РУКОПИСУ ЦНБ НАНУ Самостійна робота в Інституті рукопису ЦНБ НАНУ. (За окремим планом)
ТЕМА 2.7. СТРУКТУРУВАННЯ РАННІХ КНИЖКОВИХ ВИДАНЬ ЗА ЗМІСТОМ ТА ХУДОЖНІМ ОФОРМЛЕННЯМ ЯК ЕЛЕМЕНТ УПОРЯДНИЦЬКОЇ ПРАЦІ ВИДАВЦІВ Завдання для самостійної роботи Випишіть та прокоментуйте по одній перемові передмові (посвяті) з давніх українських видань Питання для самоперевірки Що нового в структуру стародруку вносили українські редактори і видавці? Чим була викликана поява в стародруках передмов. Назвіть їхні види. Коли й для чого запроваджують у своїх першодруках титульні сторінках західні і українські друкарі? За що вибачалися першодрукарі перед читачами. У якій формі це робилося? Якими аргументами можете потвердити тезу: “Українські друкарі всіляко захищали і підтримували мову свого народу”. Назвіть основні видавничі нововведення, спонукані друкарством? Назвіть період запровадження в історії вітчизняної видавничої справи розділових знаків і великих літер. Після видань творів якого автора в практику українського друкарства запроваджуються бібліографічні посилання?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |