|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Розділ 3. Організація управління реагуванням на НСЛекція 3.1.1. Організація оповіщення і порядок подання інформації у режимі підвищеної готовості та у режимі надзвичайної ситуації 1. Порядок подання інформації у режимі підвищеної готовності та у режимі надзвичайної ситуації. 2. Організація оповіщення у випадку НС. 3. Організація зв’язку. Завдання для самостійного опрацювання по темі № 3.1.1. 1. Оперативно-координаційний центр (далі ОКЦ) як структурний підрозділ ГУ МНС України. Основні функції та завдання ОКЦ. 2. Організація роботи ОКЦ. 3. Права працівників ОКЦ. 4. Керівництво. Кваліфікаційні вимоги до посад. Семінар 3.1.2. Організація зв’язку, оповіщення і подання інформації у випадку загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій. Питання для усного опитування: 1. Календарний план виконання основних заходів цивільної оборони 2.Схема організації зв’язку в управлінні з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації при виникненні надзвичайних ситуацій. Пояснити поняття „система зв’язку, система оповіщення”. 3. Порядок подання інформації у режимі підвищеної готовності та у режимі надзвичайної ситуації. 4. Оперативно-координаційний центр (далі ОКЦ) як структурний підрозділ ГУ МНС України, його місце і роль при реагуванні на НС. 5. Організація оповіщення у випадку НС. 6. Організація зв’язку.
Питання для письмової відповіді: 1. Завдання: схематично зобразити систему передачі інформації. 2. Підготувати інформацію про НС · у ценральні органи виконавчої влади, МНС; · підготувати інформацію про вжиті заходи по реагуванню на НС від голови відповідної комісії з ТЕБ та НС у центральні органи виконавчої влади (КМУ); · звернення до населення з інформацією про НС. Поняття Система зв’язку – організаційно-технічне об’єднання сил та засобів зв’язку, розгорнутих відповідно до завдань, які розв’язуються системою управління. Система зв’язку складає технічну основу системи управління та забезпечує обмін інформацією між органами управління та іншими елементами системи управління. Оповіщенн я — доведення сигналів і повідомлень органів управління про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення. Система оповіщення — комплекс організаційно-технічних заходів, апаратури і технічних засобів оповіщення, апаратури, засобів та каналів зв’язку, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації про виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення; Література для підготовки: 1. Закон України від 24.06. 2004 р. № 1859-IV „Про правові засади цивільного захисту” 2. Закон України від 14.12. 99р. №1281-XIV “Про аварійно-рятувальні служби”. 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.01р. №1567 “Про затвердження Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня”. 4. Тимчасове положення про оперативно-координаційний центр головного управління МНС України в Черкаській області 5. Постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.02р. №1201 “Про затвердження Положення про штаб з ліквідації надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру”. 6. Постанова Кабінету Міністрів України від 15.02.99р. №192 “Про затвердження Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях”. 7. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2000 р. № 1386 „Про затвердження типових положень про управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення 8. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 травня 2005 р. № 328 „Про структуру місцевих державних адміністрацій” Лекція 3.2.1. Дії по переведенню органів управління, сил та засобів функціональних та територіальних підсистем у режим підвищеної готовності та у режим НС.
1. Організація управління реагуванням на НС. Органи уповноважені приймати рішення про введення відповідних режимів. 2. Призначення уповноваженого керівника залежно від рівня надзвичайної ситуації Завдання уповноваженого керівника з ліквідації НС. Орієнтовна послідовність дій уповноваженого керівника з ліквідації НС. 3. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у сфері рятувальної справи. 4. Організація діяльності та завдання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру 5. Кризовий центр. Завдання для самостійного опрацювання по темі № 3.2.1.
Ознайомитися із порядком створення, завданнями, діяльністю Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Семінар 3.2.2. Алгоритм реагування при загрозі та виникненні НС. Питання для усного опитування:
1. Організація управління діяльністю аварійно-рятувальних служб по ліквідації надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. 2. Змоделюйте орієнтовну послідовність дій уповноваженого керівника з ліквідації НС: 3. Що передбачає орієнтовний загальний порядок дій відносно ситуації, яка виникла. 4. Назвіть функції органів управління і посадових осіб, які здійснюються в рамках певних режимів діяльності. · Порядок подання інформації у режимі підвищеної готовності та у режимі надзвичайної ситуації · Які заходи та дії передбачають режим підвищеної готовності та надзвичайної ситуації
Питання для письмового опитування: В.1. 1. Структурним підрозділом обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, який створюється головою держадміністрації і підпорядковується голові відповідної держадміністрації та МНС є... 2. На територіальному рівні координуючими органами є... 3. Територіальні та місцеві органи державного нагляду у сфері цивільного захисту Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, міст, районів у містах підпорядковуються... 4. Спеціальна Урядова комісія з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру має такі основні права: a) b) c) d) 5. Хто визначає персональний склад штабу з ліквідації НС? В.2. 1. Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи є органом управління... 2. Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту це.. 3. Спеціальна Урядова комісія з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є... 4. Спеціальна Урядова комісія з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру має такі основні завдання: e) f) g) h) 6. Хто встановлює порядок та режим роботи штабу з ліквідації НС?
Орієнтовна послідовність дій уповноваженого керівника з ліквідації НС наступна:
• На першому засіданні Урядової комісії або у робочому порядку через МНС уповноважений керівник уточнює завдання міністерствам, іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, установам і організаціям, задіяним у ліквідації НС та її наслідків.
• Контролює наявність та стійкість зв’язку з оперативними групами реагування на НС, утвореними у центральних органах виконавчої влади, які залучаються до реагування на НС.
• Виїжджає на місце виникнення НС та здійснює безпосереднє керівництво організацією та проведенням робіт у зоні НС.
• Підпорядковує собі, після прибуття на місце виникнення НС, регіонально-оперативну групу або оперативну групу реагування на НС відповідного міністерства, підприємства, установи, організації, а також усі оперативні групи, розташовані у зоні НС за винятком оперативної групи СБУ.
• Утворює об’єднане ешелоноване угрупування сил і засобів реагування на НС (розділ VII Плану реагування на НС державного рівня, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.01р. №1567). Штаб з ліквідації надзвичайної ситуації (далі - НС) є робочим органом ліквідації НС. Залежно від рівня НС утворюється відповідно: штаб з ліквідації НС загальнодержавного рівня; штаб з ліквідації НС регіонального рівня; штаб з ліквідації НС місцевого рівня; штаб з ліквідації НС об'єктового рівня. Штаб з ліквідації НС утворюється уповноваженим керівником з ліквідації надзвичайної ситуації, призначеним згідно із статтею 18 Закону України “Про аварійно-рятувальні служби”. До роботи в штабі залежно від рівня НС залучаються керівники аварійно-рятувальних служб та формувань, що беруть участь у ліквідації НС, спеціалісти відповідних центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками). Персональний склад штабу з ліквідації НС визначає уповноважений керівник з ліквідації НС, який забезпечує його діяльність та встановлює режим роботи. У своїй діяльності штаб з ліквідації НС залежно від її рівня взаємодіє із спеціальною Урядовою комісією з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру або спеціальною комісією з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального, місцевого та об’єктового рівня. Основним завданням штабу з ліквідації НС є безпосередня організація і координація аварійно-рятувальних робіт з ліквідації НС. Штаб з ліквідації НС відповідно до покладених на нього завдань:
Під час ліквідації НС у підпорядкування уповноваженого керівника з ліквідації НС переходять усі аварійно-рятувальні служби та формування, що залучаються до ліквідації НС. Розпорядження уповноваженого керівника з ліквідації НС відповідно до законодавства є обов’язковими для виконання суб’єктами — учасниками ліквідації НС, а також громадянами, підприємствами, установами та організаціями, які знаходяться в зоні НС. Залежно від обставин, що склалися в зоні НС, уповноважений керівник з ліквідації НС самостійно приймає рішення щодо:
Ніхто не має права втручатися в діяльність штабу з ліквідації НС до відсторонення в установленому порядку уповноваженого керівника від виконання обов’язків та взяття на себе керівництва ліквідацією НС або призначення іншого уповноваженого керівника з ліквідації НС. Штаб з ліквідації НС забезпечується комплектом аварійно-рятувальної документації на електронних (паперових) носіях, засобами постійного зв’язку з відповідними центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які беруть участь у ліквідації НС. Працівникам штабу з ліквідації НС забезпечується доступ до інформаційних ресурсів Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань НС. Під час ліквідації НС залежно від її рівня штабом з ліквідації НС ведеться оперативно-технічна документація:
Після ліквідації надзвичайної ситуації працівники штабу з ліквідації НС систематизують документи, формуючи архівну справу у двох примірниках. Уповноважений керівник з ліквідації НС подає органу, що його призначив, звіт щодо прийнятих рішень і стан справ під час ліквідації НС. Література для підготовки:
1. Закон України від 24.06. 2004 р. № 1859-IV „Про правові засади цивільного захисту” 2. Закон України від 14.12. 99р. №1281-XIV “Про аварійно-рятувальні служби”. 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.01р. №1567 “Про затвердження Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня”. 4. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.02.98р. №174 “Про затвердження положення про Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій” 5. Постанова Кабінету Міністрів України від 14.06.02р. №843 “Про затвердження Загального положення про спеціальну Урядову комісію з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і Загального положення про спеціальну комісію з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального, місцевого та об'єктового рівня” 6. Постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.02р. №1201 “Про затвердження Положення про штаб з ліквідації надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру”. 7. Постанова Кабінету Міністрів України від 15.02.99р. №192 “Про затвердження Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях”. 8. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2000 р. № 1386 „Про затвердження типових положень про управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення 9. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 травня 2005 р. № 328 „Про структуру місцевих державних адміністрацій”. 10. Методичні рекомендації керівникам центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування по практичному застосуванню законодавства України у сфері цивільного захисту при організації дій у випадку загрози та виникнення найбільш характерних для території України надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, Київ 2003, 40 с.
Лекція 3.3.1. Утворення угрупування сил та засобів реагування на НС та організація взаємодії.
1. Утворення угрупування сил та засобів реагування на НС. 2. Організація взаємодії у режимі підвищеної готовності та у режимі надзвичайної ситуації. 3. Організація основних видів забезпечення під час дій у зоні НС. 4. Забезпечення безпеки підчас дій у зоні НС
Завдання для самостійного опрацювання по темі № 3.3.1.
1. Ознайомитись із Схемою взаємодії органів управління і сил, що залучаються до реагування на НС. Семінар 3.3.2. Всебічне забезпечення заходів при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій Питання для усного опитування: 1. Охарактеризувати об’єднане ешелоноване угрупування сил і засобів. 2. Всебічне забезпечення заходів при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій. 3. Життєзабезпечення населення в умовах надзвичайних ситуацій та матеріальна підтримка дій сил і засобів. 4. Розкрити основні положення 3 і 4 розділів курсових робіт відповідно до тем завдання.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.01 сек.) |