|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
CRT-тест – тест резистентності до карієсу (caries resistance test)
Матеріальне забеспечення: стоматологічна установка, набір стоматологічних інструментів, кутовий наконечник, щіточки для професійної гігієни порожнини рота, паста для професійної гігієни порожнини рота без фтору, вата, диски фільтровального паперу діаметром 3 мм, пропитані протягом 30 секунд 0,02 % водним розчином кристалвіолету, мікропіпетка, 1 % розчин хлористоводневої кислоти, секундомір.
Базовий рівень знань: будова твердих тканин зуба, поняття структурної та функціональної резистентності емалі, поняття про карієспіддатливість та карієсрезистентність емалі, ре- та демінералізація емалі, патологічна анатомія гострого початкового карієсу, вміння проводити професійну гігієну порожнини рота. Показання: визначення кислотостійкості емалі зубів проводиться з метою втановлення схильності зубів до ураження карієсом або резистентності до нього, а також з метою об`єктивної оцінки ефективності ремінералізуючої терапії.
Механізм дії: CRT-тест заснований на визначенні часу, необхідного для зміни рН кислотного розчину, який наносять на зуб на папірці певної площі, зафарбованим кислотно-лужним індикатором. Час зміни забарвлення індикатору є пропорційним швидкості зміни рН кислотного розчину та залежить від швидкості розчинності емалі.
Алгоритм проведення: 1. Провести професійне чищення зубів. 2. Ізолювати зуби від слини ватними валиками. 3. Промити дистильованою водою та висушити вестибулярну поверхню досліджуваного зуба. 4. На вестибулярну поверхню зуба помістити диск фільтровального паперу діаметром 3 мм, що пропитаний протягом 30 секунд 0,02 % водним розчином кристалвіолету, зафарбованого у світло-зелений колір. 5. На диск мікропіпеткою нанести 1,5 мкл 1 % розчину хлористоводневої кислоти. 6. За допомогою секундоміру визначити час, протягом якого колір диску змінюється на рожево-фіолетовий: за часом кольорової реакції оцінюють ступінь розчинності емалі, яка свідчить про резистентність емалі. У нормі показник CRT – тесту складає 20 – 120 секунд.
КВШРЕ - клінічне визначення швидкості ремінералізації емалі (розроблений Т.Л. Рединовой та В.К. Леонтьевым) Матеріальне забеспечення: стоматологічна установка, набір стоматологічних інструментів, кутовий наконечник, щіточки для професійної гігієни порожнини рота, паста для професійної гігієни порожнини рота без фтору, вата, мікропіпетка, розчин солянокислого буферу (рН 0,3 – 0,6), годинник, 2 % розчин метиленового синього, 10-бальна шкала синього кольору, у якій найменше забарвлення прийнято за 10 %, а найбільше – за 100 %. Базовий рівень знань: будова твердих тканин зуба, поняття структурної та функціональної резистентності емалі, поняття про карієспіддатливість та карієсрезистентність емалі, ре- та демінералізація емалі, патологічна анатомія гострого початкового карієсу, вміння проводити професійну гігієну порожнини рота. Показання: визначення кислотостійкості емалі зубів проводиться з метою втановлення схильності зубів до ураження карієсом або резистентності до нього, а також з метою об`єктивної оцінки ефективності ремінералізуючої терапії.
Механізм дії: при проведенні КВШРЕ-тесту фарбування протравленої ділянки повторюють із добовими інтервалами доти, поки протравлена ділянка не втрачає здатності адсорбувати барвник. Кількість діб, протягом яких протравлена ділянка зберігає здатність фарбуватися є цифровим показником стійкості зубів до карієсу.
Алгоритм проведення: 1. Провести професійне чищення зубів. 2. Ізолювати зуби від слини ватними валиками. 3. Промити дистильованою водою та висушити вестибулярну поверхню досліджуваного зуба. 3. На підготовлену поверхню зуба мікропіпеткою нанести краплю солянокислого буферу (рН 0,3 – 0,6) на 60 секунд. 4. Видалити краплю з поверхні зуба ватним тампоном (не змивати водою). 5. На протравлену ділянку емалі на одну хвилину нанести ватну кульку, яка пропитана 2 % розчином метиленового синього. 6. Видалити фарбу з поверхні зуба сухим ватним тампоном. 7. Оцінити піддатливість емалі впливу кислоті за інтенсивністю забарвлення за допомомогою 10-бальної шкали синього кольору, у якій найменше забарвлення прийнято за 10 %, а найбільше – за 100 %. Ступінь піддатливості емалі виражають у відсотках: для карієсрезистентних осіб характерна низька піддатливість емалі до впливу кислоти - нижче 40 %, а для карієспіддатливих осіб – висока - вище 40 %. 8. Через добу повторно зафарбувати протравлену ділянку емалі (якщо барвник фарбує протравлену ділянку, цю процедуру повторювати із добовим інтервалом, доки протравлена ділянка не спинить сприймати барвник). 9. Підрахувати кількість діб, за які протравлена ділянка втратила здатність фарбуватися, та на підставі цього оцінити ремінералізуючі властивості слини. Ремінералізуючі властивості слини обчислюють у кількості діб: для карієсрезистентних осіб характерна висока ремінералізуюча здатність слини – від 1 до 3 діб, а для карієспіддатливих осіб – низька – більше 3 діб.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |