|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Використання барвників при захворюваннях пародонта та слизової оболонки порожнини рота
Барвники відносять до групи антисептичний засобів. Їх використовують для лікування та діагностики патологічних змін слизової оболонки порожнини рота і тканин пародонту. Кольорові тести використовують для диференційної діагностики карієсу, некаріозних уражень твердих тканин зуба, а також для контролю якості обробки кореневих каналів зубів.
Матеріальне забезпечення: · Набір стоматологічних інструментів · Стоматологічний зонд · Дзеркало · Пінцет · Ватні кульки · Ватні валики Барвники: · Розчин Люголя (Solutio Lugoli) · Розчин метиленового синього (Methylenum coeruleum) · Йодинол (Jodinolum) · Фуксин (Fucsinum) · Толуїдиновий синій
Базовий рівень знань: · Знання топографоанатомічної і морфологічної будови тканин пародонта · Знання анатомо-гістологічної будови слизової оболонки порожнини рота (СОПР). · Знання морфологічної характеристики патологічний змін СОПР. · Уміння оцінювати результати клінічних методів досліджень при запальних захворюваннях. · Знання фармакологічних властивостей барвників.
Показання:
Протипоказання: · Підвищена чутливість до препарату (барвника) · Не застосовувати для обробки новоутворень, схильних до злоякісного росту.
Механізм дії: Методи вітального забарвлення грунтуються на властивості клітин інтенсивно сприймати барвники. Інтенсивність забарвлення пропорційна виразності запального процесу. Глікоген, який знаходиться у запалених тканинах взаємодіє з йодом, фарбує тканини у різні відтінки коричневого кольору Проба Шилера-Пісарєва – використовують йодовмісний розчин для виявлення ступеня запального процесу, для контролю ефективності протизапальної терапії, зроговівання епітелію, для виявлення зубних відкладень. Проба Ядасона – використовують для діагностики герпетиформного дерматита Дюринга. Заснована на підвищеній чутливості до препаратів йоду.
Алгоритм проведення: Проба Шилера-Пісарєва · Ватними валиками ізолювати ділянку, яка досліджується, висушити зуби і ясна. · Тримаючи дзеркало у лівій руці відтягнути нижню губу до оголення нижніх фронтальних зубів та ясен. · Пінцетом взяти ватну кульку та змочити у розчині Люголя. · Нанести розчин на ясенний край з вестибулярної поверхні у ділянці нижніх фронтальних зубів. · Оцінити ступінь зафарбованості ясен через 2-3 хвилини. · Солом"яно-жовтий колір ясен – проба негативна, що свідчить про відсутність хронічного запаленя. · Світло-коричневий, коричневий колір ясен – слабо та помірно-позитивна проба (незначне (+), помірне (++) запалення). · Інтенсивно темно-коричневий, горілий колір – позитивна проба, що свідчить про виражене запалення (+++, ++++). Для діагностики патологічних змін у СОРП: o Використання гематоксиліну - атиповий епітелій зафарбовується в темно-фіолетовий колір, а нормальний - в блідо-фіолетовий (ракові клітини не забарвлюються – ефект негативності забарвлення). o Використання толуїдинового синього - атиповий епітелій зафарбовується в темно-синій колір, а нормальний - у блакитний. Проба Ядасона. На неуражену ділянку шкіри передпліччя нанести мазь, що містить 50% йодистого калію (у вигляді компресу). Через добу оцінити результат. Проба вважається позитивною якщо на місті компресу з’являється зуд, гіперемія, набряк, поліморфна висипка.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |