АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Експериментальна частина. 1. Переконатися, що тумблер "Мережа" вимкнений

Читайте также:
  1. I. ВСТУПНА ЧАСТИНА
  2. II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
  3. II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ (25 хв)
  4. II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ (30 хв)
  5. II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ (30 хв)
  6. II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ (33 хв)
  7. II.Основна частина
  8. II.Практична частина
  9. II.Практична частина
  10. III. Практична частина.
  11. III. Практична частина.
  12. V. Заключна частина.

1. Переконатися, що тумблер "Мережа" вимкнений. Підготувати лабораторний стенд до дослідження перетворювача напруги. Перемикач П1 поставити в положення 3, П2 і ПЗ - в положення 5. Оскільки для живлення перетворювача використовується стабілізована напруга, то необхідно підготувати стабілізатор до роботи: (див. рис. 8), включити Вк5 (верхнє положення), R7 поставити в середнє положення, вимикачем Вк4 включити стабілітрон Д13 (ліве положення), включити Вк6 (верхнє положення). До навантаження підключити вимірювальні прилади натисненням клавіші 1 перемикача П4 на контрольно-вимірювальній панелі. Включити тумблер "Мережа". Обертаючи движок потенціометра R7, добитися напруги на навантаженні Е0=12 - 15 В. Установіть величину резистора навантаження такий, яка відповідає номінальному струму І 0 (використовувати залежність , отриману в роботі 6).

2. Подати живлення перетворювач напруги, поставивши тумблер Вк6 в нижнє положення. Підключити вимірювальні прилади до гнізд Г6, натиснувши клавішу 8 П4 на контрольно-вимірювальній панелі. Поволі змінюючи опір резистора R9 (див. мал. 9), добитися появи чітких прямокутних імпульсів на обмотці зворотного зв'язку.

Примітка. Тривалість розгортки осцилографа вибирається в межах 5-10 кГц.

Відзначити величину постійної напруги зсуву і амплітуду прямокутних імпульсів. Підключити вхід осцилографа до гнізд Г8. Замалювати форму і зміряти амплітуду імпульсів на колекторі транзистора Т6.

2. Зняти залежності і для значень струмів в межах 20-50 мА. Потужність, споживану перетворювачем, зміряти приладами, підключеними на вихід стабілізатора (вхід перетворювача). Для цього слід натиснути клавішу 5 (E 0ст, E mст, I 0ст) перемикача П4 і виміряти напругу і струм. Дані занести в табл. 15.

 

Зміст звіту

1) Накреслити принципову схему досліджуваного перетворювача. 2) Накреслити осцилограми напруги на колекторній обмотці трансформатора і обмотці зворотного зв'язку.

Таблиця 15

I 0,мА          
E 0          
I 0ст,мА          
E 0ст          
         

3)Розрахувати ККД перетворювача, користуючись формулою: = Е 0 І 0 / E 0ст I 0ст.4) Провести оцінку отриманих результатів.

 

Література

1. Іванов-Циганов А.І. Електротехнічні пристрої радіосистем. М., "Вища школа", 1973.

2. Векслер Г.С., Тетельбаум Я.І. Електроживлення радіопристроїв. Київ., "Техніка", 1966.

3. Китаєв В.Е., Бокуняєв А.А., Колканов М.Ф. Електроживлення пристроїв зв'язку. М., "Зв'язок", 1975.

4. Векслер Г.С., Штільман В.І. Транзисторні згладжуючі фільтри. Київ, "Техніка", 1972.

5. Ромаш Е.М. Транзисторні перетворювачі в пристроях живлення радіоелектронної апаратури, М., "Енергія", 1975.

6. Рогинський В.Ю. Розрахунок пристроїв електроживлення апаратури електрозв'язку. М., "Зв'язок", 1972.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)