АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема 11. Діяльність підприємств на світовому ринку

Читайте также:
  1. NСерцевиною ринку єврокапіталів є європозики, які надаються через випуск єврооблігацій, тобто облігацій у євровалюті. Основна валюта єврооблігацій - долар США.
  2. SWOT-аналіз підприємства та складання профілю середовища.
  3. VІІІ. Зовнішньоекономічна діяльність держави
  4. Акціонерний капітал та акціонерні підприємства
  5. Аналіз внутрішнього середовища підприємства ТОВ «Темп»
  6. Аналіз впливу збутової діяльності на прибуток підприємства
  7. Аналіз доходів та витрат підприємства
  8. Аналіз елементів внутрішнього середовища підприємства
  9. АНАЛІЗ ЗАХОДІВ ПІДПРИЄМСТВА ЩОДО ВИХОДУ З КРИЗИ
  10. Аналіз інвестиційної діяльності підприємства за даними фінансової звітності.
  11. Аналіз ліквідності підприємства
  12. Аналіз макросередовища підприємства

технології................................................................ 289

11.1. Світовий ринок технології: суть і структура.......... 290

11.1.1. Структура світового ринку технології.................... 291


Зміст

11.1.2. Форми міжнародного трансферу технологій........ 293

11.2. Ліцензійна торгівля в міжнародній економіці... 295

11.3. Специфіка економічних розрахунків

при купівлі-продажу ліцензій................................ 298

11.4. Франчайзинг як сучасна форма міжнародного руху технологій 301

11.5. Державне та міждержавне регулювання передачі технології 305

Тема 12. Міжнародні розрахунки при здійсненні ЗЕД__ 314

12.1. Суть, способи та форми розрахунків у ЗЕД......... 315

12.2. Акредитивні розрахункові операції...................... 318

12.3. Інкасова форма платежу........................................ 330

12.4. Механізм здійснення платежів чеками................. 336

12.5. Вексельна форма платежу..................................... 340

Тема 13. Кредитування ЗЕД підприємств.......................... 348

13.1. Необхідність кредитування ЗЕД, його суть

і види...................................................................... 349

13.2. Комерційний міжнародний кредит....................... 352

13.3. Банківське кредитування ЗЕД............................... 359

13.4. Міжнародні лізингові операції............................. 367

Тема 14. Транспортне забезпечення ЗЕД підприємств __ 374

14.1. Транспортні послуги на світовому ринку послуг 375

14.2. Організація зовнішньоекономічних перевезень 379

 

14.2.1. Критерії вибору виду транспорту........................ 379

14.2.2. Основні види транспорту, що використовуються

в ЗЕД....................................................................... 382

14.3. Специфіка діяльності транспортно-експедиційних підприємств 397

14.4. Міжнародна логістика............................................ 403

Тема 15. Страхування ЗЕД підприємств........................... 411

15.1. Ризики в ЗЕД та їх страхування............................. 412

15.2. Страхування валютних ризиків............................. 422

15.3. Специфіка страхування вантажів

при експортно-імпортних операціях........... 429

Глосарій........................................ 440


ВСТУП

Сучасні процеси глобалізації світового економічного розвитку не оминають і Україну, яка поступово інтегрується до міжнародної економіки. Основним суб'єктом сучасних міжнародних економічних відносин виступає підприємство як ключова ланка ринкової економіки. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства є важливою і невід'ємною сферою господарської діяльності, яка при ефективному використанні всього комплексу сучасних форм і методів міжнародного бізнесу здатна позитивно впливати на ефективність виробництва, його технічний рівень, якість продукції, що виробляється.

Вихід підприємства на зовнішні ринки сприяє пристосуванню економіки до системи світогосподарських відносин, формуванню економіки відкритого типу. Саме тому розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємств — це суттєвий фактор підвищення ефективності господарської діяльності як на рівні мікроекономіки, так і в масштабах усього народного господарства.

Створення високоефективного механізму функціонування зовнішньої економіки України потребує належної підготовки спеціалістів у цій галузі. Курс "Зовнішньоекономічна діяльність" — це професійно орієнтована дисципліна, яка є під'рун-тям для формування системи теоретичних знань і професійних навичок майбутніх фахівців у сфері економіки. Цей курс є інтегрованим і вивчає міжнародні аспекти діяльності підприємства, механізми, що регулюють цю діяльність, способи виходу підприємства на міжнародні ринки, алгоритми ведення зовнішньоекономічних операцій та розрахунків за цими операціями.

Предметом курсу є відносини суб'єктів міжнародної економіки, що виникають у процесі їх зовнішньоекономічної діяльності.

Мета курсу — формування у студентів системи теоретичних знань і набуття практичних навичок у сфері зовнішньоекономічної діяльності.


Вступ

Завдання курсу — вивчення механізмів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, інструментів дослідження закордонних ринків з метою їх вибору, способів виходу на зовнішні ринки, особливостей міжнародної товарної та цінової політики, засвоєння методичних засад міжнародної контрактної діяльності, міжнародних розрахунків, специфіки валютного, митного та податкового регулювання такої діяльності.

Майбутній фахівець із зовнішньоекономічної діяльності повинен знати: сучасну термінологію міжнародного бізнесу; методи та інструменти регулювання зовнішньоекономічної діяльності; особливості та тенденції сучасного етапу розвитку світового ринку; критерії відбору міжнародних ринків; принципи вибору способу виходу на зовнішні ринки; особливості товарної та цінової політики на світових ринках; порядок розробки та укладання міжнародних господарчих контрактів; принципи міжнародних розрахункових та кредитних відносин; особливості оподаткування, страхування ЗЕД, її митного і валютного регулювання.

Він повинен уміти: збирати та аналізувати інформацію з метою вибору та дослідження закордонних ринків; аргументувати рішення про вихід на зовнішні ринки; оцінювати кон'юнктуру зарубіжного ринку; планувати стратегію виходу на зовнішні ринки, обґрунтовуючи її вибір; розробляти міжнародний товарний асортимент; розраховувати експортні ціни; здійснювати пошук та оцінку закордонних партнерів; здійснювати й укладати міжнародні контракти, розрахунки за ними; планувати розміри податків за підсумками ЗЕД, вміти оптимі-зувати їх; розраховувати митну вартість товару, суму мита, митних зборів, ПДВ при перевезенні товарів через кордон; здійснювати операції з валютними цінностями; страхувати зовнішньоекономічні операції.

Курс "Зовнішньоекономічна діяльність" як навчальна дисципліна викладається майбутнім економістам, менеджерам, юристам, працівникам органів державної влади. Навчальний посібник розрахований насамперед на студентів вузів, слухачів інститутів післядипломної освіти та центрів підвищення кваліфікації. Автор сподівається на те, що пропонований матеріал буде корисним у вивченні курсу, сприятиме підвищенню рівня підготовки спеціалістів, розширенню обізнаності за рахунок отримання нових знань, виробленню навичок, необхідних для майбутньої практичної діяльності.


Розділ І


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)