|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тести для перевірки знань. 1. Банківська система - це:
1. Банківська система - це: а) організація, функцією якої є кредитування суб’єктів господарської діяльності та громадян за рахунок отриманих коштів підприємств, організацій, населення й інших кредитних ресурсів; б) сукупність банківських організацій, які діють на підставі чинних законів згідно з покладеними на них функціями та загальними принципами організації банківської справи; в) основна ланка кредитної системи країни, до якої входять кредитні установи, які здійснюють різноманітні банківські операції для своїх клієнтів на підставі комерційного розрахунку.
2. В залежності від економічного складу всі види діяльності комерційних банків поділяють на: а) пасивні операції; б) активні операції; в) послуги; г) всі відповіді правильні; д) правильної відповіді немає.
3. Активні операції - це: а) операції банку по розміщенню вільних коштів з метою отримання прибутку; б) операції банку по формуванню власних коштів з метою отримання прибутку; в)операції банку, за які він отримує відповідну грошову винагороду.
4. Робочі активи - це: а) кошти на кореспондентському рахунку, в касі, розміщені в інших банках; б) кошти, які можуть бути трансформовані в готівку; в) фінансові операції по розміщенню вільних коштів.
5. Пасивні операції - це: a) фінансові операції по розміщенню вільних коштів з метою отримання прибутку; б) операції, за допомогою яких комерційний банк формує свої ресурси.
6. Високоліквідні активи - це: а) кошти на кореспондентському рахунку, в касі, вкладені в майно; б) кошти, вкладені в цінні папери; в) кошти та активи, які можуть бути легко трансформовані в готівкові кошти.
7. Економічні нормативи встановлюються: а) з метою захисту інтересів клієнтів та забезпечення фінансової сталості банків; б) для скорочення зовнішніх і внутрішніх банківських ризиків; в) обидві відповіді правильні; г) правильної відповіді немає.
8. Нормативне значення показника платоспроможності повинно бути: а) не менше 5%; б) не менше 8%; в) не більше 8%.
9. Норматив співвідношення високоліквідних активів з робочими активами банку визначається: а) відношенням високоліквідних активів банку до робочих активів у процентах; б) відношенням робочих активів до високоліквідних активів у процентах.
10. Значення нормативу загальної ліквідності повинно бути: а) не менше 20%; б) не менше 100%; в) не більше 100%.
11. Норматив загальної ліквідності розраховується за формулою: а) , де А - загальний актив; З - загальні зобов’язання банку; б) , де Ккр - кошти на розрахунковому рахунку; К - каса; Рп, Пр - розрахункові та поточні рахунки; в) .
12. Платоспроможність банку визначається як: а) капітал банку ´ активи банку з урахуванням ризику ´ 100%; б) активи банку з урахуванням ризику/капітал банку ´ 100%; в) капітал банку/активи банку з урахуванням ризику ´ 100%.
13. Економічний норматив, який характеризує використання власних коштів банків для придбання часток акціонерних товариств (акцій, цінних паперів), підприємств та недержавних боргових зобов’язань: а) норматив великих кредитів; б) норматив загальної ліквідності; в) норматив інвестування.
14. До першої групи активів, зважених на коефіцієнт ризиків, відносять: а) прострочені кредити; б) міжбанківські депозити; в) факторингові операції; г) кредити та депозити НБУ.
15. Співвідношення суми коштів на кореспондентському рахунку (Ккр) в касі (К) до розрахункових (Рп) та поточних зобов’язань (Пр) - це: а) норматив достатності капіталу; б) норматив загальної ліквідності; в) норматив миттєвої ліквідності.
16. Співвідношення загальних активів до загальних зобов’язань банку ( ) - це: а) норматив розміру ризику на одного заявника кредиту; б) норматив загальної ліквідності; в) норматив достатності капіталу.
17. Основним джерелом доходів комерційних банків є: а) проценти, які стягуються з заявника кредиту за використання позики; б) доходи від операцій з цінними паперами; в) доходи від операцій з іноземною валютою.
18. До перемінних видатків комерційного банку відносяться: а) виплати процентів по вкладах, депозитах та міжбанківському кредиту за залишки коштів на розрахункових рахунках; б) видатки на надання гарантій та доручень клієнтам, а також від проведення довірчих операцій; в) проценти з надання різних банківських послуг.
19. Відносно постійні витрати комерційного банку - це: а) виплата процентів по вкладах, депозитах та міжбанківському кредиту за лишки коштів на розрахункових рахунках; б) витрати від проведення операцій з цінними паперами та з іноземною валютою; в) витрати на заробітну плату і нарахування на неї, бланки й канцелярське приладдя, утримання приміщень, охорони, охоронної та протипожежної сигналізації тощо.
20. Комерційні банки визначають прибуток або збитки від своєї діяльності: а) щорічно; б) щоквартально, в останній операційний день кварталу; в) щомісячно.
21. Нерозподілений прибуток - це: а) кошти, передані до банку їх власником або третьою особою за дорученням і за рахунок власника для збереження на певних умовах; б) сукупний розмір позик з урахуванням векселів та 100% сум забалансових вимог, які є у комерційного банку щодо одного заявника кредиту, який перевищує 10% власних коштів банку; в) джерело власного капіталу комерційного банку внутрішнього походження.
22. Банківські ресурси - це: а) сукупність різних за призначенням фондів, які забезпечують самостійність і стабільність банку; б) сукупність коштів, які акумулюються банком на різних рахунках клієнтів у вигляді депозитів; в) сукупність коштів, які знаходяться в розпорядженні банку та використовуються ним для здійснення кредитних та інших активних операцій.
23. Власні кошти банку розраховуються за формулою: а) основний капітал - додатковий капітал + прибуток; б) основний капітал + позиковий капітал + прибуток - відрахування; в) основний капітал + додатковий капітал - відрахування.
24. Додатковий капітал включає: а) результати переоцінки, фінансування капітальних вкладень, нематеріальні активи, вкладення в акції підприємств; б) результати переоцінки, спеціальний фонд валютних ризиків, фінансування капітальних вкладень, яке здійснюється в закладах банків, резерви страхування активних операцій банків, поточні доходи (видатки); в) спеціальний фонд валютних ризиків, результати переоцінки, поточні доходи (видатки), нерозподілена частина прибутку.
25. Залучені кошти банку - це: а) кошти, які банк залучає на вклади і депозити; б) кошти, які банк залучає шляхом випуску облігацій; в) кошти, які банк залучає шляхом випуску акцій, і розміщує серед акціонерів банку. 26. Депозит - це: а) кошти фізичних осіб, які здають їх на збереження в банк з наступним поверненням; б) кошти юридичних або фізичних осіб, які здають на збереження в банк і звільняються банками від обов’язкового резервування на визначений строк; в) кошти фізичних або юридичних осіб, або цінні папери, які здають на збереження в банк за відповідну плату.
27. Запозичені кошти банку - це: а) кошти, які банк залучає шляхом випуску варанта; б) кошти, які банк залучає шляхом випуску облігацій або міжбанківських кредитів; в) кошти, які банк залучає на вклади і депозити.
28. З якою метою комерційні банки звертаються за міжбанківським кредитом? а) для регулювання ліквідності; б) для поширення своєї кредитної діяльності; в) для покриття нестачі в кредитних ресурсах.
29. Управління банківськими ресурсами - це: а) діяльність, пов’язана з залученням коштів, визначенням величини і відповідної структури джерел коштів у тісному зв’язку з їх розміщенням; б) діяльність, пов’язана зі стабілізацією розміру маржі банку за умови прийнятого рівня ризику.
30. Платіжними називають документи, складені за встановленою формою, які: а) надають у банки юридичні особи з дорученням переказати з їх рахунку певну суму грошей; б) передаються однією особою іншій з зобов’язанням сплатити певну суму грошей пред’явнику документа; в) надають характеристику відвантажених товарів, виконаних робіт, наданих послуг та супроводжують їх від постачальника до платника.
31. Чек - це: а) письмове розпорядження власника рахунку банку про виплату визначеної суми грошей; б) специфічна послуга, яка надається банками своїм клієнтам у зв’язку з їх розрахунково-платіжним обслуговуванням; в) письмове зобов’язання однієї особи перед іншою сплатити у встановлений строк вказану суму грошей власнику документа. 32. Платіжна вимога-доручення - це документ, який містить: а) вимогу постачальника до банку про списання з рахунку покупця вказаної суми грошей; б) вимогу постачальника до покупця сплатити відправлені йому комерційні документи на відвантажені товари та доручення покупця своєму банку сплатити вказані документи, перерахувавши гроші постачальнику; в) вимогу постачальника до покупця сплатити відправлені йому платіжні документи і доручення постачальника своєму банку стягнути вказану суму грошей з покупця.
33. Платіжна вимога - це: а) письмове доручення платника банку про списання з його рахунку вказаної суми грошей; б) письмове доручення кредитора банку про стягнення з його рахунку вказаної суми і зарахування її на рахунок третьої особи; в) письмове доручення постачальника банку стягнути вказану суму з покупця та зарахувати на свій рахунок.
34. Акредитив - це: а) зобов’язання банку оплатити продукцію, яке він видає за дорученням свого клієнта-платника його контрагенту-постачальнику; б) письмове зобов’язання покупця оплатити продукцію, яку продає постачальник; в) зобов’язання постачальника поставити продукцію при зарахуванні на його рахунок визначеної суми грошей.
35. Покритий акредитив - це: а) акредитив, сплата по якому гарантується банком за рахунок його кредиту без попереднього бронювання коштів платника; б) акредитив для здійснення платежів, з якого заздалегідь бронюються кошти в повній сумі на окремому рахунку; в) акредитив, який може бути анульований або змінений за розпорядженням платника, яке він дає через свій банк.
36. Акредитив, який може бути анульований або змінений покупцем тільки за згодою постачальника - це: а) відкличний; б) непокритий; в) безвідкличний; г) покритий.
37. Доміциляція векселя - це: а) послуга банку, суть якої полягає в сплаті векселя за рахунок раніше внесеної до банку суми коштів за дорученням векселедавця; б) виконання банком доручення власника векселя щодо стягнення платежу з боржника; в) доручення векселедавця або трасата банку стягнути борг по векселю у встановлений строк.
38. Грошові розрахунки шляхом запису у рахунках в банках, коли гроші списуються з рахунку платника та зараховуються на рахунок продавця - це: а) готівковий розрахунок; б) безготівковий розрахунок; в) грошовий обіг.
39. Хто виписує чек? а) платник; б) постачальник; в) банк.
40. Хто виставляє акредитив? а) постачальник; б) покупець; в) банк.
41. Платіжне доручення - це: а) письмове розпорядження власника рахунку банку про виплату певної суми грошей; б) письмове розпорядження платника банку, який його обслуговує, про списання з його рахунку певної суми на рахунок отримувача; в) письмове розпорядження постачальника своєму банку стягнути вказану суму грошей з покупця та зарахувати її на свій рахунок.
42. Акредитивна заява - це: а) письмове доручення платника своєму банку забронювати за його рахунок або за рахунок банку вказану суму грошей для оплати документів конкретного постачальника на відвантажені на його адресу певні товари на визначених умовах; б) письмове доручення платника банку про списання з його рахунку вказаної суми грошей на рахунок отримувача; в) письмове доручення від банку постачальника банку покупця забронювати вказану суму коштів для оплати документів на всі відвантажені товари.
43. Вексель - це: а) письмове зобов’язання власника рахунку банку про виплату вказаної суми коштів пред’явнику векселя; б) письмове зобов’язання однієї особи перед іншою або другої особи перед третьою сплатити у визначений строк вказану суму коштів власнику векселя; в) письмове зобов’язання однієї особи перед іншою сплатити у встановлений строк вказану суму коштів власнику векселя, який пред’явив його до сплати.
44. Перевага акредитива без акцепта: а) зменшує ризик порушення постачальником умов договору; б) забезпечує платнику належний контроль за діями постачальника; в) не підвищує витрати постачальника на здійснення розрахунків.
45. Векселедавець (трасант) - це: а) особа, яка володіє векселем; б) особа, яка виписує вексель та дає наказ іншій особі про його оплату; в) особа, якій адресований наказ про оплату векселя. 46. Індосамент - це: а) передатний напис на векселях, чеках та інших цінних паперах, що підтверджує перехід права на вказані документи до іншої особи; б) передатний напис, який ставить платник по векселю на зворотному боці векселя; в) підпис векселедавця на зворотному боці векселя.
47. Інкасування векселя полягає: а) у виконанні банком доручення власника векселя щодо стягнення платежу з боржника; б) у виконанні банком доручення векселедавця щодо стягнення платежу з боржника; в) у виконанні банком доручення векселедавця щодо стягнення платежу з власника векселя.
48. Договір з попередньою оплатою: а) передбачає негайну оплату розрахункових документів покупця, як тільки вони будуть пред’явлені постачальнику; б) передбачає негайну оплату розрахункових документів постачальника, як тільки вони будуть пред’явлені фактору; в) фактор зобов’язується постачальнику оплатити розрахункові документи.
49. На підставі яких документів банки видають готівкою кошти своїм клієнтам? а) видаткового касового ордера, грошового чека; б) заяви клієнта; в) видаткового касового ордера, заяви. 50. Кредитні операції - це: а) засіб страхування банку від ризику неповернення клiєнтом позики; б) в нацiональнiй або iноземнiй валютi, переданi в банк їх власником для збереження на певних умовах; в) договір про видачу кредиту, який супроводжується записами в банкiвських рахунках з вiдповiдним вiдображенням у балансах кредитора та заявника кредиту; г) фінансові операції по розміщенню вiльних коштiв з метою отримання прибутку.
51. Кредитна лiнiя - це: а) лiнiя, яка являє собою юридично оформлене зобов`язання банку, перед отримувач кредитуом надати йому на протягом певного періоду кредит у межах погодженого лiмiту; б) лiнiя, яка являє собою юридично оформлене зобов`язання банку перед кредитором надавати йому протягом певного перiоду кредит у будь-яких межах;
52. Великий кредит - це: а) сукупність коштів у розпорядженні банку для використання їх для виконання різноманітних банківських операцій; б) сукупний розмір позик, що має у комерційний банк для одного заявника кредиту або групи споріднених отримувач кредитуів, які перевищують 10% власних коштів банку; в) сукупний розмір позик, що має комерційний банк для одного заявника кредиту або групи споріднених отримувач кредитуів, які перевищують 15% власних коштів банка.
53. Кредитний ризик - це: а) ризик несплати отримувач кредитуом основного боргу та відсотків, що належать кредитору; б) ризик несплати юридичною особою мінімального боргу та процентів кредитору; в) ризик несплати відсотків вiд суми основного боргу.
54. Кредитоспроможність - це: а)спроможність банку своєчасно сплачувати свої фінансові зобов`язання перед клієнтами; б) наявність у заявника кредиту передумов для отримання кредиту та спроможність своєчасної його сплати; в) правильної відповіді немає.
55. Кредити нестандартні - це: а) кредити, незалежно вiд забезпечення, строк повернення яких не настав; б) кредити пролонгованi бiльше ніж 2 рази або з загальним строком пролонгацiї понад 6 мiсяцiв; прострочені до 30 днів недостатньо забезпечені кредити; в) кредити пролонгованi бiльше ніж 2 рази або з загальним строком пролонгацiї понад 6 мiсяцiв, прострочені до 30 днів незабезпечені кредити; прострочені від 30 до 60 днів недостатньо забезпечені кредити.
56. Стандартні кредити - це: а) кредити пролонгованi бiльше 2 разiв або з загальним строком пролонгацiї понад 6 мiсяцiв, простроченi до 30 днiв, недостатньо забезпеченi кредити; б) кредити, незалежно вiд виду забезпечення, строк погашення яких ще не настав, кредити, по яких своєчасно та в повному обсязi сплачується основний борг; в) простроченi вiд 60 до 180 днiв незабезпеченi кредити та недостатньо забезпеченi кредити, прострочені понад 180 днiв.
57. Етап процесу кредитування, на якому банк визначає вид кредиту, суму, строк забезпечення, ціну кредиту тощо.: а) експертиза кредитної заяви; б) структурування позики; в) аналiз кредитоспроможностi клiєнта.
58. До проблемних кредитів належать: а) кредити, можливість погашення яких згідно з умовами кредитного договору може викликати сумнів; б) незабезпечені кредити або недостатньо забезпечені кредити; в) кредити, пролонговані більше 2-х раз, або з загальним строком пролонгації понад 6 місяців.
59. Яких заходів може вжити банк, щоб уникнути проблемних кредитів? а) дострокове стягнення боргу; б) надання відстрочки; в) проведення постійного контролю та моніторингу виданої позики.
60. Мета кредитної політики: а) підтримка оптимальних відносин між кредитами та основним і додатковим капіталом банку; б) підтримка оптимальних відносин між кредитором і отримувач кредитуом; в) підтримка оптимальних відносин між кредитами, депозитами й іншими зобов’язаннями банку та його власним капіталом.
61. Цілі інвестиційної діяльності комерційного банку полягають у: а) додержанні безпеки банківських коштів, забезпеченні їх диверсифікації, доходу та ліквідності; б) забезпеченні стабільності коштів та отриманні процентів; в) інвестуванні між різними об’єктами для зменшення ризику можливих витрат капіталу.
62. Повторне вкладення коштів у ті напрямки, з яких вони вивільнилися - це: а) дохідність облігацій; б) реінвестування; в) рефінансування.
63. Агресивні цінні папери - це: а) сукупність всіх видів цінних паперів, що належать банку; б) ті, що надані отримувач кредитуу без встановлення конкретного строку погашення; в) ті, що забезпечують швидке зростання капіталу. 64. Облігації державних внутрішніх позик та інші високоліквідні цінні папери - це: а) агресивні цінні папери; б) вторинні резерви ліквідності; в) номінальні резерви ліквідності.
65. Розподіл коштів, що інвестуються між різними об’єктами для зменшення ризику можливих втрат капіталу чи доходів від нього, це: а) диверсифікація; б) цесія; в) рефінансування. 66. Ліквідність цінних паперів - це: а) відношення чистого прибутку до виручки від реалізації продукції; б) відношення виручки від реалізації продукції до номінальної вартості цінних паперів; в) їх здатність перетворюватись у кошти.
67. Коефіцієнт оборотності коштів, який розраховується банками при визначенні інвестиційних цілей, це: а) відношення чистого прибутку до виручки від реалізації продукції; б) відношення виручки від реалізації продукції до вартості активів підприємства; в) відношення пасивів підприємства до вартості активів підприємства.
68. Ризик, пов’язаний з тим, що фінансові можливості емітента зменшуються настільки, що він не буде в змозі виконувати свої фінансові обов’язки - це: а) кредитний ризик; б) ринковий ризик; в) процентний ризик.
69. Ставку доходу по облігаціях визначають шляхом: а) відношення виручки від реалізації до чистого прибутку; б) відношення щорічного доходу до їх середньої ціни; в) відношення доходу до номіналу.
70. При стратегії “штанги” сума вкладень у довгострокові облігації і час їх здійснення залежить від: а) рівня довгострокових процентних ставок і напрямку їх зміни; б) рівня короткострокових процентних ставок і напрямку їх зміни; в) сукупності процентних ставок і напрямків їх зміни.
71. Валютний ринок - це: а) вся сукупність обмінних операцій в іноземній валюті, які здійснюються за ринковим курсом; б) сукупність депозитно-кредитних операцій в іноземній валюті, які здійснюються між юридичними особами по процентній ставці; в) вся сукупність обмінних і депозитно-кредитних операцій в іноземних валютах, які здійснюються між юридичними та фізичними особами за ринковим курсом або по процентній ставці.
72. Зовнішньоекономічна діяльність комерційного банку пов’язана: а) зі здійсненням операцій в іноземній валюті при експорті товарів; б) зі здійсненням банківських операцій в гривнях та іноземній валюті при імпорті товарів і їх реалізації; в) зі здійсненням банківських операцій в національній і іноземній валюті при експорті-імпорті товарів і послуг та їх реалізація за іноземну валюту.
73. Який документ є зобов’язанням банку здійснити за дорученням та згідно з вказівкою імпортера оплату платіжних документів експортера або акцепт його тратти в межах певної суми, строку та при пред’явленні в банк обумовлених документів? а) внутрішня ліцензія; б) акредитив; в) договір імпортера.
74. Форвардна угода - це: а) термін, який використовується для визначення угод, розрахунок по яких здійснюється не раніше ніж через два робочих дні після їх укладення по курсу, який встановлюється на цей час; б) термін, який використовується для визначення угод по купівлі-продажу валюти, що здійснюються контрагентами на умовах їх поставки на другий робочий день; в) термін, який використовується для позначення угод по переміщенню валюти з одного ринку на інший з метою отримання прибутку.
75. Арбітраж - це: а) термін, який використовується для визначення угод по купівлі-продажу валюти, що здійснюються контрагентами на умовах її поставки на другий робочий день; б) термін, який використовується для позначення угод по переміщенню валюти з одного ринку на інший з метою отримання прибутку; в) термін, який використовується для визначення операції що поєднує купівлю та продаж іноземної валюти.
76. Експозиція - це: а) ситуація, при якій експортер або імпортер піддаються впливу валютного ризику; б) ситуація, при якій експортер не піддається впливу валютного ризику; в) ситуація, при якій експортер уповноважений проводити операції з іноземною валютою.
77. Валютна позиція банку - це: а) співвідношення між сумою активів та балансових вимог у певній іноземній валюті та сумою позабалансових зобов’язань; б) співвідношення між сумою активів та позабалансових вимог у певній іноземній валюті та сумою балансових і позабалансових зобов’язань у цій валюті; в) співвідношення між сумою активів та позабалансових вимог у певній іноземній валюті та сумою балансових зобов’язань у цій валюті.
78. Валютна позиція відкрита, якщо: а) дорівнює нулю; б) не дорівнює нулю.
79.Валютна позиція відкрита коротка, якщо: а) вартість активів та балансових зобов’язань перевищує вартість пасивів та позабалансових вимог у кожній іноземній валюті; б) вартість пасивів та позабалансових зобов’язань перевищує вартість активів та балансових вимог у кожній іноземній валюті; в) вартість пасивів та позабалансових зобов’язань перевищує вартість активів та позабалансових вимог у кожній іноземній валюті.
80.Термін, який використовується на валютному ринку для визначення угод по купівлі-продажу валюти, що здійснюються контрагентами на умовах її поставки не пізніше ніж на другий робочий день, не враховуючи дня завершення операції - це: а) форвард; б) своп; в) спот. 81. Термін, який використовується на валютному ринку для визначення операції, що поєднує купівлю або продаж іноземної валюти на умовах угоди спот з одночасним її продажем або купівлею по курсу форвард: а) своп; б) спот; в) опціон.
82. Крос-курс - це: а) коли банк-резидент купує іноземну валюту за національну; б) співвідношення обміну між двома валютами, жодна з яких не є доларом США; в) співвідношення обміну між двома різними валютами.
83. Курс, по якому банк-резидент продає іноземну валюту за національну - це: а) курс купівлі; б) курс купівлі-продажу; в) курс продажу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.044 сек.) |