|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬСемінарське заняття № 1 Тема: Середовище господарської організації Кількість годин – 2 Мета заняття: поглибити, систематизувати та узагальнити знання про: · сутність і основні характеристики середовища організації; · моделі зовнішнього, проміжного і внутрішнього середовища, що застосовуються у стратегічному управлінні; · підходи до аналізу зовнішнього, проміжного і внутрішнього середовищ; · основні характеристики макро- та мікросередовища української економіки та підприємств.
План 1. Основні підходи до розуміння середовища господарської організації. 2. Зовнішнє середовище організації. 3. Проміжне середовище організації. 4. Внутрішнє середовище організації. 5. Характеристика зовнішнього, проміжного та внутрішнього середовищ підприємств України.
Основні питання для обговорення 1. Як впливає нестабільність середовища на вибір і поєднання різних підсистем управління в умовах конкретного підприємства? 2. Охарактеризуйте механізм впливу факторів макро- і мікросередовища на діяльність організації? 3. Назвіть основні характеристики макро- і мікросередовища вітчизняних підприємств. 4. Яка політика є найбільш прийнятою у побудові стосунків між найважливішими конкурентами, постачальниками та споживачами?
Питання для поглибленого вивчення 1. Ідеї зв’язку між окремими організаційними групами та сегментами зовнішнього середовища в працях представників концепції „соціотехнічних систем” (Е. Мілера, А. Райса, Ф. Емері, Е. Торс руд). 2. Підходи до моніторингу середовища господарської організації, порівняльна характеристика концепцій (стратегічний аудит, моніторинг реалізації проектів, системи відстежування).
Аналіз ситуації «Створення власної торговельної мережі - шлях до Успіху фірми?» Фірма «ПолФорум» усього за рік стала повноправним учасником ринку морозива в Полтаві, налагодивши виробництво «з нуля» і завоювавши певне коло споживачів. Фірма стала другим після ВАТ «Полтавахолод» виробником морозива в місті. Поряд з іншими однією з головних економічних проблем є невисокий рівень рентабельності виробництва: прибуток виробника значно нижчий, ніж прибуток торгівлі. Проте, на думку директора, кожен повинен займатися своєю справою: виробник - виробляти, торговець -продавати. Із цією думкою не погоджується молодий спеціаліст - заступник директора фірми «ПолФорум», який пропонує розгорнути власну роздрібну торговельну мережу. Водночас інший заступник вважає за доцільне створення мережі дилерів, яка б сприяла розвитку власне оптової торгівлі фірми. Чи буде торговельна діяльність виробничого підприємства додатково приносити прибуток, чи буде відволікати обігові кошти підприємства - це ті стратегічні питання, що потребують вирішення вищим керівництвом фірми. Формування власної торговельної мережі потребує додаткових грошових коштів, структурних змін на підприємстві, нової кадрової політики. Із метою підвищення ефективності діяльності фірми заступник директора створив ініціативну групу з розробки пропозицій щодо поліпшення діяльності підприємства. Вам, як учасникам ініціативної групи, необхідно розглянути ситуацію, що існує у фірмі, і внести свої пропозиції щодо формування власної торговельної мережі.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |