АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Діяльність, яка пов’язана з трансформацією наукових досліджень і розробок, винаходів і відкриттів у новий продукт або новий технологічний процес

Читайте также:
  1. A.для контроля качества сырья пищевых продуктов, для контроля технологических процессов
  2. AMDEC Процесс (продукт)
  3. C. Збільшити у харчовому раціоні кількість продуктів, багатих на жири
  4. C. Модифікований харчовий продукт
  5. D. Збільшити у харчовому раціоні кількість продуктів, багатих на жири
  6. E. Продукт, натуральні властивості якого змінені з метою обману споживача
  7. E. У продуктах та готових стравах не повинно бути токсичних речовин в шкідливих для організму концентраціях
  8. II. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ І ПРАЦІ, ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ І ПРАЦІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ
  9. Template method (шаблоновий метод)
  10. V. Сукупні витрати і валовий внутрішній продукт
  11. XXVII Новий вік
  12. АКТИВІЗАЦІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

4. Класична модель підприємництва орієнтована на:

1) активне використання нових управлінських рішень з метою підвищення економічної і соціальної ефективності підприємницької діяльності;

2) пошук зовнішніх додаткових джерел ресурсів;

3) відновлення економічної системи держави;

4) максимально ефективне використання наявних ресурсів під­приємства;

5) вирішення соціальних проблем.

5. Інноваційна стратегія, що пов’язана з упровадженням новітньої техніки і технології, появою нових видів інтелектуальної діяльності, тобто з радикальними інноваціями відбувається на:

1) Макрорівні;

2) Макровірні;

3) Мезорівні;

4) Монорівні.

6. “Біотехнічні системи” це кластер:

1) Києва;

2) Донецька;

3) Дніпропетровська;

Львову.

7. “Нові машини” це кластер:

1) Києва;

2) Донецька;

3) Дніпропетровська;

4) Львову.

8. А. Пригожин усі інновації підрозділяє за охопленням очікуваної частки ринку на …..:

1) локальні,системні, стратегічні;

2) сировинні, забезпечуючі та продуктові;

3) заміщуючі, скасовуючі, новітні, відкрива­ючі та ретровведення.

9. Суб’єкти, що входять до складу технопарків надають такі види послуг:

1) інформаційні, комунікаційні, маркетингові;

2) торговельні, побутові, розважальні;

Всі відповіді вірні.

10. Життєвий цикл інновації –це…

1) період від створення новинки до моменту її введення в експлуатацію;

2) період від створення новинки до моменту її запуску у масове виробництво;

Період від зародження ідеї, створення новинки та її практичного використання до моменту зняття з виробництво через моральне за старіння.


Завдання № 26

Завдання 1.

1. Дайте оцінку правовому забезпеченні інноваційної діяльності в Україні.

Виконання інноваційною інфраструктурою важливих для активізації інноваційної діяльності функцій неможливе без детального визначення і закріплення змісту основних її понять, видів, складових, етапів формування, методів регулювання і стимулювання у відповідній нормативно-правовій базі. Остання для забезпечення ефективного регулятивного впливу державних органів влади та створення сприятливих для всіх суб’єктів інноваційного процесу умов, повинна включати нормативні акти різного порядку – від кодексів і законів до відомчих і регіональних нормативних актів.

Питання правового регулювання інноваційного розвитку держави багато років є одним із пріоритетних напрямків дослідження Національної академії правових наук України.

Було розроблено Рекомендації та Пакет першочергових законодавчих пропозицій у сфері інноваційної діяльності, які надіслані до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України.

Чинне законодавство України про інноваційну діяльність не може забезпечити повномасштабного регулювання відносин, що виникають у зв’язку з розробленням, створенням і розповсюдженням інноваційних продуктів. На сьогодні регулювання цих відносин, у тому числі пов’язаних із інвестуванням інноваційних проектів, здійснюється більше ніж 400 нормативно-правовими актами, а законодавство України про інноваційну

діяльність охоплює правові норми різної галузевої належності.

Отже, давно виникла нагальна необхідність створення комплексного нормативно-правового акту з питань здійснення інноваційної діяльності, який виступав би результатом систематизації законодавства, виявлення та усунення прогалин і суперечностей між положеннями різних правових норм.

Таким нормативним документом повинен стати проект Інноваційного кодексу України, підготовлений робочою групою, яка створеною спільним розпорядженням Адміністрації Президента України та президії Національної академії правових наук України.

 

2. Охарактеризуйте особливості інноваційної стратегії підприємства.

Найважливішими задачами управління інноваційним процесом є розробка і реалізація інноваційної стратегії конкретного суб’єкта господарювання, що підпорядковуються загальній стратегії. Інноваційна стратегія задає цілі інноваційної діяльності, вибір засобів їх досягнення і джерела залучення цих засобів.

Розробка та реалізація інноваційної стратегії є складовою частиною інноваційного менеджменту і вирішує питання управління, планування і реалізації інноваційних проектів. В межах її формування відбуваються процеси передбачення змін в економічній ситуації фірм, пошук і реалізація великомасштабних рішень, що забезпечують її виживання і стійкий розвиток за рахунок виявлених майбутніх факторів успіху.

Cтратегія характеризується наступними особливостями:

 процес вибору стратегії закінчується встановленням загальних напрямків, що забезпечують зміцнення позицій підприємства;

 вона допомагає виявляти ефективні шляхи і можливості розвитку;

 використовується узагальнена і не завжди точна інформація;

 широко застосовуються дані зворотного зв’язку (рекламації, вимоги споживачів тощо).

 

Завдання 2. Тести:

1. Чи можна розглядати інноваційний процес на основі підприємства як процес цілеспрямованого впливу на сукупність соціопсихологічних факторів на всіх рівнях - загально-суспільному, соціальної групи (колективу) та окремого підприємства?

1) Ні, різні поняття;

2) Так, але не все підприємство,а окремі його відділи.

Так, цілком.

2. Джерелами фондів венчурного фінансування є:

1) Капітал корпорацій, банківські кредити;

2) Пенсійні фонди, особисті заощадження громадян;


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)