|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Основні ознаки типової товарної біржіКИІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО – ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Вінницький торговельно-економічний інститут Кафедра економіки підприємництва та менеджменту
Спеціальність 7.050.107 Семестр_____ Дисципліна «Економіка та організація біржової торгівлі»
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ №_ 1 _
Загальна оцінка з іспиту визначається як середньо арифметична з балів, що отримані за вирішення наступних 5 завдань. Вирішення завдань проводиться в будь-якій послідовності:
Завдання 1 В системі закритих тестів необхідно обрати лише одну відповідь. За вірні відповіді на 100% питань надається 5 балів, на 80-99% - 4 бали, на 60-79% - 3 бали. 1. Угода з умовою передбачає: 1) умови ознайомлення з товаром 2) умови оплати товару 3) продаж одного товару з одночасною купівлею іншого 4) немає правильної відповіді 2. До біржових товарів відносяться: 1) товари масового виробництва, які вільно реалізуються на ринку 2) товари, що мають якісну однорідність, співставність якісних характеристик і взаємозамінність партій 3) товари, які допущені до біржових торгів на даній товарній біржі 3. Котирувальні ціни - це: 1) ціни біржового попиту чи пропозиції 2) ціни, за якими можливо укладання біржових угод на даних торгах 3) ціни, за якими на даній біржовій сесії були укладені типові біржові угоди, які слугують орієнтиром на наступні торги 4. Організаційно-правовий статус брокерської контори, яка виконує агентські операції: 1) товариство з обмеженою відповідальністю 2) акціонерне товариство 3) ідентичний юридичній формі підприємства, де вона відкрита 5. Хто не має права здійснювати біржові угоди на товарних біржах України: 1) брокери 2) дилери 3) відвідувачі біржі 4) члени біржі 6. Угоди, що передбачають поставку товару, який намічено до виробництва в найближчий час: 1) ф'ючерсні 2) опційні 3) форвардні 7. Мета хеджування: 1) страхування цінового ризику 2) страхування комерційного ризику 3) забезпечення виконання біржової угоди 8. Основні етапи розробки економічної стратегії брокерської контори: 1) розрахунок потреби в початковому капіталі 2) вибір товарної біржі 3) визначення товарної спеціалізації брокерської контори 4) все вище вказане 5) немає правильної відповіді 9. За допомогою якої формули можна визначити обсяг угод, що забезпечує беззбиткову діяльність брокерської контори: 1) 2) 3) 10. Які з перелічених операцій не відносяться до торговельно-посередницьких: 1) хеджування 2) агентські операції 3) дилерські операції 4) брокерські операції 5) всі відповіді вірні.
Завдання 2 Необхідно чітко і лаконічно відповісти на відкриті тести. За вірні відповіді на 100% питань надається 5 балів, на 80-99% - 4 бали, на 60-79% - 3 бали.
1. Чим визначається вартість біржового місця? 2. Які товари відносяться до біржових? 3. Права членів біржі. 4. Якими законодавчими актами регулюється діяльність бірж? 5. Визначтe мету хеджування.
Завдання 3 Необхідно доповнити визначення. За кожну правильну відповідь надається 1 бал. 1. Розрахункова палата визначає види і форми документів, які необхідні для проведення розрахунків та … 2. На середньострокові коливання біржової конюнктури впливають сезонність виробництва, сезонність споживання та … 3. При “настрою” біржового ринку “спокійно” ціни … 4. При “настрою” біржового ринку “тихо” попит… пропозиції 5. При невеликій кількості угод ціна розраховується …
Завдання 4 Дати відповідь на питання: Основні ознаки типової товарної біржі. За повне розкриття питання в логічній послідовності ставиться максимальна кількість балів – 5. 4 бали надається за повне розкриття питання, але з деякими неточностями несуттєвого характеру. 3 бали надається за нечітке розкриття питання.
Завдання 5 За повне та правильне вирішення задачі в логічній послідовності ставиться максимальна кількість балів – 5. За повне вирішення задачі, але з деякими помилками несуттєвого характеру надається 4 бали. 3 бали надається за нечітке розв’язання задачі.
Виробник має на меті закупити 25т борошна у вересні. Він передбачає підвищення ціни і бажає зафіксувати існуючий у липні рівень цін 700 грн. за тону, але не хоче купувати готівковий товар зараз. У липні на ТБ вересневий контракт на борошно котирується по 850 грн. (одиниця контракту 1 тонна). У вересні ціна готівкового ринку склали 900 грн. за тону, а ф’ючерсні контракти котируються по 950 грн. Визначте підсумкову ціну закупівлі борошна.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |