|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Загальні відомості. У виробничих і комунально-побутових приміщеннях слід створити оптимальний мікроклімат, який забезпечує комфортні умови для людейУ виробничих і комунально-побутових приміщеннях слід створити оптимальний мікроклімат, який забезпечує комфортні умови для людей, найвищу продуктивність тварин і рослин. Він визначається фізіологічними, метеорологічними і технічними факторами. Фізіологічні фактори: вплив температури, вологості, швидкості руху повітря, складу повітря. Метеорологічні фактори: умови зовнішнього навколишнього середовища, що впливають на мікроклімат приміщення через огороджуючі конструкції і вентиляцію чи кондиціонування. Технічні фактори: конструкція будівель, а також розміри і теплоізоляція огороджувальних поверхонь; вентиляція, опалення, освітлення. Система опалення приміщень тваринницьких ферм складається з трьох елементів: 1)тепловий генератор, в якому нагрівається теплоносій від тепла спалюваного палива, 2)теплопроводи, призначені для підведення гарячоготеплоносія до опалюваного приміщення і відведення спрацьованого теплоносія до теплового генератора, 3) нагрівальні прилади,що передають тепло повітрю опалюваного приміщення. Класифікація систем опалення: 1. Залежно від сполучення елементів системи опалення: місцеві й центральні. У перших спалювання палива й передача утвореного при цьому тепла до повітря опалюваного приміщення об'єднані в одному пристрої. До місцевих систем опалення належать опалювальні печі, електричні та газові печі або каміни. 2. Залежно від роду теплоносія: центральне опалення може бути паровим, водяним або повітряним. 2.1 При центральному паровому опаленні до нагрівальних приладів від теплових генераторів підводиться теплоносій у вигляді водяної пари, яка віддає своє тепло повітрю опалюваного приміщення, а сама охолоджується і конденсується. Конденсат повертається в тепловий генератор для повторного використання. Парове опалення буває низького тиску (тиск пари від 0,05 до 0,7 бар. надл.) і високого тиску (тиск пари більше 0,7 бар надл.). 2.2 При центральному водяному опаленні вода нагрівається в тепловому генераторі — котлі й надходить до нагрівальних приладів опалюваних приміщень. Після віддачі тепла повітрю опалюваних приміщень, охолоджена вода повертається в тепловий генератор — котел для повторного нагрівання. За способом руху води по трубопроводах розрізняють системи центрального водяного опалення з природною, або гравітаційною, циркуляцією, коли вода переміщується за рахунок різниці густини гарячої і охолодженої вйди, та з примусовою циркуляцією, коли вода переміщується насосом. 2.3 У системі повітряного опалення повітря, підігріте в калориферах до температури 40—50° С, подається в опалювані приміщення. За способом переміщення нагрітого повітря системи центрального повітряного опалення бувають з природним переміщенням (за рахунок різниці густин охолодженого й гарячого повітря) і з механічним переміщенням (за допомогою вентилятора).
Циркуляційний тиск: (21.1) де h - вертикальна відстань між серединами висоти котла і нижнього нагрівального приладу, м; p0, p2 - щільності охолодженої і гарячої води, кг/м3.
Тиск, який забезпечує циркуляцію води в насосній системі опалення: (21.2)
Рис.91 – Класифікація систем опалення
За видом теплоносія центральні системи можуть бути водяними, паровими і повітряними. Системи опалення повинні задовольняти такі основні вимоги: санітарно-гігієнічні, економічні, будівельні, монтажні, експлуатаційні, естетичні. Системи водяного опалення. Переваги: помірна температура па поверхні нагрівальних приладів; простота центрального регулювання; безшумність роботи і простота обслуговування. Недоліки: великий гідростатичний тиск у нижній частині систем; небезпека замерзання води в трубопроводах. Рекомендується в житлових, громадських і виробничих будинках. Гілки трубопроводів з'єднують роздавальні магістралі системи опалення з підводками до опалювальних приладів. За розташуванням в просторі гілки можуть бути вертикальними або горизонтальними. Вертикальні гілки прийнято називати стояками. У місцях підключення гілок до роздавальних трубопроводів повинна встановлюватися запірна арматура. Рекомендується використовувати, як правило, вентилі з отворами для зливу води або випуску повітря. За відсутності таких вентилів слід передбачати трійники з кранами. За способом приєднання підводок до гілки системи опалення поділяються на: 1. однотрубні системи з послідовним з'єднанням опалювальних приладів; 2. двотрубні з паралельним приєднанням опалювальних приладів. У двотрубній системі гаряча і охолоджена вода відповідно підводяться до нагрівального приладу і відводяться від нього по окремих трубах; 3. біфілярні з послідовним з'єднанням спочатку всіх перших половин опалювальних приладів, а потім для руху теплоносія у зворотному напрямку - всіх других їхніх половин. Системи парового опалення. Переваги, більш висока тепловіддача нагрівальних приладів, менша витрата металу на труби і нагрівальні прилади, ніж у систем водяного опалення, менша небезпека замерзання, можливість переміщення пари на великі відстані. Недоліки: висока температура труб і нагрівальних приладів, неможливість гнучкого центрального регулювання, більш складна експлуатація, значні теплові напруги і деформації системи, підвищена корозія труб. Допускається в промислових будинках і будинках із нетривалим перебуванням людей. Системи повітряного опалення. Переваги: можливість суміщення із системою вентиляції, відсутність в опалювальних помешканнях будь- яких нагрівальних приладів, відсутність теплової інерції, можливість центрального якісного регулювання. Недоліки: великі поперечні перетини каналів, великі тепловтрати в магістральних повітроводах. Застосовують головним чином у сполученні з вентиляцією, а також у промислових будинках великого об'єму.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |