|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Цикл парової компресійної холодильної установкиПринципова схема установки зображена на рисунку. На цьому ж рисунку зображений її цикл у Ts-координатах Установка працює в такий спосіб. З випаровувача Р волога насичена пара зі ступенем сухості x1 при тиску p1 і температурі TН1 усмоктується компресором KM і стискується адіабатно (процес 1-2) до тиску р2 і температури Т2. З компресора гаряча пара холодоагенту подається в конденсатор К, де, охолоджуючись водою або навколишнім повітрям, при постійному тиску р2 перетворюється спочатку в суху насичену пару (процес 2-3), а потім конденсується і цілком переходить у рідину (процес 3-4). Теплота q1, віддана робочим тілом у конденсаторі,дорівнює з урахуванням масштабу діаграми площі 2—3—4—5—5—1 ' -2. На виході з конденсатора рідке робоче тіло, проходячи через дросель Д, дроселюється (на діаграмі цей процес умовно зображений лінією (4-5). При дроселюванні h4=h5 тиск падає від р2 до p1. Оскільки в даному випадку коефіцієнт адіабатного дроселювання α> 0, то температура робочого тіла падає до Тн1. У точці 5 пара волога насичена (ступінь сухості х5). Після дросельного клапана пара надходить у випаровувач. У результаті підведення теплоти q2 (еквівалентної площі 5-1-1'-5'-5) пара переходить до стану, зображуваного точкою 1 (процес 5-1).
Холодильний коефіцієнт цієї установки: (23.4)
Враховуючи те, що h5=h4, одержимо:
де (h2-h1) – робота, витрачена в компресорі.
В абсорбційній холодильній установці замість стиску холодоагенга в компресорі відбувається процес десорбції, тобто виділення з розчину при постійному надлишковому тиску холодоагепта (аміаку) за рахунок підведеної теплоти q Відношення теплоти q2 відведеної від охолоджуваної речовини у випарнику, до витраченої теплоти q1 називається коефіцієнтом тепловикористання, або тепловим коефіцієнтом абсорбційної холодильної установки.
Абсорбційні холодильні установки мають порівняно низьку термодинамічну ефективність, але внаслідок простоти будови (відсутність компресора) і надійності в експлуатації знайшли широке застосування. Особливо перспективні в сільському господарстві геліоабсорбційні холодильні машини, що працюють за рахунок сонячної енергії.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |