|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Заняття № 6Тема 4. Семінар – круглий стіл на тему: „Соціально-політичні небезпеки.” (2 години) Мета заняття – удосконалити: · навчально-пізнавальну компетенцію; · цінністно-смислову компетенцію; · інформаційну компетенцію студентів. Ключова компетентність – розуміння об’єктивності існування соціально-політичних небезпек, механізмів їх прояви, методів ідентифікації та кількісної оцінки. Студент повинен знати: · сучасні проблеми соціально-політичного характеру; · головні завдання безпеки життєдіяльності щодо визначення кола своїх обов’язків з питань виконання завдань професійної діяльності з урахуванням ризику виникнення небезпек соціально-політичного характеру, які можуть спричинити надзвичайні ситуації та привести до негативних наслідків на об’єктах господарювання; · сутність соціально-політичних конфліктів з використанням звичайної зброї та засобів масового ураження. · що таке тероризм та яки існують його види; · первинні, вторинні та каскадні уражаючі фактори тероризму.
Теоретичні питання: 1. Соціальні фактори, що впливають на життя та здоров’я людини. 2. Тероризм та його каскадні фактори ураження. 3. Можливі аварійні ситуації під час технологічного тероризму. 4. Сучасні інформаційні технології та безпека життєдіяльності людини.
Навчальні завдання: 1. Визначити та проаналізувати основні соціально-політичні фактори, що впливають на життя та здоров’я людини. 2. Розкрити сутність тероризму та його каскадних факторів ураження. 3. Спрогнозувати можливі аварійні ситуації під час технологічного тероризму. 4. Оцінити роль сучасних інформаційних технологій в досягненні безпеки життєдіяльності людини. 5. Ознайомитись з методом (методами) оцінки рівня соціально-політичних небезпек.
Форми проведення: 1. Усне опитування та (або) експресс-контроль щодо глибини знань студентами змісту основних понять і визначень стосовно соціально-політичних небезпек, їх реалізацій, методів їх кількісної оцінки. 2. Обговорення окремих дискусійних проблем пов’язаних з соціально-політичними небезпеками. 3. Розкриття змісту небезпек соціально-політичного характеру, наслідків їх реалізацій. 4. Дискусія щодо ролі негативно діючих факторів соціально-політичного характеру в порушенні нормальних умов життя і діяльності людини. 5. „Мозковий штурм” на тему: „Ідентифікація соціально-політичних небезпек”. 6. Презентація на тему: „Оцінка рівня небезпеки соціально-політичного характеру.”
Інформаційне забезпечення: Презентація до семінарського заняття (комплект слайдів). Наочні матеріали, підготовлені студентами до заняття.
Література: 1. Панкратов О.М., Міляєв О.К. Безпека життєдіяльності людини в надзвичайних ситуаціях: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 2005,-232с. 2. Бабенко О.І., Задорожна О.М., Черевко Р.І. Безпека життєдіяльності людини в надзвичайних ситуаціях: Навч. посібник.-К.: ІЗМН, 1996.-224с. 3. Миценко І.М. Забезпечення життєдіяльності людини в навколишньому середовищі: Навч. посібник. –Кіровоград, 1998.- 292с. 4. Чирва Ю.О., Баб’як О.С. Безпека життєдіяльності: Навч. посібник. – К.: АТІКА, 2001.- 304с. 5. Джигирей В.А. та ін. Безпека життєдіяльності: Навч. посібник. – Львов: “Афіша”, 1999.- 254с. 6. Стеблюк М.І. Цивільна оборона.-Київ.: “Знання-прес”,2003, - 430 с. 7. Шоботов В.М. Цивільна оборона. Навчальний посібник.—К.: ”Центр навчальної літератури”, 2004.- 439 с. 8. Інтернет видання. Рівень оцінювання знань на занятті: 8 балів – студент отримує за активну участь в дискусіях, вірні й повні відповіді на теоретичні питання, вірні виконання завдань експрес-опитування, активну участь у „мозковому штурмі”; 6 балів – студент отримує за участь в дискусіях, вірні але не повні відповіді на теоретичні питання, переважно точні виконання завдань експрес-опитування, участь у „мозковому штурмі”; 4 бали – студент отримує в тому випадку, коли участь в дискусіях була не активною, відповіді на теоретичні питання свідчили про поверхневий характер знань, слабо аргументовані, виконання завдань експрес-опитування носили незавершений характер, участь у „мозковому штурмі” малоактивні; 0 балів – студент отримує у випадку, коли він не приймав участі в дискусіях, „мозковому штурмі”, відповіді на теоретичні питання були невірними, або студент взагалі на них не відповідав і не приймав участі в обговоренні, завдання експрес-опитування не виконувались, матеріали, що свідчили про підготовку до заняття, у нього були відсутні.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |