|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Контрольні тестові завдання з навчальної дисципліни «Кримінальний процес України»1. У яких аспектах розглядається кримінальний процес: а) кримінальне судочинство; б) доктрина; г) учбова дисципліна; д) галузь права; ж) правосуддя; з) кримінально-процесуальна діяльність; е) нормативно-правова діяльність.
2. Правосуддя – це: а) діяльність місцевого суду по розрішенню кримінальних справ; б) діяльність суду 1-ой інстанції по розрішенню кримінальних справ по суті; в) діяльність суду по розрішенню та перегляду у порядку апеляційного та касаційного провадження кримінальних справ; д) діяльність суду загальної юрисдикції.
3. Виберіть з переліку назви стадій кримінального процесу: а) дізнання та досудове слідство; б) винесення вироку; в) подання заяви та повідомлення про скоєння або готування злочину; г) порушення кримінальної справи; д) виконання вироку; ж)виключне провадження; з) відстрочка виконання вироку; е) наглядове провадження; к) віддання до суду; л) касаційне провадження; м) апеляційне провадження; н) участь прокурора у попередньому розгляді справи суддею..
4. Кримінально-процесуальний закон набирає силу: а) впродовж 10 днів з моменту обнародування; б) з моменту підписання його Президентом; в) с моменту опублікування; г) впродовж 7 днів з моменту опублікування.
5. Назвіть принципи кримінального судочинства, які закріплені в Конституції: а) законність, здійснення правосуддя виключно судом, гласність, публічність, охорона честі та гідності особи; б) недоторканність особи, недоторканність житла, змагальність та диспозитивність; в) законність, гласність судового розгляду, здійснення правосуддя незалежним судом та підкорення їх лише закону, презумпція невинності; г) принцип забезпечення обвинуваченому права на захист, швидкість та оперативність розслідування, охорона честі та гідності особи.
6. Систему процесуальних гарантій складає: а ) процесуальна форма, принципи кримінального процесу, процесуальні права та обов’язки суб’єктів кримінального процесу; б) процесуальна форма, функції кримінального процесу, правовий статус учасників процесу; в) принципи кримінального процесу, процесуальні строки, процесуальне оформлення; г) процесуальна форма, реалізація процесуальних повноважень суб’єктів процесу, конституційні принципи.
7. Назвіть види кримінально-процесуальних норм: а)уповноважуючи; б) імперативні; в) функціональні; г) забороняючи; д) організаційні. 8. Реституція – це: а) спосіб відшкодування матеріальної шкоди; б) повернення майна, яке було протиправно здобуте в результаті скоєння злочину; в) форма вилучення майна у особи, яка скоїла злочин; г) передача майна цивільному позивачу.
9. Предметом реституції є: а) речові докази; б) речові докази – об’єкти злочинних посягань; в) речі, які були нажиті злочинним шляхом; г) знаряддя вчинення злочину;
10. Цивільний позов – це: а) вимога особи, яка зазнала матеріальну шкоду від злочину (а також прокурора в її інтересах) до обвинуваченого або осіб, що несуть матеріальну відповідальність за дії обвинуваченого, про відшкодування цієї шкоди, яка розглядається судом разом з кримінальною справою; б) вимога особи, яка зазнала шкоди від правопорушення, яка пред’являється на стадії досудового слідства до правопорушника; в) прохання особи відшкодувати їй моральну або майнову шкоду, яка була спричинена в результаті скоєння злочину, до обвинуваченого або особи, яка несе матеріальну відповідальність за його дії; г) договір, якій складається між обвинуваченим та потерпілим про відшкодування шкоди, якій розглядається спільно з кримінальною справою.
11. Цивільний позов подається: а) цивільним позивачем на стадії досудового розслідування; б) потерпілим на стадії судового розгляду; в) представником потерпілого на стадії дізнання та досудового слідства; г) фізичними або юридичними особами на стадії досудового розслідування, але до судового слідства; д) підприємствами, установами, організаціями на стадії судового розгляду, але до винесення вироку.
12. До заходів забезпечення цивільного позову відносяться наступні дії: а) визначення майна цивільного позивача та відповідача; б) пошук майна, яке належить цивільному відповідачу; в) реалізація через торгівлю майна обвинуваченого; г) накладення арешту на майно та банківські рахунки обвинуваченого; д) опис майна; ж) привод цивільного відповідача до суду.
13. Учасниками кримінального процесу, згідно КПК, є: а) суд, свідок, слідчий, понятий, переводчик, експерт; б) орган дізнання, слідчий, суд, прокурор, начальник слідчого відділу; в) потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач, захисник, підозрюваний; г) підозрюваний, обвинувачений, захисник, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники.
14. Назвіть види дізнання: а) дізнання в кримінальних справах за злочини, за які, передбачене покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі; б) дізнання у справах про злочини, що є тяжкими або особливо тяжкими; г) дізнання у справах про злочини, що не є тяжкими; д) дізнання у справах про злочини, що не є тяжкими або особливо тяжкими; ж) дізнання у справах, які вимагають негайного реагування.
15. Заперечення слідчого подаються у випадках: а) незгоди з діями судді; б) незгода з діями органу дізнання; в) незгода з вказівками прокурора або начальника слідчого відділу; г) незгода з окремими дорученнями щодо провадження слідчих дій; д) незгода з письмовими вказівками старшого слідчого в групі.
16. Особа набуває статус підозрюваного, коли: а) вона затримана потерпілим на місті скоєння злочину; б) по відношенню до неї порушено кримінальну справу; г) складено протокол затримання особи; д) слідчий має достатні дані для затримання особи за підозрою; е) винесено постанову про застосування запобіжних заходів щодо особи; ж) застосована підписка про невиїзд до особи.
17. Участь захисника обов’язкова: а) у справах осіб, які не досягли повноліття; б) у справах осіб, які не володіють державною мовою; в) у справах про злочини осіб, які не можуть захищатися самостійно, бо є малограмотними; г) у справах про злочини осіб, які через свої фізичні або психічні вади не можуть самостійно реалізувати своє право на захист; д) якщо санкція статті, передбачає позбавлення волі на певний строк; е) якщо застосовано заходи забезпечення безпеки окремих учасників процесу.
18. До заходів забезпечення безпеки осіб – учасників кримінального процесу, відносяться: а) дача показань під псевдонімом; б) взяття під варту; в) бронювання у житлі особи вхідних дверей та вікон; г) заміна паспортних даних та місця проживання; д) надання охорони; е) надання кінолога з собакою.
19. Хто з перелічених осіб має право подавати скарги на дії та рішення прокурора, слідчого та особи, що проводить дізнання: а) підозрюваний, обвинувачений; б) спеціаліст; в) експерт; г) потерпілий та його представник; д) захисник; е) свідок. 20. Хто з перелічених осіб має право на відшкодування витрат, пов’язаних з викликом до слідчого, органу дізнання та до суду: а) потерпілий і його законний представник; б) свідок; в) обвинувачений, підозрюваний; г) понятий, перекладач; д)захисник обвинуваченого, підозрюваного, захисника за призначенням.
21. До способів збирання доказів відносяться: а) відібрання пояснень від потерпілого, свідка та підозрюваного; б) вимога про проведення ревізії; в)представлення доказів підозрюваним, обвинуваченим, його захисником; г) акт застосування службової-розшукової собаки; д) допит свідків та потерпілих.
22.Не є джерелом доказів: а) протокол судового засідання; б) висновок експерта; в) довідка лікаря; г) показання обвинуваченого; д) протокол слідчої дії.
23.Якщо експертиза признається неповною та недосить чіткої, призначається: а) додаткова експертиза, яка доручається тому ж експерту; б) первісна експертиза, яка доручається іншому експерту; в) повторна експертиза, яка доручається тому ж експерту; г) додаткова експертиза, яка доручається іншому експерту.
24. Предмет доказування це: а) фактичні данні, які свідчать про винність обвинуваченого, підсудного; б) обставини, які необхідно встановити по кожній кримінальній справі; в) кримінально-процесуальні норми, які регулюють процес доказування; г) сукупність усіх доказів по справі.
25.Заходами процесуального примусу є: а) відібрання пояснень; б) штраф, якій накладається на поручителя, у зв’язку з порушенням доручення; в) підписка про невиїзд; г) відсторонення обвинуваченого від посади; д) привод.
26.Не є запобіжним заходом: а) застава; б) особиста порука; в) підписка про невиїзд; г) видалення з залу судового засідання за порушення дисципліни; д) взяття під варту.
27. Які запобіжні заходи застосовуються на певний строк: а) порука громадської організації або трудового колективу; б) взяття під варту; в) віддання неповнолітнього під нагляд батьків, опікунів, піклувальників або адміністрації дитячої установи; г) затримання особи; д) застава.
28. Не є поводом до порушення кримінальної справи: а) заяви громадян, які зроблені по факсу; б) явка з повинною; в) анонімні повідомлення; г) повідомлення, які опубліковані в пресі; д) заява потерпілого, який затримав особу, яка скоїла злочин.
29. Строк перевірки заяв та повідомлень про скоєння злочину: а) не більш 4 днів; б) не більше 3 днів; в) не більше 10 днів; г) не більше 15 днів; д) не більше 30 днів.
30. Рішення стадії порушення кримінальної справи: а) про порушення кримінальної справи; б) про відмову в порушені кримінальної справи; в) про прийняття заяви та повідомлення до свого провадження; г) про передачу заяви та повідомлення за належністю; д) відмовити в прийняти заяви або повідомлення.
31. Правом порушувати кримінальні справи приватного обвинувачення наділені: а) слідчий; б) орган дізнання; в) суддя; г) суд; д) прокурор.
32. Досудове розслідування проводиться в таких формах: а) порушення кримінальної справи та дізнання; б) попередньо слідство та попередній розгляд справи; в) дізнання та досудове слідство; г) дослідча перевірка та слідчі дії.
33. Строк досудового слідства складає: а) 1 місяць; б) 2 місяця; в) 4 місяця; г) 6 місяців; д) 10 днів.
34. Територіальна підслідність визначається: а) особливостями суб’єкта скоєння злочину; б) місцем виявлення злочину; в) характером скоєного злочину; г) місцем перебування підозрюваного, обвинуваченого; д) місцем перебування більшості свідків.
35. Окреме доручення слідчого повинно бути виконано у строк: а) 10 днів; б) 20 днів; в) 1 місяць; г) 2 місяця; д) 5 днів. 36. Рішення стадії досудового розслідування: а) зупинення провадження; б) закриття справи; в) направлення справи до суду з метою вирішення питання про можливість подальшого розгляду суддею; г) направлення справи до суду для вирішення питання про застосування примусових заходів медичного характеру; д) направлення справи до суду для вирішення питання про застосування примусових заходів виховного характеру; е) складання обвинувального висновку.
37. Назвіть які дії є слідчими: а) ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справи; б) освідування; в) допит потерпілого та свідка; г) ексгумація трупу; д) призначення судово-медичної експертизи; е) допит заявника про скоєння злочину.
38. Які слідчі дії проводяться з участю понятих: а) допит підозрюваного, обвинуваченого; б) пред’явлення для впізнання; в) комплексна експертиза; г) обшук та виїмка; д) зняття інформації з каналів зв’язку.
39. Які слідчі дії проводяться до порушення кримінальної справи: а) допит потерпілого; б) обшук приміщення; в) аудиторські перевірки; г) огляд міста події; д) накладення арешту на почтово-телеграфну кореспонденцію; е) зняття інформації з каналів зв’язку.
40. Очна ставка проводиться між: а) підозрюваним та потерпілим; б) двома свідками; в) експертом та спеціалістом; г) двома потерпілими; д) між понятим та підозрюваним.
41. Досудове слідство зупиняється в наступних випадках: а) коли невідоме місце знаходження свідка; б) коли є підстави для зміни обвинувачення; в) коли відсутній склад злочину в діянні; г) коли не встановлено особу, яка скоїла злочин; д) коли невідоме місце знаходження обвинуваченого.
42. Про ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справи слідчій складає: а) ухвалу; б) рапорт; в) постанову; г) довідку; д) протокол.
43. Назвіть частини обвинувального висновку, згідно КПК України: а) вступна та резолютивна; б) описова та резолютивна; в) мотивована та резолютивна; г) вступна та описова.
44. Дії прокурора, якщо він не згоден з обвинувальним висновком: а) має право скласти свій обвинувальний висновок, залишаючи в справі висновок, складений слідчим; б) складає новий обвинувальний висновок, вилучаючи зі справи висновок, складений слідчим; в) затверджує обвинувальний висновок, складений слідчим; г) своє постановою вилучає частину з обвинувального висновку, з якою він не згоден; д) складає постанову про закінчення справи.
45. Підсудність – це: а) властивість судового вироку; б) властивість, особливість кримінальної справи, завдяки якої вирішується питання, якій саме суд і в якому складі повинен розглядати цю справу; в) здатність потерпілого самостійно вирішувати питання до якого суду він може звертатися за захистом своїх прав; г) здатність підсудного нести кримінальну відповідальність.
30. Етапи судового розгляду: а) попередній розгляд справи суддею; б) судове слідство; в) участь підсудного у судових дебатах; г) судові дебати та останнє слово підсудного; д) виконання вироку; е) підготовча частина судового засідання.
47. Підсудний може бути відсутнім у судовому засіданні при наявності наступних обставин: а) коли підсудний захворів; б) коли підсудний знаходиться за межами України та ухиляється від явки до суду; в) коли підсудний знаходиться за межами адміністративно-територіальної одиниці підсудності суду, та його доставлення на даний час неможливо; г) коли справа стосується злочину невеликої тяжкості.
48. Учасники судового розгляду виступають у судових дебатах в такому порядку: а) прокурор, підсудний, захисник, потерпілий, представник потерпілого; б) прокурор, потерпілий і його представник, цивільний позивач, цивільний відповідач або їх представники, захисник, підсудний; в) цивільний позивач, цивільний відповідач або їх представники, захисник, підсудний, прокурор; г) прокурор, експерт, захисник, підсудний.
49. Обвинувальний висновок у суді проголошує: а) прокурор; б) слідчій, за відсутність прокурора; в) головуючий суддя; г) за дорученням судді – секретар судового засідання:; д) в справах приватного обвинувачення – потерпілий. 50. Виправдувальний вирок виноситься в наступних випадках: а) не доказана участь підсудного в скоєні злочину; б) став чинним акт амністії; в) закінчився строк давнини притягнення до кримінальної відповідальності; г) прокурор відмовився від державного обвинувачення; е) за відсутністю складу злочину.
Питання до іспиту з навчальної дисципліни “Кримінальний процес України” Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.027 сек.) |