АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Заняття 2

Читайте также:
  1. Відкрите заняття проводилося у зв’язку з участю у конкурсі на посаду доцента кафедри алгебри, геометрії та математичного аналізу.
  2. Друге заняття
  3. Друге семінарське заняття – 2 години
  4. Друге семінарське заняття – 2 години
  5. Друге семінарське заняття – 2 години
  6. Друге семінаське заняття – 2 години
  7. ЗАГАЛЬНІ Методичні рекомендації до вивчення тем, що виносяться на семінарські заняття та на самостійну роботу.
  8. Заняття
  9. Заняття
  10. ЗАНЯТТЯ 1
  11. Заняття 1
  12. Заняття 1-2

 

Питання семінару:

 

1. Загальні положення (умови) досудового слідства.

2. Підслідність кримінальних справ. Види підслідності. Вирішення суперечок про підслідність.

3. Повноваження та самостійність слідчого. Поняття «доручення» та «окремі доручення» слідчого.

4. Об¢єднання та виділення кримінальних справ.

5. Провадження та процесуальне оформлення слідчих дій.

6. Здійснення прокурором нагляду за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.

 

 

Задачі

 

1. 10 січня органами дізнання було порушено кримінальну справу по факту розкрадання в великих розмірах. Після провадження невідкладних слідчих дій, 17 січня справу було передано слідчому та в той же день було прийнято ним до провадження. Слідство проводилось до 10 березня, після чого прокурор району продовжив термін слідства на один місяць. 6 квітня слідчий виніс постанову про зупинення слідства на підставі п.1 ст.206 КПК (місцезнаходження обвинуваченого невідоме). 12 червня слідчий відновив провадження, у зв’язку з виявленням та затриманням обвинуваченого. 14 червня матеріали справи були пред’явлені для ознайомлення обвинуваченому та його захиснику. З матеріалами справи обвинувачений ознайомлювався до 17 червня.

Визначити терміни розслідування даної справи. Чи треба ставити питання про продовження терміну слідства?

 

2. Під час зупинки на рейді порту Марсель (Франція) на борту українського пасажирського судна було скоєно вбивство механіка судна. В скоєні злочину підозрюється один із членів екіпажу.

Хто та в якому порядку має право провести розслідування даного злочину?

 

Література до теми:

 

1. Конституция Украины: Принята на пятой сессии Верховной Рады Украины 28 июня 1996 г. // Ведомости Верховной Рады Украины. – 1996. - № 30. – Ст. 141.

2. Уголовно-процессуальный кодекс Украины (с измен. и доп. по состоянию на1 сентября 2007 г.) – Х.: Одиссей, 2007. – 264 с.

3. Уголовно-процессуальный кодекс Украины: Научно-практический комментарий. / Под общей ред. В.Т. Маляренко, Ю.П. Аленина. – Х.: ООО «Одиссей», 2003. – 960 с.

4. Кримінально-процесуальний кодекс України. Научно-практичний коментар. За заг.ред. В. Т. Маляренко, В.Г. Гончаренко. – Вид. третє, перероблене та доповнене. - К.: Юрисконсульт», КНТ. – 2006.- 890 с.

5. Назаров В.В., Омельяненко Г.М. Кримінальний процес України: Підручник. – К.: Юридична думка, 2005. – 548 с.

6. Муравин А.Б. Уголовный процесс. Вопросы Особенной части – Одесса, 1998.

7. Прокуратура в Украине. Сборник нормативных актов. – К., 2000.

8. Маляренко В.Т., Вернидубов И.В. Прокурор в уголовном судопроизводстве. – К., 2001.

9. Баулін О.В., Карпов Н.С. Дізнання в Україні: проблеми і перспективи // Судова реформа в Україні. Матеріали науково-практичної конференції. – Харків- Київ, 2002. – С. 254-258

10. Кривобок В.В. Питання прокурорської діяльності в аспекті судової реформи // Судова реформа в Україні. Матеріали науково-практичної конференції. - Харків-Київ: Юрінком Інтер, 2002. - С. 54-56

 

Теми рефератів та завдання до теми:

1. Створення та робота слідчої групи.

2. Процесуальна самостійність особи, яка проводить дізнання.

3. Застосування заходів щодо виявлення та усунення причин та умов, що сприяють скоєнню злочину.

4. Оформити постанову про виділення кримінальної справи.

5. Оформити постанову про створення слідчої групи.

Тема № 11. Провадження слідчих дій.

 

При вивченні даної теми студент повинен розмежувати такі поняття, як «процесуальні дії», «слідчі дії» та «оперативно-розшукові дії». Ці висновки допоможуть студентові зрозуміти специфіку слідчих дій, підстави та особливості їх провадження. Необхідно звернути увагу на той факт, що слідчі дії проводяться, як правило, на стадії досудового слідства слідчим, або за його дорученням особою, що проводить дізнання, і тільки певні дії проводяться до порушення кримінальної справи (огляд місця події, накладення арешту на почтово-телеграфну кореспонденцію та зняття інформації з каналів зв’язку). Слідчі дії складають певну систему, яка не є законодавчо–закріпленою та вичерпною.

З розвитком науково-технічного прогресу розвиваються і прогресують положення щодо закріплення порядку провадження слідчих дій за допомогою науково-технічних засобів.

При провадженні слідчих дій, крім основних учасник, приймають участь і інші учасники, зокрема, спеціаліст, експерт, захисник тощо.

 

 

Питання семінару:

 

1. Поняття та правова суть слідчих дій. Відмінність між поняттями “процесуальні дії” та “слідчі дії”.

2. Класифікація слідчих дій.

3. Загальні процесуальні вимоги провадження слідчих дій.

4. Загальна характеристика слідчих дій, в яких участь понятих обов’язкова (огляд, обшук, виїмка, ексгумація, пред’явлення для впізнання, освідування).

5. Загальна характеристика слідчих дій, в яких бере участь спеціаліст.

6. Загальна характеристика слідчих дій, які проводяться за рішенням суду або з санкції прокурора.

7. Процесуальне оформлення слідчих дій. Використання науково-технічних засобів при провадженні слідчих дій.

 

 

Задачі

 

1. З моменту повідомлення про виявлення трупа з ознаками насильницької смерті слідчий прокуратури вирушив на місце виявлення вбитого. Провів огляд міста події та огляд трупа, склавши про це протокол. Особи, які виявили труп, були допитані в якості свідків. Повернувшись до прокуратури, слідчий виніс постанову про порушення кримінальної справи та прийняття його до свого провадження. В ході слідства слідчим були проведені такі дії: призначена судово-медична експертиза; допитані свідки; затриманий і допитаний підозрюваний; проведено освідування підозрюваного; підозрюваний був пред’явлений для впізнання свідкам; у підозрюваного дома був проведений обшук. Маючи відомості про те, що потерпілий за кілька днів до вбивства отримав за місцем постійної роботи листа з поміткою “особисто” та зберігав його в своєму робочому сейфі, слідчий виніс постанову про виїмку цих листів.

Зробить оцінку правильності дій слідчого до порушення кримінальної справи. Чи є підстави для проведення виїмки? Проведення яких слідчих дій, перерахованих вище, потребує участі понятих, спеціаліста, захисника? Чи потрібно отримання санкції прокурора для проведення яких-небудь з вказаних дій?

 

2. Розслідуючи кримінальну справу по обвинуваченню Чибісова в злочині, який передбачено ч.2 ст.168 КК, слідчий викликав для допиту в якості свідка Драгуненко та пояснив йому, що при допиті буде проводитись звукозапис. Драгуненко заявив, що він невзмозі давати свідчення, знаючи, що вони будуть записуватися на магнітофонну плівку, так як це буде його сковувати. Слідчий пояснив, що застосування звукозапису передбачено законом, що в даному випадку є необхідність в застосуванні такого додаткового засобу фіксування свідчень, але Драгуненко відмовився давати свідчення, якщо буде застосовано звукозапис.

Як повинен зробити слідчий у даному випадку?

 

3. Кузнєцов був затриманий по підозрі в скоєні розкрадання радіодеталей з заводу, де він працював. Допитаний в якості підозрюваного Кузнєцов показав, що він дійсно скоїв розкрадання та крадені радіодеталі сховав у підвалі своєї сестри, у якої він мешкав. Як пояснив Кузнєцов, він сказав своїй сестрі, що його товариш по праці, який мешкає в гуртожитку, поїхав у відпустку та прохав його взяти на зберігання валізу з деякими речами. Не відкриваючи валізу, сестра віднесла її до підвалу, де ховала деякі свої речі. З’явившись з понятими в дім, де мешкав Кузнєцов, слідчий пред’явив сестрі підозрюваного Грабовій постанову про виїмку та пропонував видати валізу з речами, залишеними Кузнєцовим. Грабова заявила, що її брат не приносив до неї в дім ніякої валізи. Слідчий пропонував їй подивитися, чи немає валізи в підвалі дома. На що та відповіла, що в підвалі немає валізи з чужими речами і вона в цьому впевнена. В слідчого виникла підозра, що Грабова не бажає видавати розкрадене.

Що повинен зробити слідчий в цій ситуації?

 

4. По заяві гр.К. про зґвалтування було порушено кримінальну справу, проведені деякі слідчі дії. Потерпіла на допиті засвідчила, що вона чинила опір злочинцю, і на її тілі синяки, синці. Слідчий направив потерпілу на судово-медичне освідування, але вона відмовилась підлягати освідуванню та на виклик слідчого на допит не з’явилась.

Чи може бути проведення освідування потерпілої примусово? Чи може слідчий піддати потерпілу примусовому приведенню? Чи повинна потерпіла давати свідчення у справі?

 

5. Трифонов неодноразово скоював розкрадання трикотажних виробів з фабрики, де він працював електриком. Затриманий в якості підозрюваного він розповів про обставини скоєного їм злочину. Бажаючи затвердити та перевірити свідчення підозрюваного, слідчий вирішив разом з ним вирушити на трикотажну фабрику з тим, щоб Трифонов показав, де він ховав винесені їм з цеху вироби і в якому місці перекидав їх через стіну. Трифонова, який вказував на місце сховища та місце перекидання через огорожу розкраденого, слідчий вирішив сфотографувати.

Як слідчий повинен процесуально оформити ці дії?

 

Література до теми:

 

1. Конституция Украины: Принята на пятой сессии Верховной Рады Украины 28 июня 1996 г. // Ведомости Верховной Рады Украины. – 1996. - № 30. – Ст. 141.

2. Уголовно-процессуальный кодекс Украины (с измен. и доп. по состоянию на 1 сентября 2007 г.) – Х.: Одиссей, 2007 – 264 с.

3. Тертишник В.М. Науково-практичний коментар до Кримінально-процесуального кодексу України. - К.: А.С.К., 2002. – 1056 с.

4. Лупинская П.А. Производство экспертизы в уголовном процессе.-М.:Юрид.лит.,1982.- 129 с.

5. Шейфер С.А. Следственные действия. Система и процессуальная форма. –М., 1981.

6. Коваленко Є.Г. Кримінальний процес України: Навч. посіб. – К.: Юрінком Інтер, 2003. – 576 с.

7. Лобойко Л.М. Кримінально-процесуальне право: Курс лекцій: Навч. посібник. –К.: Істина, 2005.- 456 с.

8. Фаткуллина Ю.Г. Освидетельствование подозреваемого на предварительном следствии. - Киев: ВИЩА ШКОЛА, 1981.- 156 с.

9. Муравин А.Б. Уголовный процесс. Особенная часть.- Одесса.: Бахва, 1998. – 253 с.

Теми рефератів та завдання до теми:

1. Затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, – запобіжний захід або слідча дія?

2. Заміна понятого науково-технічними засобами: за чи проти.

3. Оформити протокол допиту обвинуваченого.

4. Оформити протокол пред’явлення для впізнання.

5. Оформити скаргу на незаконність затримання особи.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)