|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Визначення діаметра трубопроводуВнутрішній діаметр трубопроводу круглого перерізу розрахуємо за формулою: , де Q – витрата стічних вод, Q = 0,083 м3 /с; = 0,3 м/с – приймається мінімальна; Диаметр трубопровода м Оскільки СВ подаються 2 трубопроводами, то діаметр одного буде рівний 0,540/2=0,27м, відповідає діаметру 273х6 мм Рис. 3. Приймальна камера стічних вод ІІої системи. План. Камера обладнана 2-ма насосами фірми “KSB” з частотними регуляторами числа обертів, в залежності від рівня стоків. Рис. 4. Приймальна камера стічних вод ІІої системи. 1. рівнемір; 2. насоси; 3. консоль підвіски; 4. кульовий кран Dy=15; 5. фланець 1-250-16; 6. ЕУРИ 491625.011 Dy=250. Проведемо розрахунок для підбору насосів для подачі СВ з приймальної камери в фізико механічну очистку.
Для цього потрібно знайти втрати напору по довжині трубопроводу від приймальної камери до споруд фізико-механічної очистки. де – коефіцієнт гідравлічного тертя, – довжина трубопроводу, – діаметр труби, – швидкість потоку СВ, – прискорення вільного падіння. Для початку знайдемо швидкість потоку в трубі – витрата стічних вод, – площа січення потоку. Дальше знаходимо число Рейнольдса: = 1.16·10-6 – кінематична в’язкість води Відповідно до числа Рейнольдса знаходимо формулу для визначення коефіцієнта гідравлічного тертя: = 0.1 – для сталевих зварних труб Далі, знаходимо загальні втрати напору: Ннасоса=420,5 – відмітка всмоктую чого патрубка насоса в приймальній камері, Нзем=424,94 – відмітка землі на виході з приймальної камери, HGal=5,2 – висота на яку потрібно підняти СВ, для їхньої подачі на фізико-механічну очистку. Отже, втрати напору в приймальній камері Нкам = (Нзем – Ннасоса) + 1300 = (424,94 – 420,5) + 1300 = 5760 = 5,76 м Втрати напору перед апаратом очистки Н = 4,46+ 5,2 + 3 = 12,66 = 13 м.
За даними Q = 250 м3/год та напором Н = 13м підбираємо насосний агрегат SE1.100.150.75.4. Два таких насоси встановлюються в приймальній камері, один залишається на складі. Такий тип насосів ідеально підходить для встановлення, оскільки має тільки один варіант монтування – погружний. Насоси обладнані частотними регуляторами числа обертів, в залежності від рівня стоків.
Рис. Діаграми характеристик для підбору погружних каналізаційних насосів.
Після насосів стічні води ІІ ої системи по напірному підземному трубопроводу подаються на блок очисних споруд, де вони проходять фізико-механічну та фізико-хімічну очистку.
Фізико-механічна очистка. В основу фізико-механічної очистки сучасний метод видалення з води нафтопродуктів та шламу. До встановлення прийнято Сепаратор AWAS Galaxie. Сепаратор AWAS Galaxie – самоочищувана система, працює без застосування фільтрів, забезпечуючи одночасного відділення з води грубих і дрібних суспензій і нафтопродуктів. Сепаратор складається з спіральної конструкції, з конусоподібною нижньою частиною. Дія установок заснована на принципі реалізації пульсуючого спіральнозавитого потоку при одночасній дії ефекту коалесценції. У сепараторі Galaxie стоки підводяться тангенціально по підвідної трубі, яка безпосередньо пов’язана з зовнішнім витком спіральної конструкції. Стоки поступають на невеликій швидкості, відповідної 0,5% - 5% ухилу труби, що підводить. Внутрішні стінки спіралей покриті олеофобним покриттям AWAS, що забезпечує коалесцентний ефект (злиття крапель при зіткненні всередині рухомої середовища). Пристрій спіралей забезпечує одночасну сепарацію суспензій і нафтопродуктів з води, при цьому при проходженні стоків по витках спіралі, суспензії під дією відцентрової сили і сили гравітації відносяться до зовнішніх стінок спіралі і осідають вниз, а нафтопродукти, як більш легке середовище прагне до внутрішніх стінок спіралей і піднімається вгору до центру спіралі. Пропускна здатність однієї установки AWAS Galaxie розраховується виходячи з необхідної кількості води, що очищається і становить – мінімум 5 л / сек (18 м ³ / год) до максимум 100 л / сек (300 м ³ / год). Застосовуваний принцип вихрового сепаратора, дозволяє позбавитися від відстійників, пісковловлювачів і нафтовловлювачів, що займають значні площі. При великих обсягах стічних вод сепаратори монтуються паралельно, що дозволяє очищати фактично необмежену кількість води. В залежності від умов замовника системи очищення AWAS виконуються в наземному або підземному виконанні. Системи наземного виконання виготовлені з термоізоляційних матеріалів і додатково передбачається підведення гарячої води, пари або установка електронагрівальних елементів. Відцентрова і доцентрова сили поділяють зважені речовини і нафтопродукти. Тяжкі частинки скупчуються на зовнішній стінці спіралі і осідають. Легкі по відношенню до води нафтопродукти прагнуть до внутрішньої стінки спіралі і спливають на поверхню. Коалесцентний ефект За рахунок застосування спеціального композитного покриття на внутрішній стінці спіралі сепаратора на молекулярному рівні виникає маслостягуючий ефект, після якого відбувається утворення масляних крапель і їх об’єднання між собою із наступним їхнім випливанням на поверхню. Система збору нафтопродуктів Скупчення нафтопродуктів в центрі вихрового сегмента і спеціальна система відводу нафтопродуктів, що діє за принципом сполучених посудин, гарантують їх безперебійне та безаварійне відведення.
До встановлення прийнято сепаратор Galaxie NG15 з максимальною пропускною здатністю 100 л/с, що дає можливість в майбутньому збільшити продуктивність виробництва до 15%. Можливий об’єм накопичення шлама = 10000л Внутрішній діаметр резервуара D1 = 3000мм Зовнішній діаметр резервуара D2 = 3300мм Висота резервуара Н = 6000мм Ztmin = 800 мм АТ = 900 мм DN = 270 мм (діаметр підвідного і відвідного трубопроводів) Рис. Принципова схема сепаратора Galaxie. D1–внутрішній ді2аметр, D2–зовнішній діаметр, Н–висота резервуара,DN-діаметри підвідного і відвідного трубопроводів.
Обраховуємо кількість нафтошламу, який затримується апаратом. Для цього потрібно обрахувати об’єм шлам який би затримувався у пісковловлювачах, нафтовловлювачах та у відстійниках.
A – Q – П – Ρ – Z –
Отже, для пісковловлювача: Для нафтовловлювача: Для відстійника: Загальна кількість вловленого нафто шламу: . Розрахований об’єм нафтошламу з легкістю буде вміщуватись у накопичувачі і 1 раз на добу скидатись у існуючий став-шламонакопичувач.
Фізико-хімічна очистка
Розрахунок флотатора ведемо за методикою Вихідні дані для розрахунку: - Висота флотаційної камери Нк = 1,4 м; - Витрата стічних вод Q = 6000 м3/добу = 250 м3 /год. Задаємося кількістю флотаторов n=1шт. Визначимо діаметр флотаційної камери за формулою: () де Qф-витрата стічних вод, що надходять на один флотатор, м3/год; - Швидкість висхідного потоку води, що дорівнює 6 мм / с; Визначимо діаметр флотатора за формулою: , () де, - час перебування в відстійної зоні, рівне 15-20 хв, - висота відстійної зони, - висота флотатора, = 3м. , Визначимо кількість випав осаду Wос по сухій речовині за формулою: Wос = Q (C-C1); () де С і С1 - початкове і кінцеве значення зважених речовин у стічній воді, г/м3; С = 175 г/м3; С1 = 3,5 г/м3 Wос = 250 (175-3,5)=1,03м3/добу;
Зміст нафти в осаді становить 20% по масі.
У процесі обробки і очищення стічних вод відбувається відділення забруднюючих речовин. Осад або флотопіна витягнуті з стічних вод на очисних спорудах являють собою мулисту масу і називаються шлам. Шлам так само підлягає подальшому збору, складуванню і обробці або утилізації. Компанія AWAS пропонує для застосування на очисних спорудах і установках очищення стоків просте і дуже ефективне рішення - шламозбірний осушуваний контейнер. Ємність являє собою стандартний відкритий євроконтейнер з вмонтованими в нього зливними патрубками і викладений зсередини спеціальним нетканинним матеріалом, який вкрай ефективно затримує основну масу забруднюючих речовин, але пропускає частинки води. Обводнених шлам з сепараторів і флотошлам з флотаторів надходять по напірним трубопроводами в контейнер, де відбувається осушення. А водний фільтрат у свою чергу відводиться за допомогою зливних патрубків в голову очисних споруд. Контейнери поставляються в готовому вигляді. Так як контейнер є стандартним, то не виникає проблем з його завантаженням на спецавторанспорт. Внаслідок вкрай ефективного зневоднення шламу вивіз контейнера або його спустошення потрібно проводити через досить великі інтервали часу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.011 сек.) |