АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Ситуаційна вправа

Читайте также:
  1. Виховання волі в процесі занять фізичними вправами.
  2. Вправа 10. Утворіть множину наступних іменників: Зробіть переклад.
  3. Вправа 2. Визначте єдину правильну відповідь.
  4. Вправа 2. Відредагуйте подані словосполучення та речення
  5. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  6. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  7. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  8. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  9. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  10. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  11. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.
  12. Вправа 2. Знайдіть єдину правильну відповідь.

«Вибір способів мотивації працівників»

Отримавши термінове завдання від замовника, яке у випадку успішного виконання обіцяло суттєві прибутки, керівництво страхової компанії вирішило посилити мотива­цію підлеглих, задіяних у цьому проекті. У разі своєчасного та якісного виконання завдання була обіцяна оплачувана за рахунок фірми відпустка разом із сім'ями на два тижні.

Керівництво компанії було вражене підсумками роботи. Навіть найкращі страхові агенти знизили показники результативності своєї роботи і не виконали плану. Виявилося, що перспектива поїхати на відпочинок у мальовничий куточок світу навіть за чужий кошт, але із сім'ями, далеко не усіма була сприйнята як винагорода.

Запитання:

1. Чому мотиваційний чинник, який застосувала страхова компанія, не приніс очікуваного результату?

2. Яким чином Ви б мотивували своїх працівників у цій ситуації? Чому Ви вважаєте, що саме такий мотиваційний чинник буде ефективним?

3. Яку роль у підборі мотиваційних чинників для працівників відіграє знання керівництва фірми (підприємства, державної установи тощо) цінностей і особистих потреб своїх підлеглих?

Ситуаційна вправа

«Нові методи управління на підприємстві»

У компанії «Алекс» проводяться збори за участю керівників компанії і робітників. Один з робітників звертається до голови правління зі словами: «Я хочу знати, чому я маю гнути спину, коли хлопець, що сидить поряд зі мною і увесь час розмовляє по телефону, має ті самі 4% надбавки за стаж, що і я?»

Таке запитання тут не виняток. Справа в тому, що в «Алексі» була розроблена і успішно діє унікальна програма зборів трудового колективу. На таких зборах кожен співробітник має можливість привселюдно ставити питання керівництву або навіть піддавати критиці його економічну політику. Збори працівників схожі на збори пайовиків, коли від керівництва вимагають звіт про стан справ фірми. Унікальність програми полягає в тому, що працівники можуть висловлювати свої претензії відкрито і побачити реакцію на свої зауваження.

У «Алексі» проводиться за рік понад 150 таких зборів. Витрачається на це близько мільйона доларів. Однак вважають, що справа цього варта. Ця компанія з виробництва поштового обладнання – провідна в своїй галузі. Її керівництво спирається на творче ставлення працівників своєї роботи та на їх участь у прийнятті рішень.

Скарги та пропозиції працівників щодо різних проблем, які виникають через недогляд адміністрації, допомагають зекономити мільйони доларів.

Питання для обговорення

1. Чи доцільно застосовувати на підприємствах програми залучення працівників до управління?

2. Чи хотіли б Ви працювати в компанії, яка застосовує таку систему? Обґрунтуйте два варіанти: в першому випадку виступіть у ролі рядового працівника, а в другому – керівника фірми.

 


Семінарське заняття №7

ТЕМА: «Соціологія економічного життя та політики»

План семінарського заняття

1. Становлення та розвиток соціології економіки як науки.

2. Економіка як соціальний інститут її предмет та об’єкт.

3. Об’єкт, предмет, структура і функції соціології політики.

4. Політика як соціальний інститут.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)