|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Методичні рекомендації. Позааудиторна самостійна робота № 1Позааудиторна самостійна робота № 1 Тема: Основні етапи становлення та розвитку соціології як науки. План: 1. Протосоціологічний етап розвитку соціології В.Г. Городяненко «Соціологія: навчальний посібник.» - К.: Видавничий центр «Академія», 2006. – ст.. 38 – 63.
2. Класичний період у розвитку світової соціології В.Г. Городяненко «Соціологія: навчальний посібник.» - К.: Видавничий центр «Академія», 2006. – ст.. 63 – 80.
3. Соціологічна думка і соціологія в Україні. В.Г. Городяненко «Соціологія: навчальний посібник.» - К.: Видавничий центр «Академія», 2006. – ст.. 81 – 101.
4. Соціологія ХХ ст. В.Г. Городяненко «Соціологія: навчальний посібник.» - К.: Видавничий центр «Академія», 2006. – ст.. 101 – 116.
Час виконання: 2 год.
Мета роботи: вивчити основні етапи становлення та розвитку соціології як науки, які дозволять вам збагнути, що розвиток соціологічних знань має тривалу історію, в якій чітко простежується декілька етапів з яскраво вираженими особливостями, обумовленими зрілістю суспільних наук, соціальними потребами. Методичні рекомендації 1. Вивчаючи перше питання (див. план) зверніть увагу на становлення та розвиток соціологічної думки у протосоціологічний період. А також слід звернути увагу на те що у межах цього етапу виокремлюють кілька періодів формування поглядів на суспільство, закони його розвитку: античний, середньовічний, епохи Відродження і Просвітництва. 2. Вивчаючи друге питання (див. план) зверніть увагу на основні школи та концептуальні напрями західної соціології; запам’ятайте їх назви та засновників, складіть опорний конспект; дайте перелік основних соціологічних шкіл та напрямків. 3. Вивчаючи третє питання (див план), зверніть увагу та законспектуйте основні етапи становлення соціологічної думки у протосоціологічний період, періоду академічної соціології, а також у сучасний період. Запам’ятайте діячів які стояли у витоках зародження соціологічної думки на теренах України. 4. Вивчаючи четверте питання (див. план) зверніть увагу на основні школи та концептуальні напрями сучасної вітчизняної та західної соціології; запам’ятайте їх назви та засновників, складіть опорний конспект; дайте перелік основних соціологічних шкіл та напрямків. 5. На основі вивченого матеріалу написати реферат на одне із визначених питань: · Особливості розвитку соціології в ХХ ст.. · Основні сучасні соціологічні теорії · Постмодернізм та його виміри. · Особливості та тенденції розвитку сучасної соціології в Україні. · О. Конт – родоначальник соціологічної науки. · Соціологічні погляди І.Франка. · М. Грушевський та українська соціологія. · М. Драгоманов як соціолог. 6. На основі вивченого матеріалу розробіть конспект у такій послідовності: - дати визначення поняття: неофункціоналізм, структурний функціоналізм, структурно – функціональний аналіз, теорія соціального конфлікту, теорія соціального обміну, психоаналітична теорія, символічний інтеракціонізм, феноменологія, неомарксизм, постмодернізм. - визначити засновників поданих вище напрямів та понять, виділити їх основні ознаки.
Питання для самоконтролю: 1. Проаналізуйте основні парадигми західної соціології ХХ ст.. 2. У чому полягають особливості розвитку вітчизняної соціології ХХ ст.. 3. Охарактеризуйте основні сучасні західні соціологічні течії. 4. Охарактеризуйте структурний функціоналізм Т. Парсонса. 5. Проаналізуйте постмодернізм та його виміри. 6. В чому полягає суть «розуміючої соціології». 7. Дайте оцінку особливостей становлення соціологічної думки в Україні. 8. У чому полягала специфіка первісних уявлень людей про суспільство. 9. Які особливості теорії соціальної стратифікації Платона, теорії «середнього класу» Аристотеля.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |