АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Практичне заняття № 14

Читайте также:
  1. IV. Підведення підсумків практичного заняття.
  2. V. Зміст теми заняття.
  3. VI. ОСНАЩЕННЯ ЗАНЯТТЯ
  4. VI. ОСНАЩЕННЯ ЗАНЯТТЯ
  5. VI. ОСНАЩЕННЯ ЗАНЯТТЯ
  6. VI. ОСНАЩЕННЯ ЗАНЯТТЯ
  7. Вивчення нового заняття.
  8. Використання на заняттях розвиваючих завдань і дидактичних ігор з використанням комп’ютерних технологій в умовах відсутності індивідуальних комп’ютерів для кожної дитини
  9. Год.) та семінарське заняття (2 год.)
  10. До другого заняття
  11. До другого заняття
  12. До першого заняття

Тема: Склади готової продукції та відходів виробництва

 

Вироби належить зберігати відповідно до вимог ДСТУ Б.В.2.6-2 та стандартів або ТУ на вироби конкретних видів.

Площу складу розраховують, виходячи з продуктивності підприємства - виготовлювача, тривалості та способу зберігання виробів на складі, прийнятих розривів між окремими штабелями, способу вантажно-розвантажувальних робіт та виду кранів, що застосовуються.

Зберігання готових виробів передбачають у штабелях або касетах розсортованими за видами та марками.

Зберігання і транспортування малогабаритних та легких виробів передбачають, як правило, у спеціалізованих контейнерах або пакетах.

Для обпирання виробів під час зберігання передбачають інвентарні підкладки завтовшки не менше 100 мм або опори іншого типу, а поміж рядами виробів у штабелі - інвентарні прокладки прямокутного (трапецієвидного) поперечного перерізу завтовшки не менше 30 мм з дерева чи інших матеріалів, що забезпечують схоронність виробів.

За наявності у виробі деталей, які виступають, або монтажних петель, товщина прокладок і підкладок повинна перевищувати розмір деталей, що виступають, або петель не менше ніж на 20 мм.

Для виробів круглого поперечного перерізу підкладки і прокладки повинні мати упори проти розкочування.

Запас готових виробів на складі визначається завданням на проектування. Рекомендований запас складає:

а) для всіх заводів (крім ВПД), розрахункова робоча доба до 14;

б) для заводів ВПД з річною потужністю, тис.м3 загальної площі:

- до 140, те саме до 20;

- понад 140, до 14.

Обсяг виробів, що зберігається у горизонтальному положенні, на 1 м2 площі складу:

- ребристі панелі (обсяг бетону), м3 0,5;

- лінійні елементи простої форми, те саме 1,8;

- лінійні елементи ускладненої форми, 1,0;

- пустотні панелі, 1,8.

Обсяг виробів (панелей), що зберігається у вертикальному положенні у стелажах, на 1 м2 площі складу приймають 1,2 м3.

Коефіцієнт збільшення площі складу,що враховує проходи між штабелями виробів, складає 1,5.

Коефіцієнт збільшення площі складу, який враховує проїзди і площу під коліями кранів, візків, а також площі для проїзду автомашин та під залізничні колії, для складів з кранами:

- мостовими 1,3;

- баштовими 1,5;

- козловими 1,7.

Висота штабелювання виробів під час зберігання у горизонтальному положенні повинна бути не більше 2,5 м.

Мінімальна ширина проходів між штабелями повинна бути не менше 1,0 м. Поздовжні проходи на складі приймають залежно від типу пересувних піднімально-транспортних засобів. Відповідно розмірам складу передбачають 1-2 поздовжніх проїзди завширшки не менше 3 м, які повинні забезпечувати наскрізний рух автотранспорту.

Ширина проходів між рядами штабелів і габаритом транспортного засобу повинна бути не менше 1,5 м.

Поперечні проходи завширшки не менше 1 м передбачають не рідше ніж через 25 м; між штабелями приймають розриви завширшки 0,2-0,4 м.

Для складування та відвантажування виробів у штабелях заввишки 1,6 м та більше повинні передбачатися інвентарні драбини, що відповідають вимогам ГОСТ 12.2.012.

Забороняється розміщувати склади готової продукції під лініями електропередач та на кранових коліях.

Покриття майданчиків для складування слід приймати рівноцінним покриттю під'їздних шляхів до них. З майданчиків відкритого складування необхідно передбачати відведення поверхневих та зливових вод з похилом 0,017-0,034 рад. у бік зливо приймачів.

Міцність основи і покриття слід розраховувати на навантаження від штабелів виробів з урахуванням допустимого тиску на грунт.

На території складу готової продукції передбачають ділянку для зберігання бракованих виробів. Площу ділянки визначають виходячи з того, що браковані вироби складають 1 % від загального обсягу їх випуску. На підприємствах великої потужності (200 тис.м3 на рік і більше) доцільно передбачати дільницю утилізації браку. Матеріали, отримані після подрібнення бракованих виробів, повторно можна використовувати як крупний заповнювач у низькомарочні бетони. Вивільнена арматурна сталь частково надходить у металобрухт, а частину її можна використовувати для повторного армування. На 1 м2 дільниці зберігають 1,2 м3 відходів.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)