|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Змістовий модуль 7. Перегляд судових рішень у апеляційному таКасаційному порядку, а також за нововиявленими Обставинами. Виконання судових рішень ((2 год.) План 1.Поняття та значення перегляду рішень у апеляційному та касаційному порядку. 2.Порядок порушення апеляційного та касаційного провадження. 3.Повноваження апеляційної та касаційної інстанції. 4.Підстави для зміни або скасування рішення суду першої інстанції. 5.Підстави для зміни або скасування постанови суду апеляційної інстанції. 6.Перегляд судових рішень Вищого господарського суду Верховним Судом України. 7. Сутність і підстави для перегляду рішень за нововиявленими обставинами. 8. Порядок перегляду рішення, ухвали і постанови за нововиявленими обставинами. 9. Порядок набуття законної сили рішеннями і постановами господарського суду. 10.Виконавчі документи. 11.Виконавче провадження – учасники, зміст основних стадій.
Питання для самоконтролю 1. Строки та порядок апеляційного оскарження рішення. 2. Повноваження апеляційної інстанції. 3. Межі перегляду справи в апеляційній інстанції. 4. Підстави для скасування або зміни рішення суду у апеляційній інстанції. 5. Строки та порядок касаційного провадження. 6. Повноваження касаційної інстанції. 7. Межі перегляду справи в касаційній інстанції. 8. Підстави для скасування або зміни рішення у касаційній інстанції. 9. Підстави для оскарження до Верховного суду України постанов Вищого господарського суду України. 10. Повноваження Верховного суду України при перегляді у касаційному порядку постанов Вищого господарського суду України та підстави для їх скасування. 11. Сутність і підстави для перегляду рішення, ухвали і постанови за нововиявленими обставинами. 12. Порядок перегляду рішення, ухвали і постанови за нововиявленими обставинах. 13. Наслідки перегляду рішення, ухвали і постанови за нововиявленими обставинами. 14. Порядок набуття законної сили рішення, ухвали і постанови. господарського суду. 15. Розсилання рішень. 16. Ухвала суду та її зміст.Окрема ухвала. 17. Поняття і зміст наказу як виконавчого документа. 18. Порядок виконання наказу. 19. Відповідальність за ухилення від виконання наказу.
Тести
1. Апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом: 1) десяти днів з дня прийняття рішення 2) п¢яти днів з дня прийняття рішення 3) одного місяця з дня підписання 4) п¢ятнадцяти днів з дня підписання.
2. Апеляційна скарга (подання) на рішення місцевого господарського суду розглядається: 1) у двомісячний строк з дня надходження справи в апеляційну інстанцію 2) місячний строк з дня надходження справи в апеляційну інстанцію 3) протягом десяти днів з дня надходження справи в апеляційну інстанцію 4) у тримісячний строк з дня надходження справи в апеляційну інстанцію.
3. Касаційна скарга (подання) може бути подана (внесена) протягом: 1) одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили 2) двох місяців з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили 3) протягом десяти днів з моменту оголошення постанови апеляційного господарського суду 4) п¢ятнадцяти днів з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
4. Накази господарського суду надсилаються стягувачеві: 1) рекомендованим листом 2) цінним листом 3) вручаються під розписку 4) рекомендованим чи цінним листом.
5. За результатами розгляду скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби виноситься: 1) ухвала 2) постанова 3) рішення 4) постанова чи рішення.
Ситуаційні задачі Задача № 1. Акціонерне товариство "Прогрес" звернулося до господарського суду із заявою про визнання банкрутом акціонерного товариства "Трансгаз", що є дочірнім підприємством НАК "Нафто-газ України", неспроможного сплатити визнаний ним у відповіді на претензію борг. Ухвалою господарського суду було порушено провадження у справі про банкрутство зазначеного боржника та призначено підготовче засідання суду з викликом представників сторін. У відзиві на заяву про порушення справи про банкрутство боржник заперечував безспірність вимог кредитора, посилаючись на підписання відповіді на претензію неуповноваженою на це особою та звернення боржника до суду з позовом про визнання частково недійсним договору, з яким пов'язане виникнення боргового зобов'язання. Також боржник просив зупинити провадження у справі до розгляду господарським судом поданої ним позовної заяви про визнання договору частково недійсним та просив скасувати ухвату про порушення справи про банкрутство з посиланням на те, що її винесено з порушенням норм процесуального права, оскільки боржник не був повідомлений про час і місце підготовчого засідання суду. Крім того, позивач зазначав, що дочірнє підприємство створене шляхом внесення до статутного фонду акцій та майна НАК "Нафтогаз України", єдиним акціонером якого є держава, тому порушення справи про банкрутство є порушенням вимог чинного законодавства. 1. Що слід розуміти під безспірними вимогами щодо боржника? Які особи визначають безспірність вимог? 2. Чи підлягають задоволенню вимоги боржника, викладені у відзиві? 3. Вирішіть ситуацію. Складіть рішення суду. Задача № 2. ВАТ «Експорт» звернулося до арбітражного суду з заявою про визнання ТОВ «Сервіс» банкрутом, оскільки згідно з актом звірки проведених розрахунків заборгованість останнього в розмірі 24000 гривень не була сплачена протягом трьох місяців. 1. Яку ухвалу винести господарський суд? 2.Які умови встановлені для порушення провадження у справі про банкрутство? Обґрунтуйте свою відповідь.
Задача № 3. З 1 червня до 18 липня 1999 р. відкрите акціонерне товариство "Дніпронафтопродукт" та товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Авіас" в один і той же день тижня та в одні й ті ж години підвищували ціни на нафтопродукти до однакового рівня, що було підтверджено документами (листами, наказами), згідно з якими філії (АЗС) за встановленими роздрібними цінами здійснювали реалізацію моторних бензинів та дизельного пального в зазначений період. Перевіркою Дніпропетровського відділення Антимонопольного комітету України було встановлено, що сукупна частка ВАТ "Дніпронафтопродукт" та ТО В "Фірма "Авіас" на відповідному ринку становить 45%. Дніпропетровське відділення Антимонопольного комітету України кваліфікувало дії ВАТ та ТОВ як антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до встановлення монопольних цін. ВАТ "Дніпронафтопродукт" та ТОВ "Фірма "Авіас" оскаржили рішення Дніпропетровського відділення Антимонопольного комітету України до господарського суду. 1. Чи є ознаки правопорушення в діях ВАТ "Дніпронафтопродукт" та ТОВ "Фірма "Авіас"? 2. Яке рішення має прийняти господарський суд?
Задача № 4. У результаті перевірки діяльності акціонерної енергопостачальної компанії "Астат" начальником Державної інспекції контролю за цінами в м. Києві було прийнято рішення про накладення на АЕК фінансових санкцій. На думку перевіряючих, АЕК, використовуючи монопольне становище при укладанні угоди на постачання електроенергії, безпідставно передбачає надбавку до тарифу на електроенергію за надійність у розмірі від 2% до 5% вартості одержаної енергії, а отже, завищує при цьому граничний розмір регульованого тарифу на електроенергію. Акціонерна компанія, вважаючи, що вона не порушувала вимог законодавства, оскільки у ньому не міститься заборони збільшення тарифів на електричну енергію шляхом включення додаткової надбавки за надійність, звернулася до суду. 1. Який орган формує цінову політику із встановленням тарифів на електроенергію? Які його повноваження? 2. Яким чином оформляються відносини між енергопостачальною організацією та споживачем? Чи можна вважати надбавку складовою тарифу на електричну енергію? 3. Яке рішення має прийняти суд?
Задача № 5. 5 січня товариство з обмеженою відповідальністю звернулося до виробничого підприємства із проханням поставити йому до кінця місяця 75 балок, вказавши свій поточний рахунок і гарантувавши негайну оплату. 15 січня підприємство відвантажило товариству замовлені балки. Але претензію підприємства про оплату балок товариство відхилило, посилаючись на те, що договір поставки між ними укладено не було, а лист, з яким товариство звернулося до підприємства, воно розцінювало як пропозицію для укладення договору. Підприємство звернулося до суду. 1. Який порядок укладання господарських договорів передбачено чинним законодавством України? 2. Чи може договір поставки укладатися шляхом прийняття до виконання замовлення? 3. Яке рішення має прийняти суд?
Задача № 6. Між споживчим товариством і банком "Ажіо" було укладено договір на розрахунково-касове обслуговування. За цим договором товариство передавало до банку платіжні доручення на перерахування грошових сум, але списання з поточного рахунку проводились із затримкою, на адресу одержувачів платежів списані суми вчасно не перераховувались. На листи та претензії, що пред'являлися, банк не реагував. Товариство звернулося до суду із вимогами про стягнення передбаченої договором пені. Банк, у свою чергу, посилаючись на норми Цмвільного кодексу України вимагав, щоб суд зменшив суму неустойки. 1. Яка природа договору на розрахунково-касове обслуговування? Чи є цей договір грошовим зобов'язанням? 2. Який максимальний розмір неустойки за затримку зарахування грошових надходжень на рахунок клієнта? 3. Яке рішення має прийняти суд? Чи заслуговують на увагу доводи банку?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |