|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Вимірювання температурВ теплотехніці температура є, мабуть, головною фізичною характеристикою. З точки зору молекулярно-кінетичної теорії газів температура є мірою інтенсивності теплового руху молекул. Безпосередньо виміряти цю енергію на практиці неможливо. Тому для вимірювання температури використовують побічні методи, а прилади для її вимірювання називають термометрами. Температурою називають величину, що характеризує ступінь нагрітості речовини. Одиниця вимірювання температури за термодинамічною шкалою, в якій для температури трійної точки води встановлено значення 273,16о К називається градусом Кельвіна. Наряду з основною термодинамічною температурною шкалою застосовується міжнародна практична температурна шкала в градусах Цельсія. Різниця цих шкал заключається в розміщенні початкової (нульової) точки відліку. Нульова точка практичної температурної шкали відповідає значенню 273,15о К по термодинамічній температурній шкалі. Температурний проміжок в один градус однаковий на обох шкалах. Температура, яка відраховується по термодинамічній шкалі, позначається символом Т, а по практичній температурній шкалі – символом t. Відношення між шкалами визначається рівнянням: Т=t+Т0, (7) де Т0=273,15 градусів. Вимірювання вологості тіл Вологість твердих тіл, сипучих та інших матеріалів визначається відношенням маси води, що міститься в них, до загальної маси вологого матеріалу. Найбільш простий спосіб її вимірювання – зважування до і після висушування, для чого існують спеціальні сушарки. Цей спосіб хоча й точний, але тривалий. Для експрес – вимірювань застосовують вологоміри, в яких використовується залежність якоїсь фізичної величини від вологості.
Вимірювання витрат Кількість речовини, що проходить за одиницю часу по трубопроводах, каналах тощо називають витратою речовини. Кількість і витрату речовини визначають в об¢ємних (м3/с, м3/год) або масових (кг/с, кг/год) одиницях вимірювання. Для зменшення похибок експериментів, при виконанні лабораторних робіт на фізичних моделях необхідно дотримуватись акуратності в роботі, старанно, точно і правильно знімати покази з шкал приладів, виконувати вказівки і рекомендації викладачів і обслуговуючого персоналу.
Лабораторна робота №1
ВИВЧЕННЯ КОНСТРУКЦІЇ ТА ПРИНЦИПУ ДІЇ ПРИЛАДІВ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТИСКУ, ВОЛОГОСТІ ТІЛ І ВИТРАТ Мета роботи: Вивчити принцип дії, конструкцію та застосування приладів для вимірювання атмосферного і надлишкового тисків, вакууму, вологості тіл і витрат.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |