|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Пірометри повного випромінювання (радіаційні)Застосовують в основному два види пірометрів цього типу з оптичними системами заломлювання та відбивання (рис. 2.8).
а) б) Рис. 2.8. Схеми пірометрів повного випромінювання а) Пірометр з оптичною системою заломлювання: 1 – об'єкт вимірювання; 2 – об'єктив; 3 – діафрагма; 4 – приймач-випромінювання; 5 – димчастий фільтр; 6 – окуляр; 7 – діафрагма; 8 – оператор. б) Пірометр з оптичною системою відбивання: 1 – об'єкт випромінювання; 2 – фільтр; 3 – діафрагма; 4 – параболічне дзеркало; 5 – приймач випромінювання; 6 – оператор; 7 – окуляр.
Пірометри з оптичною системою заломлювання дешеві, прості та надійні в експлуатації. На об'єкт вимірювання пірометр наводять за допомогою окуляра з димчастим фільтром. Поліетиленова плівка добре пропускає інфрачервоне випромінювання і захищає прилад від забруднення та потоків повітря. Основні недоліки пірометра з системою заломлювання – скляна оптична система та можливість застосування тільки для вимірювання високих температур. Пірометр може вимірювати температуру в діапазоні +100...2000°С з похибкою ±1%. Інерційність приладу 0,005...5 с. Пірометри з оптичною системою відбивання можуть вимірювати температуру в діапазоні від -100°С до +2000°С з похибкою +1% але ці прилади в порівнянні з розглянутими мають більшу вартість. Застосовують радіаційні пірометри в металургійному, целюлозопаперовому, скляному та інших виробництвах. Приймачами випромінювання в цих приладах можуть бути: термобатареї – це з'єднані послідовно термопари з тонкої фольги або тонкого дроту (до 20 термопар), що дозволяє фокусувати випромінювання на вузькій ділянці поверхні: - болометри – термометри опору, виготовлені з фольги провідників, або термістори; - теплові швидкодіючі індикатори – виготовляються в вигляді тонкошарової термопари або болометра; - трокристали – речовини, в яких при зміні температури виникає ефект спонтанної поляризації (титанат барія, ніобат барія тощо).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |