|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Рівняння СлуцькогоВектор - вектор споживання – показує кількість товарів, що ми купили.
- вектор цін. - бюджет; - функція корисності від . Функція корисності має такі властивості: 1) вона є неперервно-диференційована, тобто існує похідна по кожному з товарів. 2) має додатні перші частинні похідні її всіма змінними (функція зростаюча) . 3) має від’ємно-визначену матрицю Гессе других частинних похідних. Неокласична задача споживача: При заданих цінах і фіксованому доході бюджетне обмеження в буде лінійним, а тому розв’язок моделі існує і він буде єдиним. Розв’яжемо методом Лагранжа: Теорема Куна-Таккера. - оптимальний розв’язок моделі , тоді і тільки тоді, коли існує , що є сідловою точкою функції Лагранжа. Тобто, . Застосуємо теорему Куна-Таккера. З умови , ми можемо визначити граничну корисність в точці для -го товару: Якщо припустити, що -й товар споживають , то виконується така рівність: Оскільки при виконується і , то , тобто хнаходиться на бюджетному обмеженні. Припустимо, що індивід купує всі товарів: . Тоді, можна переписати в спрощеному вигляді:
Умова - це умова 1-го роду для неокласичної задачі споживання. Застосовуючи метол порівняльної статистики необхідно вивчити чутливість розв’язку задачі при зміні параметрів і , шляхом порівняння положення оптимуму до і після зміни параметрів. Аналіз: 1) Проаналізуємо вплив зміни доходу на розв’язок неокласичної задачі. Для цього ми продиференціюємо по : 2) Визначимо вплив зміни ціни на розв’язок задачі. Для цього ми продиференціюємо по : 3) Визначимо вплив компенсованої зміни ціни на розв’язок: Основне матричне рівняння теорії вибору: - матриця порівняльної статистики. ЇЇ елементи – показники порівняльної статики. З рівняння можна отримати рівняння Слуцького у векторній формі:
- можна проінтерпретувати, як коефіцієнт спадання граничної корисності грошей. Твердження: Рівняння називається рівнянням Слуцького, або основним рівнянням теорії цінностей. У векторній формі рівняння Слуцького виглядає так:
Ліву частину рівняння називають загальним ефектом. - називають ефектом заміщення. - називають ефектом доходу. З рівняння Слуцького можна отримати класифікацію товарів. Якщо - товар Гіфена, - нормальний товар; Якщо - звичайний товар, - товар низької якості; - товари замінники; - товари доповнення; - товари не пов’язані; Рівняння Слуцького: Рівняння Хікса: Висновки: 1. Криві дохід-споживання в графічному виражені показують як споживання товарів змінюється при зміні доходу. При цьому виділяємо нормальні товари ( при ), товари низької якості ( при ). 2. Криві Енгеля показують співвідношення між грошовим доходом та кількістю товару, що споживається. Криві Енгеля для нормальних товарів мають зростаючий попит. 3. В аналізі реакції споживача на зміну цін важливо враховувати вплив на споживацькі стимули. Ефект доходу означає, що зниження ціни дає змогу споживачеві придбати більшу кількість товару за тієї ж величини грошового доходу. Ефект заміщення вказує на те, що величини грошового доходу. Ефект заміщення вказує на те, що зниження ціни робить товар відносно більш привабливим і таким чином збільшує схильність споживача до заміщення цим товаром інших.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |