|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Розрахунок ємності й площі складівУ всіх випадках визначається кількість матеріалів, які підлягають зберіганню (у тоннах, штуках, м3) і розраховується площа й кубатура складського приміщення. Об'єм ємностей (у м3) для зберігання рідких матеріалів визначається за формулою:
Густина рідини приймається відповідно до середньої температури самого жаркого місяця.
Для сипучих матеріалів і твердого палива, що зберігаються в одноповерхових складах площа складу визначається за формулою:
Для розрахунку складських приміщень, призначених для зберігання матеріалів у ящиках, бочках або мішках тарі та для штучних матеріалів без тари застосовується формула:
Висота вкладання (кількість рядів) залежить від міцності тари, її виду, способу тай зручності складування й розвантаження штабелів: - для бочок n = 1-3, - для мішків n = 1-5, - для ящиків n = 6-10. Коефіцієнт використання площі складу (l) має наступні значення: - для ящиків і штучних матеріалів 0,55-0,60; - для бочок і мішків 0,50-0,60; - для штучних вантажів на стелажах 0,30-0,35; - для комор з полицями 0,30-0,40. При зберіганні великої кількості матеріалів у тарі широко використають пакетний спосіб. Ящики з матеріалом поміщають на піддони розміром 1500х1500 мм висотою до 1,1 м и встановлюють у штабелі в 3-5 рядів (висота штабеля відповідно 3,3-5,5 м). Це дозволяє значно збільшити коефіцієнт використання площі та об'єму складу. Розміщення складських приміщень залежить від їхнього призначення. Склади сировини і готової продукції розташовують відповідно біля першої та останньої ланок технологічного процесу. При горизонтальному і прямому потоці, зазначені склади примикають до протилежних кінців виробничого корпуса, що має звичайно прямокутну форму. Цехові комори повинні бути розміщені у входу в цех якнайближче до складу матеріалів підприємства. Планування комор у глибині цеху неприпустимо, тому що при транспортуванні вантажів у цех будуть вноситися забруднення. Разом з тим, цехові комори повинні перебувати поблизу основних місць використання цих матеріалів. Конфігурація будинку остаточно виявляється лише після комплексного компонування виробничих приміщень із санітарно-побутовими й складськими. Вона найчастіше буває прямокутною, тому що така форма найбільше відповідає прямолінійному виробничому потоку. Однак при надмірно великій довжині виробничих ліній, а іноді через розміри ділянки, призначеного для будівництва, будинки розділяються на два крила, що сходяться під прямим кутом у вигляді букви Г, або навіть на три крила (у вигляді букви П). Кількість поверховість у проектованій будівлі значною мірою визначається вимогами технологічного процесу. Більшість рибообробних підприємств проектують одноповерховими, рідше - двоповерховими. Багатоповерховими (три та більше поверхи) будують в основному холодильники й рибообробні комплекси.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |