|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Розділ 4. Похідна та її застосування. ІнтегралПриклад 4.1. Знайти рівняння прямої, яка проходить через точку з координатами дотикається графіка функції і перетинає у двох різних точках графік функції Позначимо через х=х0,у=у0 координати точки, в якій пряма дотикається графіка функції . Оскільки то її рівняння можна записати у вигляді: За умовою, точка належить цій прямій, а точка (х0;у0) – графіку функції . Звідси: Отже, дотичні до графіка функції в точках Мають рівняння Залишилося розв’язати дві системи:
Відповідь: . Приклад 4.2. Довести, що для функції виконується нерівність
Приклад 4.3. знайти найменшу відстань від точки М(0;-2) до кривої Нехай точка N(х;у) належить графіку функції Знайдемо найменше значення функції на множині Оскільки то найменше значення функції на множині дорівнює . Відповідь: Приклад 4.4. Точки М і N лежать на параболах у=х2, у=-(х-6)2 відповідно. Знайти найменше значення М N. Оскільки параболи симетричні відносно точки С(3;0), то і найближчі точки цих парабол М і N відповідно теж симетричні відносно точки С. Тоді М N=МС+С N=2МС Відповідь: Приклад 4.5. Знайти сторону рівностороннього трикутника найбільшої площі, дві вершини якого лежать на прямій а третя вершина належить фігурі, обмеженій лініями у=х2-2х, у=2х-1. Використовуючи геометричні образи заданих рівнянь, покажіть, що в силу опуклості тієї частини границі заданої фігури, яка співпадає з частиною параболи у=х2-2х, найвіддаленішою від прямої точкою заданої фігури є точка А(х0;у0), у якій дотична до параболи у=х2-2х паралельна прямій . Відстань d між цією дотичною і прямою у=2х-1 і є висотою трикутника максимальної площі. Відповідь: . Приклад 4.6. Знайти всі точки прямої, сума відстаней від кожної з яких до точок A(0), B(5), C(7), D(10) буде найменшою. Нехай М(х) – шукана точка. Необхідно знайти всі значення хєR при яких функція досягає мінімуму. Відповідь: хє[5;7]. Приклад 4.7. Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких функція має додатну точку максимуму. Показати, що задача зводиться до того, щоб знайти всі а, при кожному з яких менший корінь, а отже, і обидва корені рівняння додатні. За теоремою Вієта:
Відповідь: Приклад 4.8. Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких функція зростає і не має критичних точок для хєR. Якщо для всіх хєR виконується нерівність у’(х)>0, то функція у(х) не має критичних точок і зростає. При х=0 маємо Якщо і для всіх хєR маємо: Відповідь: ає(6;+ Приклад 4.9. Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких функція Зростає для всіх значень хєR і при цьому не має критичних точок. Задачу можна перефразувати так: знайти всі значення параметра а, при кожному з яких для довільного хєR виконується нерівність або найменше значення функції на відрізку [-1;1] додатне: Найменше значення m функції g(t) на відрізку [-1;1] дорівнює: Відповідь: Приклад 4.10. Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких функція Має на відрізку не менше двох критичних точок. Задача зводиться (в силу періодичності y=sinx) до знаходження всіх значень a, при кожному з яких рівняння має розв’язки на відрізку На цьому відрізку sinx<0, причому . З системи Відповідь: Приклад 4.11. Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких хорда параболи дотикається до кривої у точці з абсцисою х=2 і ділиться цією точкою навпіл. Отже у=х-3 – рівняння дотичної, проведеної до графіка функції з абсцисою у точці х=2. Нехай х1 і х2 – абсциси кінців хорди (розв’язки рівняння ). Якщо корені існують, то їх сума дорівнює . Отже, задача звелася до розв’язання змішаної системи: Відповідь: а=1. Приклад 4.12. Знайти значення параметрів p і m, при яких мінімум функції не менше 1 і досягається при х=1. + . Для того, щоб х=1 була точкою мінімуму, необхідно виконання умови Оскільки (2) Якщо х=1 точка мінімуму, то при наприклад: Із (1)-(3) випливає, що . Функція Має точку мінімуму х=1 і цей мінімум не менше 1, якщо: Відповідь: Приклад 4.13. Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких площа фігури яка належить півплощині х≥0, і обмежена прямими у=1, у=2 і кривими буде найбільшою. Знайти цю площу. Розв’язуючи відповідні системи рівнянь, знаходимо абсциси координат точок A, B, C, D: Тоді площа криволінійної трапеції Функція в області vмонотонно спадає. Отже, Відповідь:
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.) |