|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Яке з перерахованих явищ лежить в основі локалізації в просторі джерела звуку ?*A. Тимчасова затримка надходження звуку в праве вухо, порівняно із лівим B. Просторове кодування звукової інформації C. Протилежна спрямованість зовнішніх слухових проходів D. Протифазне коливання ендолiмфи в правому і лівому равлику E. Усі перераховані особливості
91. Перетинчастий лабіринт вестибулярного органа: *A. Заповнений ендолімфою, а занурений у перилімфу; B. Заповнений ендолімфою і занурений у ендолімфу; C. Заповнений перилімфою, а занурений у ендолімфу; D. Заповнений перилімфою і занурений у перилімфу; E. Заповнений ендолімфою, а занурений у інтерстиційну рідину.
92. Вестибулярний орган складається з: *A. Статолітового апарата і трьох напівколових каналів; B. Отолітового апарата і трьох напівколових каналів; C. Статолітового апарата і завитка; D. Отолітового апарата і завитка; E. Статолітовго і отолітового апарата.
93. На аферентний нейрон вестибулярного рецептора збудження передається за допомогою: *A. Ацетилхоліна; B. Адреналіна; C. Серотоніна; D. Гістаміна; E. Брадикініна.
94. Природним стимулом рецепторної клітини вестибулярного органа є: A. Зсув пучка у бік сероцелії волосини; *B. Зсув пучка війок у бік кіноцилію; C. Зсув отолітів в бік кілоцелії волосини; D. Зсув отолітів у бік сероцелії волосини; E. Деформація пучка війок.
95. Внаслідок зсуву пучка війок в бік кіноцилію волосини в клітині: A. Підвищується проникність мембрани для К+ і виникає генераторний потенціал; B. Підвищується проникність мембрани для Na+ і виникає генераторний потенціал; *C. Підвищується проникність мембрани для Nа+ і виникає рецепторний потенціал; D. Підвищується проникність мембрани для Сa2+ і виникає генераторний потенціал; E. Підвищується проникність мембрани для СІ- і виникає генераторний потенціал.
96. Потенціал дії рецепторних клітинах вестибулярного аналізатора виникає при: A. Сумації рецепторного потенціалу; *B. Сумації генераторного потенціалу; C. Іррадіації генераторного потенціалу; D. Іррадіації рецепторного потенціалу; E. Реверберації рецепторного потенціалу.
97. Під час нахилу війок у бік довгої волосини: A. Частота ПД збільшується, у протилежний – збільшується; B. Частота ПД зменшується, у протилежний - збільшується; *C. Частота ПД збільшується, у протилежний – зменшується; D. Частота ПД зменшується, у протилежний – зменшується; E. Залишаться незмінною.
98. Рецептори, які знаходяться у мішечку і маточці збуджуються: A. Обертальних рухах тулуба B. При зміні кутового прискорення; C. Обертальних рухах голови; *D. При зміні швидкості прямолінійного руху;. E. Зміні кутового прискорення.
99. Коли створюються умови для виникнення збудження при лінійних прискореннях під час рухів „вгору-вниз”; „взад-вперед”: A. Важча мембрана попереджує рух ендолімфи; B. Легша мембрана відстає від ендолімфи на початку руху у зупиняється у разі гальмування; *C. Важча мембрана відстає від ендолімфи на початку руху у зупиняється у разі гальмування; D. Легша мембрана попереджує рух ендолімфи; A. Легша мембрана попереджує і продовжує рухатись у разі гальмування.
100. Отолітова мембрана маточки розташована: A. У фронтальній площині; B. Горизонтально; C. Під гострим кутом; *D. Вертикально; E. У сагітальній площині.
101. Рецептори маточки сприймають: *A. Початок і закінчення горизонтальних рухів; B. Початок і закінчення вертикальних рухів; C. Початок і закінчення обертальних рухів; D. Рух у горизонтальній площині; E. Рух у вертикальній площині.
102. Рецептори мішечка сприймають: A. Початок і закінчення горизонтальних рухів; *B. Початок і закінчення вертикальних рухів; C. Початок і закінчення обертальних рухів; D. Рух у горизонтальній площині; E. Рух у вертикальній площині.
103. Отолітові мембрани контролюють зміну положення голови: *A. Будь-які зміни положення голови; B. Нахили голови вперед; C. Нахили голови назад; D. Нахили голови вправо; E. Нахили голови вліво.
104. Звичним стимулом для рецепторів напівколових каналів є: *A. Зміни кутового прискорення; B. Зміни прямолінійного прискорення; C. Нахили голови „вперед-назад”; D. Нахили голови „вправо-вліво”; E. Прямолінійне прискорення.
105. Природним стимулом для рецепторних клітин напівколових каналів є: A. Зміна сили тяжіння; B. Моментальна прямолінійна швидкість; *C. Моментальна кутова швидкість; D. Зміна положення голови; E. Зміна положення кінцівок.
106. Зміна фонової імпульсації вестибулярного нерва відзначається протягом: A. 1- 2 хв після закінчення обертання; B. 1-2 хв після початку обертання; C. 5-10 хв після початку обертання; *D. 15-20 хв після початку обертання; E. 2-3 хв після закінчення обертання.
107. Зміна фонової імпульсації вестибулярного нерва закінчується: A. 2-3 хв після закінчення обертання. B. 1-2 хв після початку обертання; C. 5-10 хв після початку обертання; D. 1- 2 хв після закінчення обертання; *E. Через 15-20 хв після зупинки;
108. Центри вестибулярних нервів розташовані: *A. В ядрах стовбура мозку; B. В спинному мозку; C. В мозочку; D. В корі мозку; E. В проміжному мозку.
109. Вегетативні розлади при інтенсивному подразненні рецепторів вестибулярного апарата пов’язані з тим, що нервові волокна вестибулярних ядер контактують з: *A. Проміжним мозком; B. Спинним мозком; C. Стовбуром мозку; D. Корою головного мозку; E. Мозочком.
110. Моторні рефлекси при інтенсивному подразненні рецепторів вестибулярного апарата зумовлені тим, що нервові волокна вестибулярного аналізатора надсилають імпульси до: *A. α і γ-мотонейронів м’язів розгиначів; B. Таламуса; C. Гіпоталамуса; D. Ядер око рухового нерва; E. Скроневої кори мозку.
111. Ністагм очей пов’язані з тим, що: A. Нервові волокна вестибулярного аналізатора контактують з таламусом; B. Волокна вестибулярного нерва контактують з ядрами блукаючого нерва; C. Нервові волокна вестибулярного аналізатора контактують з гіпоталамусом; *D. Нервові волокна вестибулярного аналізатора контактують з ядрами окорухового нерва; E. Нервові волокна вестибулярного аналізатора контактують з нейронами кори мозку.
112. Моторні рефлекси, спрямовані на підтримування пози, пов’язані з: A. Контактом нейронів вестибулярного нерва з руховими центрами спинного мозку і мозочка; B. Контактом нейронів вестибулярного нерва з автономними центрами спинного мозку і стовбура мозку; *C. Контактом нейронів вестибулярного нерва з руховими центрами стовбура мозку і мозочка; D. Контактом нейронів вестибулярного нерва з руховими центрами базальних ядер і кори мозку; E. Контактом нейронів вестибулярного нерва з руховими центрами мозочка і базальних ядер.
113. Центральна ланка слухового аналізатора знаходиться: A. У потиличній частці кори мозку; B. У прецентральній звивині; C. У скроневій частці кори мозку; *D. У постцентральній звивині; E. У стовбурі мозку.
114. Рецептори слухового аналізатора належать до: *A. Вторинночутливих; B. Первинночутливих; C. Пропріорецепторів; D. Інтерорецепторів; E. Екстрарецепторів.
115. Рецепторні волоскові клітини слухового аналізатора містяться в: *A. Завитку внутрішнього вуха на середніх сходах основної мембрани; B. Завитку внутрішнього вуха вестибулярної мембрани; C. В мішечку на отолітовій мембрані; D. У маточці занурені у купулу; E. У середньому вусі над слуховими кісточками.
116. Довжина волокон основної мембрани завитка внутрішнього вуха: A. Однакова на всьому протязі; B. Від основи зменшується до її вершини; *C. Від основи збільшується до її вершини; D. Від вершини збільшується до сонови; E. Збільшується до середини відстані, а пізніше зменшується.
117. Простір середньої драбини заповнений: *A. Ендолімфою; B. Перилімфою; C. Повітрям; D. Гелеподібною речовиною; E. Ексудатом.
118. Простір верхньої і нижньої драбини заповнений: A. Ендолімфою; *B. Перилімфою; C. Повітрям; D. Гелеподібною речовиною; E. Ексудатом.
119. Ендолімфа відрізняється від перилімфи насамперед тим, що: *A. В ендолімфі в 100 р більше К+ і в 10 р менше Na+; B. В ендолімфі в 10 р більше К+ і в 2 р менше Na+; C. В ендолімфі в 100 р більше Na+ і в 10 р менше К+; D. В ендолімфі в 2 р більше К+ і в 5 р менше Na+; E. В ендолімфі в 10 р більше K+ і в 100 більше Na+;
120. Система кісточок середнього вуха: *A. Посилює коливання звукової хвилі, але зменшує амплітуду; B. Зменшує коливання звукової хвилі, але зменшує амплітуду; C. Зменшує коливання звукової хвилі, але зменшує амплітуду; D. Посилює коливання звукових хвиль і посилює амплітуду; E. Не змінює параметрів коливань звукової хвилі.
121. Тиск звукової хвилі на мембрану біля овального отвору: A. Послаблюється у 22 р; *B. Посилюється у 22 р; C. Посилюється у 10 р; D. Послаблюється у 10 р; E. Посилюється у 2 р.
122. Захисний акустичний рефлекс спрацьовує: *A. Через 10 мс після початку дії сильного звуку; B. Через 1 мс після початку дії сильного звуку; C. Через 1 с після початку дії сильного звуку; D. Через 0,1 мс після початку дії сильного звуку; E. Одночасно з дією сильного звуку.
123. Коливання мембрани овального отвору передається: *A. Перилімфі вестибулярних сходів і через присінкову мембрану – ендолімфі; B. Ендолімфі вестибулярних сходів і через присінкову мембрану – ендолімфі; C. Ендолімфі вестибулярних сходів і через основну мембрану – ендолімфі; D. Ендолімфі вестибулярних сходів і через покривну мембрану – ендолімфі; E. Перилімфі вестибулярних сходів і через тенторіальну мембрану – ендолімфі.
124. Рецепторні волоскові клітини кортієвого органа розміщені: A. На текторіальній мембрані; B. На вестибулярній мембрані; *C. На основній мембрані; D. У мішечку; E. У маточці.
125. Збудження волоскових клітин кортієвого огану і генерація потенціалу дії відбувається внаслідок: A. Руху епітеліальних клітин, зумовлених рухом ендолімфи; B. Деформації волосин зумовлених коливанням покривної мембрани; *C. Деформації волосин зумовлених коливанням основної мембрани; D. Руху волоскових клітин зумовлених рухом перилімфи; E. Деформація фіброцитів зумовлених рухом вестибулярної мембрани.
126. Вухо людини може сприймати звук в діапазоні: A. Від 160-200000 Гц; B. Від 16-20 Гц; *C. Від 16-20000 Гц; D. Від 10-20000 Гц; E. Від 30-40000 Гц.
127. Найвища чутливість слухового аналізатора до звуку знаходиться в межах: *A. 1000-4000 Гц; B. 4000-5000 Гц; C. 1000-2000 Гц; D. 5000-6000 Гц; E. 1000-3000 Гц.
128. Тривала дія голосного звуку приводить до захисної реакції. Її механізм: *A. Скорочення m.tensor tympany і m.stapedius, які змінюють коливання слухових кісточок; B. Розслаблення m.tensor tympany і m.stapedius, які змінюють коливання слухових кісточок; C. Розслаблення m.tensor tympany і m.stapedius, які перестають впливати на коливання слухових кісточок; D. Напруження m.sphyncter tympany і m.stapedius, які зменшують площу барабанної перетинки; E. Зміна порядку сполучення слухових кісточок
129. Волокна від вентрального ядра кохлеарного нерва прямують: *A. До iпci-, і до колатеральних оливарних комплексів; B. До колатеральних оливарних комплексів; C. До латеральних соливарних комплексів; D. До iпci комплексів; E. До дорсальних ядер кохлеарного нерва.
130. Дорсальний кохлеарний тракт: A. Не переходячи на протилежний бік закінчується в ядрі латеральної петлі; *B. Переходить на протилежний бік і закінчується в ядрі латеральної петлі; C. Не переходячи на протилежний бік і йдуть до верхнього горбика чотиригорбкового тіла; D. Переходить на протилежний бік і закінчується в верхніх горбиках чотиригорбкового тіла; E. Не переходять на протилежний бік і йдуть до оливи.
131. Нейронні відростки, що піднімаються із оливи йдуть до: *A. Нижніх горбиків чотиригорбкового тіла і медіального колінчастого тіла; B. Нижніх горбиків чотиригорбкового тіла і латерального колінчастого тіла; C. Верхніх горбиків чотиригорбкового тіла і медіального колінчастого тіла; D. Верхніх горбиків чотиригорбкового тіла і латерального колінчастого тіла; E. Верхніх горбиків метаталамуса і латеральної колінчастої петлі.
132. Центральне представництво слухового аналізатора: *A. Звивини Гешля; B. Прецентральна закрутка; C. Постцентральна закрутка; D. Потиличні долі; E. Гачок.
133. Нейрони вентрального ядра сприймають: A. Зміни частоти звуку; *B. Чітко визначені частоти; C. Зміни амплітуди звуку; D. Підвищення звуку; E. Зниження звуку.
134. Місце розташування ділянки з максимальною амплітудою коливань ендолімфи залежить від: A. Довжини вестибулярної мембрани. B. Гучності звуку; C. Коливань покривної тканини; D. Амплітуди коливань клітинних мембран; *E. Частоти звукових коливань;
135. Телефоний принцип кодування звуку виникає при: A. Частоті коливань до 20000 Гц; B. Частоті коливань до 10000 Гц; C. Частоті коливань до 500 Гц; D. Частоті коливань до 5000 Гц; *E. Частоті коливань до 1000 Гц;
136. Пробу Рінне з камертоном використовують для: *A. Порівняня повітряної і кісткової тривалості проведення звуку; B. Визначення тривалості електричної провідності звуку; C. Визначення тривалості кісткової щільності звуку; D. Визначення нейронної провідності; E. Визначення порогу слухової чутливості.
137. Інтенсивність звуку вимірюють у: *A. Децибелах; B. Діоптріях; C. Дальтонах; D. Гц; E. Грамах.
138. У молодому віці первинна слухова зона розташована у: A. Постцентральній закрутці; B. Лімбічній системі; C. Задній частині тім’яної частки; *D. У верхній частині скроневої частки; E. Задній частці потиличної частки.
139. Постротаційний ністагм спричинений тривалим рухом: *A. Ендолімфи у півколових каналах з послідовним зниженням купули і подразненням волоскових клітин; B. Водянистої вологи над війковим тілом в оці; C. Спиномозкової рідини над частинами мозкового стовбура, що містять пристінкові ядра; D. Ендолімфи у напрямку до глікотрему; E. Перилімфи над волосковими клітинами, які мають занурені відростки у покривну мембрану.
140. Напрям ністагму є вертикальними, якщо особу обертати: *A. Із нахиленою у бік головою; B. Із нахиленою назад головою; C. Після пошкодження одного присінкового нерва; D. Після потрапляння води в одне вухо; E. Після нахилу тулуба вперед.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.027 сек.) |