|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тестові завдання ІЗ ЗАЛІКОВОГО 6 страницаА. трансмуральний тиск; В. гідростатичний тиск; С. систолічний тиск; D. діастолічний тиск; E. середній тиск.
467. При зміні положення тіла людини, проявляється дія тиску стовпа рідини. Яку назву має цей тиск? А. гідростатичний тиск; В. діастолічний тиск; С. систолічний тиск; D. трансмуральний тиск; E. середній тиск.
468. У людини, яка стоїть вертикально спостерігається зміна трансмурального тиску за рахунок впливу гідростатичного. Як і на скільки він зміниться у судинах головного мозку? А. зменшиться приблизно на 30 мм.рт.ст.; В. збільшиться приблизно на 30 мм.рт.ст.; С. зменшиться приблизно на 90 мм.рт.ст.; D. збільшиться приблизно на 90 мм.рт.ст.; E. зменшиться приблизно на 60 мм.рт.ст.
469. При дослідженні кровоточу в малих артеріях було виявлено так званий ефект – критичний тиск закриття. Вкажіть правильне пояснення цього ефекту: А. при зниженні тиску нижче 20 мм.рт.ст. артеріоли спадаються, що перешкоджає руху крові в подальші відділи судинного русла; В. при зниженні тиску нижче 60 мм.рт.ст. артеріоли спадаються, що перешкоджає руху крові в подальші відділи судинного русла; С. при збільшенні тиску вище 200 мм.рт.ст. артеріоли спадаються, що перешкоджає руху крові в подальші відділи судинного русла; D. при зниженні тиску до 0 мм.рт.ст. артеріоли спадаються, що перешкоджає руху крові в подальші відділи судинного русла; E. при збільшенні тиску вище 250 мм.рт.ст. артеріоли спадаються, що перешкоджає руху крові в подальші відділи судинного русла;
470. Рух крові по судинах великого діаметру має специфічний характер. При цьому спостерігається циліндричний осьовий потік крові, тобто частини крові рухаються шарами. Який із шарів крові рухається найшвидше? А. центральний циліндричний шар; В. прилеглий до судинної стінки циліндричний шар; С. циліндричний шар крові, який розташований між центральним і пристінковим; D. центральний і прилеглий до судинної стінки циліндричні шари; E. швидкість руху крові збільшується від центрального до пристінкового циліндричних шарів.
471. Рух крові по судинах великого діаметру відбувається, як циліндричний осьовий потік крові, тобто частини крові рухаються шарами. Вкажіть назву такого руху? А. ламінарний; В. лінійний; С. турбулентний; D. лінійний з прискоренням; E. поступальний.
472. Залежно від функції всі судини поділяються на декілька типів. До якого типу судин належать еластичні та великі м’язові артерії? А. амортизуючі; В. резистивні; С. обмінні; D. шунтуючі; E. ємкісні.
473. Залежно від функції всі судини поділяються на декілька типів. До яких типів належать судини мікроциркуляторного русла? А. обмінні, шунтуючі, резистивні; В. амортизуючі, резистивні; С. обмінні, шунтуючі, ємкісні; D. амортизуючі, резистивні, ємкісні; E. обмінні, шунтуючі, амортизуючі.
474. Під час руху крові із серця в аорту виникає ефект згладжування систолічних коливань кровоточу, який забезпечується аортою. Вкажіть назву цього ефекту. А. амортизуючий ефект; В. резистивний ефект; С. обмінний ефект; D. ємкісний ефект; E. шунтуючий ефект;.
475. Під силою викиду крові із серця ємкість аорти збільшується майже на 50% і забезпечує постійний стабільний рух крові по судинному руслу. Які структурні компоненти аорти дозволяють виконувати таку роботу? А. еластичні волокна; В. м’язові волокна; С. колагенові волокна; D. колагенові і м’язові волокна; E. ендотеліальний шар.
476. Під час роботи серця в судинному руслі відбуваються коливання артеріального тиску. Як називається тиск створений під час викиду крові із шлуночків? А. систолічний тиск; В. діастолічний тиск; С. гідростатичний тиск; D. пульсовий тиск; E. середній тиск.
477. Під час роботи серця в судинному руслі відбуваються коливання артеріального тиску. Як називається тиск створений під час діастоли серця? А. діастолічний тиск; В. систолічний тиск; С. гідростатичний тиск; D. пульсовий тиск; E. середній тиск.
478. Норма систолічного тиску для різних вікових груп є неоднаковою. Вкажіть нормальний показник для дорослих. А. не більше 139 мм.рт.ст; В. не більше 110 мм.рт.ст; С. не більше 150 мм.рт.ст; D. не меньше 139 мм.рт.ст; E. не менше 140 мм.рт.ст.
479. Норма діастолічного тиску для різних вікових груп є неоднаковою. Вкажіть нормальний показник для дорослих. А. не більше 89 мм.рт.ст; В. не більше 110 мм.рт.ст; С. не більше 100 мм.рт.ст; D. не менше 90 мм.рт.ст. E. не менше 70 мм.рт.ст.
480. Під час руху крові по судинному руслі систолічний тиск збільшується у стегновій артерії на 20 мм.рт.ст. Вкажіть, який із механізмів зростання систолічного тиску є вірним. А. кров рухається по артеріях м’язового типу, які створюють більший опір, ніж еластичні, що спричинює підвищення систолічного тиску; В. кров рухається по артеріях еластичного типу, які створюють більший опір, ніж м’язові, що спричинює підвищення систолічного тиску; С. кількість крові, яка доходить до ніг більша, тому збільшується систолічний тиск; D. кількість крові, яка попадає до ніг менша і збільшується опір судин, що спричинює підвищення систолічного тиску; E. систолічний тиск збільшується внаслідок роботи м’язів ніг.
481. Одним із гемодинамічних показників, який характеризує функціональні особливості судин є пульсова хвиля. Вкажіть, який механізм виникнення є вірним. А. у період викидання крові із серця змінюється її об’єм у судинах, що призводить до виникнення пульсової хвилі; В. виникнення пульсової хвилі пов’язане тільки із зміною лінійної швидкості кровотоку; С. пульсова хвиля виникає в ділянці звуження артерій; D. пульсова хвиля виникає тільки внаслідок скорочення м’язового шару судин; E. виникнення пульсової хвилі пов’язане з тонусом стінок великих вен.
482. Дослідження швидкості поширення пульсової хвилі та лінійної швидкості кровотоку в судинах вказують на їх відмінність. Які із перерахованих нижче тверджень є правильними? А. швидкість поширення пульсової хвилі значно вища ніж, лінійна швидкість кровотоку; В. швидкість поширення пульсової хвилі значно нижча ніж, лінійна швидкість кровотоку; С. швидкість поширення пульсової хвилі не відрізняється від лінійної швидкості кровотоку; D. швидкість поширення пульсової хвилі дорівнює лінійній швидкості кровотоку тільки в судинах м’язового типу; E. швидкість поширення пульсової хвилі дорівнює лінійній швидкості кровотоку тільки в венозному руслі.
483. При дослідженні швидкості поширення пульсової хвилі в судинах виявлено, що в аорті вона дорівнює 4 – 6 м/с, а в артеріях м’язового типу – 8 – 12 м/с. Вкажіть, від яких характеристик судин залежить швидкість поширення пульсової хвилі? А. швидкість поширення пульсової хвилі зменшується в еластичніших і ширших судинах і збільшується у м’язових судинах меншого діаметру; В. швидкість поширення пульсової хвилі залежить від об’єму крові, яка проходить по судині; чим більший об’єм, тим менша швидкість; С. швидкість поширення пульсової хвилі збільшується при зростанні відстані від серця; D. швидкість поширення пульсової хвилі збільшується в судинах м’язового типу внаслідок часткового ретроградного руху крові; E. швидкість поширення пульсової хвилі менша в аорті внаслідок часткового ретроградного руху крові.
484. Гемодинамічним показником, який характеризує функціональні особливості судинного русла є пульсовий тиск. Вкажіть, яке із вказаних нижче визначень є вірним. А. це різниця між систолічним і діастолічним тисками в артеріальному руслі; В. це різниця між швидкістю поширення пульсової хвилі та лінійною швидкістю кровотоку; С. це різниця між артеріальним та венозним пульсом; D. це різниця між швидкістю поширення пульсової хвилі в судинах м’язового та еластичного типу; E. це різниця між частотою серцевих скорочень та артеріальним пульсом на гомілці.
485. Запис артеріального пульсу проводять за спеціальною методикою. Вкажіть її назву. А. сфігмограма; В. електрокардіограма; С. енцефалограма; D. спірограма; E. ехокардіограма.
486. Під час графічного запису артеріального пульсу реєструють анакроту. Вкажіть вірне пояснення цього терміну. А. підйом кривої, що зумовлений різким підвищенням тиску на початку фази вигнання; В. підйом кривої, що зумовлений різким підвищенням тиску в кінці фази вигнання; С. спад кривої, що зумовлений різким зниженням тиску в кінці фази вигнання; D. підйом кривої, що зумовлений різким зниженням тиску на початку фази вигнання; E. спад кривої, що зумовлений різким зниженням тиску на початку фази вигнання.
487. Під час графічного запису артеріального пульсу реєструють катакроту. Вкажіть вірне пояснення цього терміну. А. спад кривої, що зумовлений різким зниженням тиску в кінці фази повільного вигнання; В. підйом кривої, що зумовлений різким підвищенням тиску в кінці фази вигнання; С. підйом кривої, що зумовлений різким підвищенням тиску на початку фази вигнання; D. підйом кривої, що зумовлений різким зниженням тиску на початку фази вигнання; E. спад кривої, що зумовлений різким зниженням тиску на початку фази вигнання.
488. Швидке падіння тиску, яке зумовлене ретроградним відтоком крові на сфігмограмі реєструється у вигляді змін на початку спаду кривої. Вкажіть правильну назву цього показника. А. інцизура; В. катакрота; С. дикротичний підйом; D. анакрота; Е пік анакроти
489. Яку назву має гемодинамічний показник, який виникає після викиду з серця нової порції крові у вигляді ударної хвилі, що поширюється через кров і стінку артерій на периферію? А. пульс; В. систолічний тиск; С. діастолічний тиск; D. середній тиск; Е. критичний тиск закриття.
490. Чи має можливість лікар при пальпації пульсу визначити частоту серцевих скорочень? Вкажіть правильну відповідь. А. так, тому що пульс виникає при кожному серцевому скороченні; В. так, тому що пульс і частота серцевих скорочень залежать від систолічного тиску; С. ні, тому що еластичність судин забезпечує появу пульсової хвилі; D. так, тому що пульс і серцеві скорочення виникають хаотично; Е. ні, тому що пульс залежить від критичного тиску закриття, а частота серцевих скорочень - ні.
491. Яку функцію серця має можливість оцінити лікар при пальпації пульсу, досліджуючи висоту пульсової хвилі? А. ударний об’єм; В. діастолічний тиск; С. системний тиск; D. частоту серцевих скорочень; Е. критичний тиск закриття.
492. Яку функцію серця має можливість оцінити лікар при пальпації пульсу, досліджуючи напруження пульсу? А. діастолічний тиск; В. еластичність стінки артерії; С. ударний об’єм; D. частоту серцевих скорочень; Е. критичний тиск закриття.
493. Як буде змінюватися пульсовий тиск в судинному руслі у міру віддалення від серця? А. пульсовий тиск буде зростати; В. пульсовий тиск буде зменшуватися; С. пульсовий тиск не буде змінюватися; D. пульсовий тиск буде незмінним у великих судинах, а в малих буде зменшуватися; Е. пульсовий тиск буде змінюватися хвилеподібно.
494. Для визначення середнього тиску в судинах різної величини використовують спеціальні формули. За якою формулою можна вирахувати середній тиск для аорти? А. Рср=Рд+(Рс -Рд)/2; В. Рср=Рд+(Рс -Рд)/3; С. Рср=Рд+(Рс -Рд)/4; D. Рср=Рд+(Рс -Рд)/5 Е. Рср=Рд+(Рс -Рд)/6.
495. Для визначення середнього тиску в судинах різної величини використовують спеціальні формули. За якою формулою можна вирахувати середній тиск для артерій? А. Рср=Рд+(Рс -Рд)/3; В. Рср=Рд+(Рс -Рд)/2; С. Рср=Рд+(Рс -Рд)/4; D. Рср=Рд+(Рс -Рд)/5 Е. Рср=Рд+(Рс -Рд)/6.
496. Чим зумовлене зареєстроване на сфігмограмі дикротичне підвищення тиску? А. закриттям аортальних клапанів; В. закриттям мітрального клапана; С. відкриттям аортальних клапанів; D. відкриттям мітрального клапана; Е. закриттям трикуспідального клапана.
497. Мікроциркуляторне русло має такі функціональні групи судин: А Артеріоли, прекапіляри, капіляри, судини-шунти, резистивні посткапіляри, венули, лімфатичні судини. В - Капіляри, резистивні посткапіляри, артеріоли, прекапіляри, дрібні артерії. С - Капіляри, венули, артеріоли, прекапіляри, посткапіляри, дрібні вени та артерії. D - Капіляри, венули, прекапіляри, посткапіляри, дрібні вени та артерії. Е - Артеріоли, прекапіляри, капіляри, судини-шунти, резистивні посткапіляри, венули.
498. В обстежуваного методом капіляроскопії встановлено велику кількість капілярів, що не містять еритроцитів. Як називаються такі капіляри? А - Плазматичні. В - Перфузовані. С - Перехідні. D - Функціонуючі. Е - Нефункціонуючі.
499. Назвіть 5 видів судин, які належать до мікроциркуляторного русла. А - Капіляри, артеріоли, прекапіляри, амортизуючі, судини-шунти. В - Резистивні посткапіляри, ємкісні, капіляри, артеріоли, прекапіляри. С - Судини-шунти, прекапіляри, амортизуючі, артеріоли, посткапіляри. D - Ємкісні судини, амортизуючі, артеріоли, капіляри, венули. Е - Артеріоли, прекапіляри, капіляри, судини-шунти, резистивні посткапіляри.
500. Дайте визначення феномену Фореуса-Ліндквіста: А - При зменшенні діаметру судини швидкість руху крові зростає. В - При збільшенні діаметру судини швидкість руху крові зростає. С - При зменшенні діаметру судини швидкість руху крові зменшується. D - При зменшенні діаметру периферичний опір судин зростає. Е - При зменшенні діаметру периферичний опір збільшується.
501. Які речовини проходять через стінку капілярів селезінки? А - Плазма і неушкоджені формені елементи; В - Плазма і фрагменти клітин крові; С - Плазма без високомолекулярних білків; D - Плазма без фібриногену; Е - Плазма без білків.
502. Для гістологічного дослідження взято зразок тканини. При вивченні ультраструктури стінок капілярів встановлено, що вони мають суцільний шар едотеліальних клітин і базальну мембрану. До якого типу відносяться ці капіляри? А - Вісцеральні; В - Плазматичні; С - Соматичні; D - Синусоїдні; Е - Лімфатичні.
503. Для гістологічного дослідження взято зразок тканини. При вивченні ультраструктури стінок капілярів встановлено, що вони мають віконця діаметром до 0,1 мкм. між едотеліальними клітинами. До якого типу відносяться ці капіляри? А - Вісцеральні; В - Плазматичні; С - Соматичні; D - Синусоїдні; Е - Лімфатичні.
504. Для гістологічного дослідження взято зразок тканини. При вивченні ультраструктури стінок капілярів встановлено, що вони мають віконця діаметром більше 0,1 мкм. між едотеліальними клітинами і практично відсутня базальна мембрана. До якого типу відносяться ці капіляри? А - Вісцеральні; В - Плазматичні; С - Соматичні; D - Синусоїдні; Е - Лімфатичні.
505. У хворого В., 68 років встановлено ішемічну хворобу серця із недостатністю кровобігу ІІІ ст. При огляді встановлено набряки на нижніх кінцівках. Які зміни мікроциркуляторного русла могли привести до розвитку набряків? А - Збільшення онкотичного тиску крові; В - Зменшення онкотичного тиску крові; С - Збільшення гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра; D - Зменшення гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра; Е - Зменшення гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра.
506. У хворого К., 42 роки з хронічним гломерулонефритом встановлено значну протеїнурію (виділення білка з сечею). При огляді встановлено набряклість обличчя. Які зміни в мікроциркуляторному руслі могли привести до розвитку набряків? А - Збільшення онкотичного тиску крові; В - Зменшення онкотичного тиску крові; С - Збільшення гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра; D - Зменшення гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра; Е - Зменшення гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра.
507. При проведенні проби Кончаловського виявлено збільшення кількості петехій (точкових крововиливів) на передпліччі в крузі діаметром 5 см. Якою повинна бути нормальна кількість петехій? А - До 5; В - До 3; С - До 8; D - До 10; Е - До 12.
508. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри які мають суцільний шар едотеліальних клітин і базальну мембрану. Зразок якої тканини вивчали? А - Нирки; В - Печінки. С - М'язів; D - Кісткового мозку; Е - Кишки.
509. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри з фенестрами в ендотелії та порами в базальній мембрані. Зразок якої тканини вивчали? А - Головного мозку; В - Печінки. С - М'язів; D - Шкіри; Е - Сечового міхура.
510. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри які мають суцільний шар едотеліальних клітин і базальну мембрану. Зразок якої тканини вивчали? А - Нирки; В - Печінки. С - Головного мозку; D - Кісткового мозку; Е - Кишки.
511. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри з фенестрами в ендотелії більше 0,1 мкм з практично відсутньою базальною мембраною. Зразок якої тканини вивчали? А - Головного мозку; В - Кісткового мозку. С - М'язів; D - Шкіри; Е - Сечового міхура.
512. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра дорівнювала 26 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Фільтрація збільшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
513. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра дорівнювала 36 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Фільтрація збільшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
514. Внаслідок тривалого голодування у чоловіка 36 років зменшилася кількість альбумінів у плазмі крові до 25 г/л. Це привело до зниження онкотичного тиску плазми крові до 20 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Фільтрація зменшиться, реабсорбція збільшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація збільшиться, реабсорбція зменшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
515. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра дорівнювала 21 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Реабсорбція збільшиться, фільтрація зменшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
516. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра дорівнювала 15 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Реабсорбція зменшиться, фільтрація збільшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція збільшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
517. Мікроциркуляторне русло має такі функціональні групи судин: А - Артеріоли, прекапіляри, капіляри, судини-шунти, резистивні посткапіляри, венули, лімфатичні судини. В - Капіляри, резистивні посткапіляри, артеріоли, дрібні артерії. С - Капіляри, венули, артеріоли, резистивні посткапіляри, дрібні вени та артерії. D - Капіляри, венули, судини-шунти, дрібні вени та артерії. Е - Артеріоли, прекапіляри, капіляри, резистивні посткапіляри, резистивні посткапіляри, венули.
518. В обстежуваного методом капіляроскопії встановлено велику кількість капілярів, що не містять еритроцитів. Як називаються такі капіляри? А - Плазматичні. В - Нефункціонуючі. С - Перехідні. D - Функціонуючі. Е – Жодна відповідь не вірна
519. Назвіть 5 видів судин, які належать до мікроциркуляторного русла. А - Капіляри, вени, прекапіляри, амортизуючі, судини-шунти. В - Резистивні посткапіляри, ємкісні, капіляри, артеріоли, прекапіляри. С - Судини-шунти, капіляри, амортизуючі, артеріоли, посткапіляри. D - Ємкісні судини, амортизуючі, артеріоли, резистивні артерії. Е - Артеріоли, прекапіляри, капіляри, судини-шунти, резистивні посткапіляри.
520. Дайте визначення феномену Фореуса-Ліндквіста: А - При зменшенні діаметру судини швидкість руху крові зростає. В - При збільшенні діаметру судини швидкість руху крові зростає. С - При зменшенні діаметру судини швидкість руху крові зменшується. D - При з збільшенні діаметру периферичний опір судин зростає. Е - При зменшенні діаметру периферичний опір зменшується.
521. Які речовини проходять через стінку капілярів селезінки? А - Плазма і неушкоджені формені елементи; В - Фрагменти клітин крові; С - Плазма з високомолекулярними білками; D - Плазма без фібриногену; Е - Плазма без білків.
522. Для гістологічного дослідження взято зразок тканини. При вивченні ультраструктури стінок капілярів встановлено, що вони мають суцільний шар едотеліальних клітин і базальну мембрану. До якого типу відносяться ці капіляри? А - Синусоїдні; В - Плазматичні; С - Соматичні; D - Пефузовані; Е - Синовіальні.
523. Для гістологічного дослідження взято зразок тканини. При вивченні ультраструктури стінок капілярів встановлено, що вони мають віконця діаметром до 0,1 мкм. між едотеліальними клітинами. До якого типу відносяться ці капіляри? А - Вісцеральні; В - Пефузовані;; С - Соматичні; D - Синусоїдні; Е – Непефузовані.
524. Для гістологічного дослідження взято зразок тканини. При вивченні ультраструктури стінок капілярів встановлено, що вони мають віконця діаметром більше 0,1 мкм. між едотеліальними клітинами і практично відсутня базальна мембрана. До якого типу відносяться ці капіляри? А - Пефузовані; В - Плазматичні; С - Непефузовані; D - Синусоїдні; Е - Лімфатичні.
525. У хворого С., 73 роки встановлено ішемічну хворобу серця із недостатністю кровобігу ІІІ ст. При огляді встановлено набряки на нижніх кінцівках. Які зміни мікроциркуляторного русла могли привести до розвитку набряків? А - Збільшення трансмурального тиску; В - Зменшення трансмурального тиску; С - Збільшення гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра; D - Зменшення гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра; Е - Зменшення гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра.
526. У хворого К., 52 роки з хронічним гломерулонефритом встановлено значну протеїнурію (виділення білка з сечею). При огляді встановлено набряклість обличчя. Які зміни в мікроциркуляторному руслі могли привести до розвитку набряків? А - Збільшення онкотичного тиску крові; В - Зменшення онкотичного тиску крові; С - Збільшення трансмурального тиску; D - Зменшення трансмурального тиску; Е - Зменшення гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра.
527. При проведенні проби Кончаловського виявлено збільшення кількості петехій (точкових крововиливів) на передпліччі в крузі діаметром 5 см. Якою повинна бути нормальна кількість петехій? А - До 1; В - До 15; С - До 8; D - До 10; Е - До 25.
528. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри які мають суцільний шар едотеліальних клітин і базальну мембрану. Зразок якої тканини вивчали? А - Нирки; В - Печінки. С - М'язів; D - Кісткового мозку; Е - Кишки.
529. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри з фенестрами в ендотелії та порами в базальній мембрані. Зразок якої тканини вивчали? А - Головного мозку; В - Печінки. С - М'язів; D - Слизової; Е – Едотелію судин.
530. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри які мають суцільний шар едотеліальних клітин і базальну мембрану. Зразок якої тканини вивчали? А - Кишки; В - Печінки. С - Головного мозку; D - Кісткового мозку; Е - Шлунка.
531. При проведенні електронної мікроскопії зразка тканини виявлено капіляри з фенестрами в ендотелії більше 0,1 мкм з практично відсутньою базальною мембраною. Зразок якої тканини вивчали? А - Кишки; В - Кісткового мозку. С - Шлунка; D - Шкіри; Е - Сечового міхура.
532. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра дорівнювала 28 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Фільтрація збільшиться, реабсорбція зменшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е – Змін не буде.
533. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску в артеріальному кінці капіляра дорівнювала 39 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Фільтрація збільшиться; В - Фільтрація зменшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
534. Внаслідок тривалого голодування у чоловіка 36 років зменшилася кількість альбумінів у плазмі крові до 25 г/л. Це привело до зниження онкотичного тиску плазми крові до 20 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Фільтрація зменшиться, реабсорбція збільшиться; В - Змін не буде; С - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; D - Фільтрація збільшиться, реабсорбція зменшиться; Е - Фільтрація і реабсорбція зменшиться.
535. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра дорівнювала 20 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? А - Реабсорбція збільшиться, фільтрація зменшиться; В - Фільтрація не зміниться, реабсорбція збільшиться; С - Реабсорбція зменшиться; D - Фільтрація і реабсорбція збільшиться; Е - Змін не буде.
536. Під час експерименту прямим методом встановлено, що величина гідростатичного тиску у венозному кінці капіляра дорівнювала 15 мм рт. ст. Як зміниться фільтрація та реабсорбція в мікроциркуляторному руслі при цьому? Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.05 сек.) |