|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Відповідно до структурно – функціональних відмінностей автономну нервову систему поділяють на різні відділи. Вкажіть правильний розподілА. симпатична і парасимпатична; *В. симпатична, парасимпатична, метасимпатична; С. соматична і парасимпатична; D. соматична, парасимпатична, метасимпатична; Е. парасимпатична і метасимпатична.
Відомо, що до структурних утворень автономної нервової системи входять вузли парних біляхребетних ланцюгів (паравертебральні ганглії). До якого відділу автономної нервової системи вони відносяться? А. до метасимпатичної системи; В. до парасимпатичної системи; С. до симпатичної і парасимпатичної системи; D. до симпатичної і метасимпатичної системи; *Е. до симпатичної системи.
7. Постгангліонарні парасимпатичні нейрони відрізняються від інших своїм місцем розташування. Вони знаходяться в інтрамуральних гангліях, що містяться: А. у сплетіннях під слизовим шаром органа; В. у біляхребетних ланцюгах; *С. поблизу, на поверхні або в товщі органів; D. у сплетіннях під м’язовим шаром органа; Е. у сірій речовині спинного мозку.
У стінках шлунково - кишкового тракту залягають сполучені між собою підсерозні, підм'язові та підслизові нервові сплетіння, які входять до структур автономної нервової системи. Якому відділу цієї системи вони відповідають? А. симпатичній і метасимпатичній нервовим системам; В. парасимпатичній нервовій системі; С. симпатичній і парасимпатичній нервовим системам; *D. метасимпатичній нервовій системі; Е. симпатичній нервовій системі.
У відповідь на надмірні екстремальні впливи зовнішнього середовища розвивається ерготропна реакція автономної нервової системи, яка характеризується активацією окремих органів, збільшенням кількості біологічно активних речовин (катехоламінів) тощо. Який відділ автономної нервової системи забезпечує ці зміни? *А. симпатична нервова система; В. парасимпатична нервова система; С. симпатична і парасимпатична нервові системи; D. симпатична і метасимпатична нервові системи; Е. метасимпатична нервова система.
Після децентралізації шлунка і кишечнику шляхом їх денервації не припиняється просування хімусу вздовж травного каналу. Який відділ автономної нервової системи забезпечує моторику шлунково – кишкового тракту? А. симпатична і парасимпатична нервові системи; В. парасимпатична нервова система; *С. метасимпатична нервова система; D. симпатична і метасимпатична нервові системи; Е. симпатична нервова система.
До автономної нервової системи входять структури, які за своєю морфо – функціональною будовою подібні до нервових центрів. Вони включають в себе велику кількість гліальних клітин, мають багато щільних синаптичних контактів, відсутня сполучна тканина, забезпечують однобічне проведення збудження, його дивергенцію, сумацію тощо. Вкажіть назву цих утворень. А. рецептори; *В. ганглії автономної нервової системи; С. аферентні волокна автономної нервової системи; D. еферентні волокна автономної нервової системи; Е. рецептори і волокна автономної нервової системи.
Відомо, що передача збудження в синапсах автономної нервової системи відбувається за допомогою медіаторів. Який медіатор виділяється у закінченнях прегангліонарних парасимпатичних волокон? А. серотонін. В. адреналін; С. норадреналін D. АТФ; *Е. ацетилхолін.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |