|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
С. ГастритD. Мотилін Е. Інсулін 342. Під час емоційного читання лекції професор відчував сухість у роті. Це відчуття стало наслідком реалізації такого рефлексу регуляції слиновиділення: А. Безумовний соматичний. В. Умовний симпатичний. С. Безумовний симпатичний. D. Умовний парасимпатичний. Е. Безумовний парасимпатичний. 343. В пробірці знаходиться слина і розчин крохмалю. Після додавання йоду вміст пробірки залишився безбарвним. При подальшому дослідженні в пробірці виявлено такі речовини: А. Сахароза і галактоза. В. Лактоза і фруктоза. С. Крохмаль і глюкоза. D. Декстрини і сахароза. Е. Мальтоза і глюкоза. 344. Проводять дослідження перетравлюючих властивостей слини. З яким субстратом необхідно змішати слину, щоб довести наявність в ній ферменту альфа-амілази? А. Декстрини. В. Лактоза. С. Крохмаль. D. Мальтоза. Е. Сахароза. 345. Внаслідок ушкодження патологічним процесом нервових волокон людина втратила відчуття солодкого. Волокна якої пари черепних нервів ушкоджено? А. N. Trigeminus. В. N. Facialis. С. N. Vestibulocochlearis. D. N. Glossopharyngeus. Е. N. Vagus.
346. У людини збережена смакова, але втрачена загальна чутливість структур ротової порожнини. Це свідчить про ураженння: А. N. Vagus. В. N. Hypoglossus. С. N. Glossopharyngeus. D. N. Trigeminus. Е. N. Glossopharyngeus та N. Vagus. 347. Вміст пробірки, в якій знаходиться слина і розчин крохмалю, довели до кипіння. Після додавання розчину йоду вміст пробірки став синім. Така реакція пояснюється: А. Гідролізом крохмалю. В. Утворенням декстринів. С. Утворення глюкози. D. Денатурацією амілази. Е. Денатурацією мальтази. 348. Людині ввели препарат – блокатор мембранних циторецепторів і у неї зменшилось виділення слини. Які рецептори було заблоковано? А. α-адренорецептори. В. М-холінорецептори. С. Н-холінорецептори. D. β1 -адренорецептори. Е. β2 -адренорецептори. 349. В експерименті електричними імпульсами подразнюють нерв, що призводить до виділення великої кількості рідкої слини підщелепною та під'язиковою залозами. Який нерв стимулюють? А. N. vagus. В. N. glossopharyngeus. С. N. sympathicus. D. N. trigeminus. Е. N. facialis. 350. Голодна людина при думці про їжу відчула посилення слиновиділення. Причиною цього стало посилення впливу: А. Адреналіну на α-адренорецептори. В. Адреналіну на β-адренорецептори. С. Ацетилхоліну на Н-холінорецептори. D. Ацетилхоліну на М-холінорецептори. Е. Норадреналіну на β-адренорецептори. 351. Під час лікування зубів у хворого на тлі сильного болю було відчуття сухості в роті внаслідок зменшення слиновиділення. Це можна пояснити реалізацією такого рефлексу: А. Умовний парасимпатичний. В. Безумовний парасимпатичний. С. Умовний симпатичний. D. Безумовний симпатичний. Е. Безумовний соматичний.
352. При дослідженні смакових полів на різні ділянки язика нанесли розчин хініну. При дії подразника на яку ділянку язика виникне найбільш чітке відчуття? А. На бічній поверхні. В. На кінчик. С. На всю поверхню. D. На корінь. Е. На спинку. 353. У хворого в результаті травми мозку порушене ковтання. Який відділ ЦНС уражено у людини? А. Довгастий мозок. В. Спинний мозок, Th II-IV. С. Спинний мозок, С VІ. D. Середній мозок. Е. Гіпоталамус. 354. В експерименті подразнюють нерв і отримують велику кількість рідкої слини з підщелепної та під'язикової залоз. Який нерв подразнюють? А. N. vagus. В. N. glossopharyngeus. С. N. sympathicus. D. N. trigeminus. Е. N. facialis. 355. Голодна людина бачить смачну їжу, що причиняє посилене слиновиділення. Припинити це слиновиділення можна шляхом блокади таких мембранних циторецепторів: А. α-адренорецептори. В. β-адренорецептори. С. Н-холінорецептори. D. М-холінорецептори. Е. Н2-гістамінові рецептори. 356. Під час іспиту у студентів виникає відчуття сухості в роті внаслідок зменшення слиновиділення. Посилена реалізація яких рефлексів спричиняє зміни слиновиділення? А. Безумовні симпатичні. В. Безумовні симпатичні. С. Умовні симпатичні. D. Безумовні симпатичні. Е. Метасимпатичні. 357. У людини порушена провідність язико-глоткового нерва. Це привело до порушення сприйняття: А. Солодкого і солоного.. В. Солодкого і кислого. С. Солоного і кислого. D. Гіркого.
358. Людина приймає блокатор мембранних циторецепторів, що спричиняє виділення невеликої кількості густої слини. Які рецептори заблоковано? А. М-холінорецептори. В. Н-холінорецептори. С. α-адренорецептори. D. β1-адренорецептори. Е. β2 -адренорецептори. 359. Дитина смокче соску, що викликає виділення великої кількості рідкої слини, завдяки реалізації такого рефлексу: А. Умовний симпатичний. В. Безумовний симпатичний. С. Умовний парасимпатичний. D. Безумовний парасимпатичний. Е. Метасимпатичний. 360. У людини за допомогою капсули Лешлі-Красногорського отримали слину з підщелепної залози. Виявлено, що секрет є: А. Слизовим. В. Серозним. С. Змішаним. D. Білковим. Е. Безбілковим. 361. Пробірку з рівними об'ємами слини та крохмалю термостатували 15 хв. при температурі 37 ºС. Після додавання розчину йоду вміст пробірки лишився безбарвним. Це свідчить про наявність у слині: А. Амілази. В. Мальтази. С. Лактази. D. Сахарази. Е. Ліпази. 362. При дослідженні перетравлюючих властивостей шлункового соку як субстрат було використано білок; рН соку довели до 3,0. Який з чинників зумовить перетравлювання субстрату? А. Хлористоводнева кислота. В. Гастрин. С. Гастриксин. D. Пепсин. Е. Пепсиноген. 363. У людини знижена кислотність шлункового соку. Про порушення функції яких секреторних елементів шлунку це свідчить? А. Клітини покривного епітелію. В. Мукоцити залоз. С. Головні клітини залоз. D. Парієтальні клітини залоз.
364. Необхідно в експерименті дослідити механізми регуляції шлункової секреції у складно-рефлекторній фазі. Для цього треба дослідити шлунковий сік, отриманий: А. При уявному годуванні. В. З фістули шлунку. С. З маленького шлуночка за Павловим. D. З маленького шлуночка за Гейденгайном. Е. При зондуванні. 365. У шлунку людини відбулося порушення функції клітин покривного епітелію. Це призвело до зниження вмісту в складі соку: А. Пепсиногену. В. Хлористоводневої кислоти. С. Нерозчинного слизу. D. Гастриксину. Е. Розчинного слизу. 366. Проводять дослід уявного годування собаки. Блокада яких мембранних циторецепторів шлункового соку в умовах цього експерименту? А. α-адренорецептори. В. β-адренорецептори. С. α- і β- адренорецептори. D. М-холінорецептори. Е. Н2-гістамінові рецептори. 367. Собаці вкладають м'ясо у шлунок через фістулу, що призводить до виділення шлункового соку з маленького шлуночка за Гейденгайном. Це призводить до виділення шлункового соку, у складі якого буде високим вміст: А. Пепсину. В. Гастриксину. С. Розчинного слизу. D. Нерозчинного слизу. 368. Людям з гіперсекрецією хлористоводневої кислоти залозами шлунку не рекомендують вживати грубу та гостру їжу, оскільки така їжа стимулює секрецію, перш за все: А. Через виділення гастрину. В. Через виділення гістаміну. С. Умовно- та безумовнорефлекторно. D. Умовнорефлекторно Е. Безумовнорефлекторно. 369. У людини збільшено виділення хлористоводневої кислоти залозами шлунку. Які механізми регуляції доцільно заблокувати для нормалізації кислотоутворюючої функції шлунку у людини? А. Виділення секретину. В. Симпатичні рефлекси. С. Парасимпатичні рефлекси. D. Виділення ХЦК-ПЗ. Е. Виділення нейротензину.
370. Людям з гіперсекрецією хлористоводневої кислоти залозами шлунку не рекомендують вживати концентровані бульйони, оскільки їх компоненти безпосередньо стимулюють виділення: А. Нордареналіну. В. Гастриксину. С. Хлористоводневої кислоти. D. Гастрину. Е. Гістаміну. 371. Людям з гіперсекрецією хлористоводневої кислоти залозами шлунку рекомендують вживати рідкі молочні продукти, що містять емульгований жир, оскільки вони сприяють виділенню: А. Ацетилхоліну. В. ХЦК-ПЗ. С. ШІП. D. Слизу. Е. Секретину. 372. Необхідно оцінити абсолютну кислотну пподукцію залоз шлунку за результатами шлункового зондування. Який з наведених показників необхідно визначити для цього? А. Вільна НСl у ммоль/л. В. Загальна кислотність у ммоль/л. С. Динаміка кислотного компоненту. D. Дебіт-година вільної НСl у ммоль/л. Е. Об'єму соку у мл/год. 373. У людини знижений вміст хлористо-водневої кислоти у шлунковому соці. Про порушення функції яких секреторних елементів шлунку це свідчить? А. Головні клітини залоз. В. Парієтальні клітини залоз. С. Мукоцити залоз. D. Клітини покривного епітелію. 374. У людини знижений вміст розчинного слизу у шлункововму соці. Про порушення яких секреторних елементів шлунку це свідчить? А. Головні клітини залоз. В. Парієтальні клітини залоз. С. Мукоцити залоз. D. Клітини покривного епітелію. 375. Голодна людина бачить смачну їжу. Це привело до виділення шлункового соку, завдяки реалізації таких рефлексів: А. Метасимпатичні. В. Безумовні парасимпатичні. С. Безумовні симпатичні. D. Умовні симпатичні. Е. Умовні парасимпатичні.
376. В експерименті необхідно дослідити вплив гуморальних механізмів регуляції на шлункову секрецію. Для цього доцільно скористатися отриманням шлункового соку: А. В досліді уявного годування. В. З фістули шлунку. С. З фістули маленького шлуночка за Гейденгайном. D. З фістули маленького шлуночка за Павловим. 377. У людини збільшено виділення хлористо-водневої кислоти залозами шлунку. Які мембранні циторецептори доцільно заблокувати для нормалізації кислотоутворюючої функції шлунку у людини? А. Н-холінорецептори. В. β-адренорецептори. С. α-адренорецептори. D. Н2-гістамінові рецептори. Е. α- та α-адренорецептори. 378. Людям з гіперсекрецією хлористоводневої кислоти залозами шлунку не рекомендують вживати слабоалкогольні напої, оскільки вони стимулюють: А. Реалізацію парасимпатичних рефлексів. В. Реалізацію симпатичних рефлексів. С. Реалізацію метасимпатичних рефлексів. D. Виділення гастрину. Е. Виділення гістаміну. 379. Евакуація першої порції хімусу з порожнини шлунку у дванадцятипалу кишку призводить до гальмування шлункової секреції. Який з наведених механізмів регуляції є провідним у розвитку гальмування? А. Секреція холецистокініну-панкреозиміну. В. Секреція секретину. С. Секреція гастрину. D. Реалізація умовних симпатичних рефлексів. Е. Реалізація безумовних симпатичних рефлексів. 380. У пробірці з шлунковим соком, рН якого дорівнює 1,5, інкубували палички Метта, що призвело до перетравлювання з обох сторін палички 8 мм білка. Який компонент шлункового соку спричинив розщеплення субстрату? А. Песин. В. Пепсиноген. С. Гастриксин. D. Гастрин. Е. Хлористоводнева кислота. 381. У людини знижена кислотоутворююча функція шлунку. Наслідком цього, перш за все, буде порушення: А. Виділення гастрину. В. Виділення гістаміну. С. Активація пепсиногену. D. Виділення пепсину. Е. Всмоктування вітаміну В12
382. У пробірку зібрали шлунковий сік, але трипсин виявився неактивним. Що слід додати в пробірку для його активації? А. Жовчні кислоти. В. Коліпазу. С. Проамінополіпептидазу. D. Прокарбоксиполіпептиду. Е. Ентерокіназу. 383. Собаці у дванадцятипалу кишку ввели розчин амінокислот. Назвіть гормон, який буде стимулювати секрецію підшлункового соку в цих умовах, а також компонент соку, секреція якого збільшиться. А. Холецистокінін-панкреазимін, протеолітичні ферменти. В. Холецистокінін-панкреазимін, амілолітичні ферменти. С. Холецистокінін-панкреазимін, вода та бікарбонати. D. Секретин, амілолітичні ферменти. Е. Секретин, вода та бікарбонати. 384. У складі підшлункового соку виявлено високий вміст амілолітичних ферментів і низький – протеолітичних і ліполітичних. Причиною таких змін могло бути тривале: А. Вживання алкоголю. В. Голодування. С. Одноманітне вуглеводне харчування. D. Емоційне напруження. Е. Фізичне навантаження. 385. Який з наведених факторів стимулює виділення гастрину? А. Моносахариди. В. Амінокислоти. С. Жирні кислоти. D. Екстрактивні речовини. Е. Хлористоводнева кислота. 386. У дванадцятипалу кишку надійшов розчин, що спричинив збільшену секрецію гормону холецистокінін-панкреазиміну. Який з чинників викликав цю реакцію: А. Бікарбонати. В. Іони водню. С. Амінокислоти. D. Дисахариди. Е. Іони натрію. 387. У людини жовч не надходить до дванадцятипалої кишки. Безпосереднім наслідком цього буде порушення процесу: А. Синтезу тригліцеридів. В. Утворення хіломікронів. С. Всоктування жиру. D. Гідролізу жиру. Е. Емульгування жиру.
388. При дослідженні нормально забарвленого калу у ньому знайдено велику кількість нейтрального жиру. Причиною, скоріше за все, є те, що до кишківника не надходить (не надходять): А. Протеолітичні ферменти. В. Ліполітичні ферменти. С. Амілолітичні ферменти. D. Кишечний сік. Е. Жовч. 389. Досліджують ферментативні властивості підшлункового соку. Після інкубації соку та субстрату 15 хвилин при 37 ºС продукти гідролізу дали позитивну реакцію Фелінга. Дія яких ферментів соку є причиною утворення продуктів гідролізу, виявлених реакцією Фелінга? А. Поліпептидази. В. Трипсин, хімотрипсин. С. ДНК-аза, РКН-аза. D. Мальтаза, лактаза. Е. Ліпаза, фосфоліпаза. 390. У людини видалено жовчний міхур. Який з зазначених процесів не буде відбуватися? А. Гідроліз жиру. В. Емульгування жиру. С. Жовчоутворення. D. Концентрування жовчі. Е. Жовчовиділення. 391. При надходженні хімусу з шлунку до дванадцятипалої кишки посилюється жовчоутворення, оскільки у зазначених умовах стимулюється виділення такого гормону: А. Гастрин. В. Секретин. С. Холецистокінін-панкреозимін. D. Гістамін. Е. Нейротензин. 392. У калі досліджуваного знайдено велику кількість неперетравлених волокон сполучної тканини. Дефіцит якого ферменту підшлункового соку може бути причиною цього? А. Трипсин. В. Поліпептидаза. С. Амілаза. D. Мальтаза. Е. Ліпаза. 393. В експерименті на тварині отримують підшлунковий сік з протоки залози. Який з субстратів буде перетравлювати цей сік? А. Соняшникова олія. В. Сало. С. Казеїн. D. Денатурований білок яйця. Е. Крохмальний клейстер. 394. У дванадцятипалу кишку надійшла з шлунку перша порція хімусу. Це призвело до збільшення виділення підшлункового соку. Секреція якого гастроінтенстинального гормону спричиняє цю секрецію? А. Гастрин. В. Гістамін. С. Нейротензин. D. Холецистокінін-панкреозимін. Е. Секретин. 395. Проводять дуоденальне зондування у людини. Що з наведеного доцільно ввести через зонд, щоб суттєво збільшити надходження до дванадцятипалої жовчі? А. Слабкий розчин HCl. В. Розчин поліпептидів. С. М'ясний бульйон. D. Слабкий розчин алкоголю. Е. Рідкий нейтральний жир. 396. Необхідно зменшити зовнішньосекреторну функцію підшлункової залози. Які мембранні циторецептори доцільно заблокувати для цього? А. Н-холінорецептори. В. М-холінорецептори. С. α-адренорецептори. D. α-та β-адренорецептори. Е. β-адренорецептори. 397. Кал людини нормально забарвлений. У ньому знайдено велику кількість нейтрального жиру. Причиною цього може бути недостатнє надходження до дванадцятипалої кишки: А. Підшлункової амілази. В. Трипсину. С. Підшлункової ліпази. D. Жовчі. Е. Жовчних кислот. 398. Голодна людина бачить смачну їжу. Це призвело до виділення підшлункового соку, завдяки реалізації таких рефлексів: А. Метасимпатичні. В. Безумовні парасимпатичні. С. Безумовні симпатичні. D. Умовні парасимпатичні. Е. Умовні симпатичні. 399. Проводять дуоденальне зондування. Що з наведеного доцільно ввести людини під шкіру, щоб суттєво збільшити надходження до дванадцятипалої кишки жовчі? А. Гастрин. В. Секретин. С. Холецистокінін-панкреозимін. D. Нейротензин. Е. Соматостатин.
400. У людини камінь перетнув протоку жовчного міхура. Внаслідок цього у кишківнику при звичайному харчовому раціоні буде порушено: А. Гідроліз вуглеводів. В. Емульгування жирів. С. Гідроліз жирів. D. Всмоктування жирів. Е. Суттєвих порушень не буде. 401. Що з наведеного є головним стимулятором виділення холецистокініну-панкреозиміну? А. Екстрактивні речовини. В. Глюкоза. С. Поліпептиди. D. Амінокислоти. Е. Хлористоводнева кислота. 402. Під час проносу (діареї) організм втрачає багато іонів калію внаслідок його посиленої секреції такою кишкою: А. Дванадцятипала. В. Порожня. С. Клубова. D. Товста. 403. При виведенні гормону посилюється рух ворсинок тонкої кишки. Цим гормоном є: А. Гастрин. В. Секретин. С. Мотилін. D. Бомбезин. Е. Віллікінін. 404. Всмоктування іонів натрію у тонкій кишці збільшується при збільшенні концентрвації у хімусі: А. Вітаміну В12. В. Вітаміну Е. С. Фруктози. D. Галактози. Е. Жирних кислот. 405. У досліджуваного в травному каналі порушений синтез вітаміну К. В якому відділі каналу відбулося порушення? А. Шлунок. В. Дванадцяпала кишка. С. Порожня кишка. D. Клубова кишка. Е. Товста кишка. 406. Під впливом одного з гастроінтестинальних гормонів (ГІГ) виникло розслаблення гладеньких м'язів тонкої кишки. Цим ГІГ, скоріше за все, є: А. Гастрин. В. Вазоінтестинальний поліпептид. С. Шлунковоінгібуючий поліпептид. D. поліпептид. Е. Соматостатин. 407. Людині, хворій на цукровий діабет, ввели під шкіру розчин інсуліну. Це призвело до розвитку у неї відчуття голоду. Що з наведеного є провідним механізмом формування голоду у наведених умовах? А. Зниження концентрації жирних кислот у крові. В. Гіпоаміноацидемія. С. Гіпоглікемія. D. Порожня дванадцятипала кишка. Е. Порожній шлунок. 408. Які з наведених ферментів здійснюють гідроліз поживних речовин у тонкій кишці головним чином при пристінковому травленні? А. Амілаза. В. Мальтаза. С. Трипсин. D. Хімотрипсин. Е. Карбоксиполіпептидаза. 409. При копрологічному дослідженні найдено велику кількість неперетравлених волокон сполучної тканини. Причиною цього може бути недостатня кількість у кишечному соці: А. Поліпетидаз. В. Три- і дипептидаз. С. Ентерокінази. D. Дисахаридаз. Е. Води та іонів. 410. Прийом лікарських засобів, що містять концентрований розчин MgSO4, викликає рух води з крові до порожнини кишківника за механізмом: А. Ультрафільтрації. В. Осмосу. С. Первинного активного транспорту. D. Вторинного активного транспорту. Е. Піноцитозу. 411. Надходження хімусу ло кишки стимулює її секреторну функцію, головним чином, завдяки реалізації таких рефлексів: А. Безумовні симпатичні. В. Безумовні симпатичні та метасимпатичні. С. Безумовні парасимпатичні. D. Безумовні парасимпатичні та метасимпатичні. Е. Метасимпатичні. 412. У людин порушено всмоктування іонів натрію. Всмоктування якої (яких) з наведених речовин при цьому залишиться без змін? А. Іони хлору. В. Жирні кислоти. С.Амінокислоти. D. Моносахариди. Е. Амінокислоти і моносахариди.
413. В експерименті досліджують протеолітичну активність кишечного соку. Що з наведеного доцільно використати як субстрат? А. Емульсію трибутирину. В. Розчин казеїну. С. Розчин поліпептидів. D. Крохмальний клейстер. Е. Мальтозу, сахарозу. 414. Людина приймає лікарський засіб, що блокує М-холінорецептори. До яких змін секреторної функції тонкої кишки це призведе? А. Суттєвих змін секреції не буде. В. Секреція суттєво зменшиться. С. Секреція припиниться.. D. Секреція суттєво збільшиться. Е. Секреція дещо збільшиться. 415. Людина скаржиться на закрепи. Що з наведеного доцільно включати у харчовий раціон цієї людини? А. Молочні продукти. В. Білий хліб. С. Хліб з висівками. D. Слабкий розчин алкоголю. Е. Протерті страви. 416. В експерименті отримують кишковий сік у тварини шляхом введення твердих часточок в ізольовану ділянку тонкої кишки за Тірі-Вела. Який механізм регуляції є провідним у стимуляції секреції в цих умовах? А. Симпатичні безумовні та метасимпатичні рефлекси. В. Метасимпатичні рефлекси. С. Парасимпатичні безумовні рефлекси. D. Симпатичні безумовні рефлекси. Е. Парасимпатичні безумовні та метасимпатичні рефлекси. 417. При тонічному скороченні ділянки тонкої кишки гідростатичний тиск хімусу збільшився до 15 см водн. ст. Це сприятиме, перш за все, збільшенню: А. Перистальтичних рухів. В. Секреції кишкового соку. С. Всмоктування води. D. Інтенсивності пристінкового травлення. Е. Всмоктування поживних речовин. 418. Більшість студентів вранці перед іспитом не відчувають голоду. Що з наведеного за цих умов безпосередньо гальмує гіпоталамічний центр голоду? А. Гіперглікемія. В. Активація симпато-адреналової системи. С. Активація гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи. D. Стан стресу. Е. Катехоламіни.
419. Механічне подразнення слизової оболонки тонкої кишки рефлекторно збільшує її рухову активність. Про який вид рухів йдеться? А. Тонічні. В. Ритмічна сегментація. С. Маятникоподібні. D. Перистальтика. Е. Антиперистальтика. 420. Людині, хворій на цукровий діабет, ввели під шкіру розчин інсуліну. Це призвело до розвитку у неї відчуття голоду. Що з наведеного є провідним механізмом формування голоду у наведених умовах? А. Зниження концентрації жирних кислот у крові. В. Гіпоаміноацидемія. С. Порожня дванадцятипала кишка. D. Порожній шлунок. Е. Гіпоглікемія. 421. Моторика тонкої кишки зменшується при збільшенні в крові концентрації одного з наведених гормонів: А. Холецистокінін-панкреозимін. В. Секретин. С. Гастрин. D. Інсулін. Е. Мотилін. 422. Вкажiть механiзм стимуляцiї ацетилхолiном секрецiї НСl А. Дiє на М-холiнорецептори парiєтальних клiтин, внаслiдок чого активується аденiлатциклаза, утворюється цАМФ який в свою чергу активує протеїнкiназу Н+/К+ помпи. В. Дiє на М-холiнорецептори парiєтальних клiтин, внаслiдок чого посилюється надходження Са2+ в клiтину, який активує протеїнкiназу Н+/К+ помпи. С. Дiє на Н-холiнорецептори головних клiтин, внаслiдок чого посилюється надходження Са2+ в клiтину який активує протеїнкiназу Н+/К+ помпи. D. Дiє на М-холiнорецептори головних клiтин, внаслiдок чого утворюється цАМФ, який в свою чергу активує протеїнкiназу Н+/К+ помпи. Е. Дiє на Н-холiнорецептори парiєтальних клiтин, внаслiдок чого посилюється надходження Са2+ в клiтину який активує протеїнкiназу Na+/К+ помпи. 423. Хворому з гіперсекрецією шлункового соку лікар рекомендував виключити з дієти насичені бульйони і овочеві відвари. Тому що вони стимулюють шлункову секрецію переважно по наступному механізму: А. Стимулюють вироблення гастрину G-клітинами. В. Подразнюють смакові рецептори. С. Подразнюють механорецептори ротової порожнини. D. Подразнюють механорецептори шлунка. E. Стимулюють вироблення секретину в 12-типалій кишці.
424. Хворому з гіперсекрецією шлункового соку лікар рекомендував виключити з дієти насичені бульйони і овочеві відвари. Тому що вони містять речовини, стимулюючі шлункову секрецію: A. Екстрактивні речовини і гістамін. B. Соляну кислоту. C. Велику кількість вуглеводів. D. Велику кількість жирів. E. Гастрин. 425. Хворому, у якого підвищена кислотність шлункового соку, лікар порекомендував їсти варене, а не смажене м'ясо. Тому, що смажене м'ясо містить речовини, стимулюючі шлункову секрецію: A. Екстрактивні речовини і гістамин. B. Соляну кислоту. C. Велику кількість вуглеводів. D. Велику кількість жирів. E. Гастрин. 426. Хворому, у якого підвищена кислотність шлункового соку, лікар порекомендував їсти варене, а не смажене м'ясо. Тому, що екстрактивні речовини, пептиди і жири смаженого м'яса стимулюють переважно по наступному механізму: A. Стимулюють вироблення гастрину G-клітинами. B. Подразнюють смакову рецептори. C. Подразнюють механорецептори ротової порожнини. D. Подразнюють механорецептори шлунка. E. Стимулюють вироблення секретину в 12-типалій кишці. 427. Піддослідній тварині через зонд у порожнину шлунку ввели 150 мл м'ясного бульйону. Вміст якої речовини швидко збільшиться у крові? A. Гастрину. B. Соматостатину. C. Інсуліну. D. Глюкагону. E. Нейротензину. 428. В чому суть 3 етапу газопереносу: А. Зовнішнє дихання. В. Перенос газів кров'ю. С. Дифузія газів між капілярною кров'ю і тканинами. D. Внутрішнє дихання. Е. Дифузія газів між повітроносними шляхами і альвеолами. 429. Черевний тип дихання домінує в представників якої професії: А. Співаків. В. Вантажників. С. Спортсменів-плавців. D. Музикантів-духовиків. Е. Вчителів.
430. В експерименті визначали зміни тиску в легенях під час видиху. В нормі при видиху: А. Тиск зменшувався на 4-9 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 4-9 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 431. Назвіть основні механізми які забезпечують перенесення газів на окремих етапах процесу дихання. А. Дифузія і конвекція. В. Дифузія і фільтрація. С. Фільтрація і реабсорбція. D. Конвекція і фільтрація. Е - Конвекція і реабсорбція. 432. У людини вимірють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина зареєстрованого тиску дорівнює “+” 3 см.вод.ст.? А - Форсований видих. В - Спокійний видих. С - Форсований вдих. D - Спокійний вдих. 433. Яка основна рушійна сила дифузії газів в процесі газообміну? А. Градієнт концентрації газів. В. Градієнт тиску газів. С. Швидкість руху газів. D. Природа газів. Е. Енергія, яка забезпечує процес. 434. Сурфактанти виробляються: А. Пневмоцитами І типу. В. Пневмоцитами ІІ типу. С. Пневмоцитами ІІІ типу. D. В альвеолах. Е. В бронхах. 435. В експерименті визначали зміни тиску в легенях під час вдиху. В нормі при вдиху: А. Тиск зменшувався на 4-9 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 4-9 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 436 У людини вимірють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина зареєстрованого тиску дорівнює “–“7,5 см.вод.ст.? А - Спокійний вдих. В - Спокійний видих. С - Форсований вдих. D - Форсований видих.
437. Для утворення енергії в клітині, яка використовується для її життєдіяльності, потрібно забезпечити постійне надходження кисню до мітохондрій. Першими двома етапами цього процесу є: А - Конвекційне надходження повітря в легені та дифузія газів між альвеолами та кров'ю. В - Дифузійне надходження повітря в легені та конвекція газів між альвеолами та кров'ю. С - Дифузія газів у легенях та транспорт їх кров'ю. D - Конвекційний транспорт повітря в легені та в кров. Е - Нагнітання повітря в легені і дифузія газів. 438. В обстежуваного А., 25 років визначали показник споживання кисню за 1 хвилину. Яка величина цього показника показника в нормі? А. 2,5 мл/хв · кг. В. 3,5 мл/хв · кг. С. 4,5 мл/хв · кг. D. 5,5 мл/хв · кг. Е. 1,5 мл/хв · кг 439. Які 3 основні механізми, які забезпечують кондиціювання повітря: А. Зігрівання, очищення, захист. В. Очищення, охолодження, зволоження. С. Зігрівання, охолодження, зволоження. D. Зігрівання, зволоження, очищення. Е. Очищення, захист, охолодження. 440. В експерименті визначали зміни тиску в плевральній порожнині при видиху. В нормі при видиху: А. Тиск зменшувався на 2-4 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 2-4 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 441. На прохання лікаря хворий зробив максимально глибокий видих. Які з наведених м”язів приймають участь у такому видиху? А - М'язи живота. В - Діафрагма. С- Драбинчасті. D - рудинноключичнососкові. Е - Трапецієвидні. 442.Вимірюють тиск в альвеолах легенів здорової людини. Цей тиск дорівнюватиме 0 см рт.ст. під час: А - Інтервалу між вдихом і видихом. В - Спокійного вдиху. С - Спокійного видиху. D - Форсованого вдиху. Е - Форсованого видиху.
443. Яка основна рушійна сила конвекції газів в процесі газообміну? А. Градієнт концентрації газів. В. Градієнт тиску газів. С. Швидкість руху газів. D. Природа газів. Е. Енергія, яка забезпечує процес. 444. В експерименті визначали зміни тиску в плевральній порожнині при вдиху. В нормі при вдиху: А. Тиск зменшувався на 4-9 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 4-9 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 445. В результати травми порушилася цілісність плевральної порожнини справа. Тиск в плевральній порожнині: А. Зменшився. В. Збільшився. С. Не змінився. D. Став нижче атмосферного тиску. Е. Став вище атмосферного тиску. 446. У людини вимірють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина зареєстрованого тиску дорівнює “–“15 см.вод.ст.? А - Форсований вдих. В - Спокійний видих. С - Спокійний вдих. D - Форсований видих. 447. Назвіть третій етап газопереносу в системі дихання. А - Дифузія газів між альвеолами і кров'ю. В - Перенос газів кров'ю. С - Внутрішнє або танинне дихання. D - Дифузія газів між капілярами і кров'ю. Е - Дифузія газів між повітроносними шляхами і кров'ю. 448. Яка основна рушійна сила дифузії газів в процесі газообміну? А. Градієнт концентрації газів. В. Градієнт тиску газів. С. Швидкість руху газів. D. Природа газів. Е. Енергія, яка забезпечує процес. 449. Сурфактанти виробляються: А. Пневмоцитами І типу. В. Пневмоцитами ІІ типу. С. Пневмоцитами ІІІ типу. D. В альвеолах. Е. В бронхах.
450. В експерименті визначали зміни тиску в легенях під час вдиху. В нормі при вдиху: А. Тиск зменшувався на 4-9 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 4-9 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 451 У людини вимірють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина зареєстрованого тиску дорівнює “–“7,5 см.вод.ст.? А. Спокійний вдих. В. Спокійний видих. С. Форсований вдих. D. Форсований видих. 452. Для утворення енергії в клітині, яка використовується для її життєдіяльності, потрібно забезпечити постійне надходження кисню до мітохондрій. Першими двома етапами цього процесу є: А. Конвекційне надходження повітря в легені та дифузія газів між альвеолами та кров'ю. В. Дифузійне надходження повітря в легені та конвекція газів між альвеолами та кров'ю. С. Дифузія газів у легенях та транспорт їх кров'ю. D. Конвекційний транспорт повітря в легені та в кров. Е. Нагнітання повітря в легені і дифузія газів. 453. В чому суть 3 етапу газопереносу: А. Зовнішнє дихання. В. Перенос газів кров'ю. С. Дифузія газів між капілярною кров'ю і тканинами. D. Внутрішнє дихання. Е. Дифузія газів між повітроносними шляхами і альвеолами. 454. Черевний тип дихання домінує в представників якої професії: А. Співаків. В. Вантажників. С. Спортсменів-плавців. D. Музикантів-духовиків. Е. Вчителів. 455. В експерименті визначали зміни тиску в легенях під час видиху. В нормі при видиху: А. Тиск зменшувався на 4-9 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 4-9 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався.
456. Назвіть основні механізми які забезпечують перенесення газів на окремих етапах процесу дихання. А. Дифузія і конвекція. В. Дифузія і фільтрація. С. Фільтрація і реабсорбція. D. Конвекція і фільтрація. Е. Конвекція і реабсорбція. 457. У людини вимірють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина зареєстрованого тиску дорівнює “+” 3 см.вод.ст.? А. Форсований видих. В. Спокійний видих. С. Форсований вдих. D. Спокійний вдих. 458. Яка основна рушійна сила конвекції газів в процесі газообміну? А. Градієнт концентрації газів. В. Градієнт тиску газів. С. Швидкість руху газів. D. Природа газів. Е. Енергія, яка забезпечує процес. 459. В експерименті визначали зміни тиску в плевральній порожнині при вдиху. В нормі при вдиху: А. Тиск зменшувався на 4-9 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 4-9 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 460. В результати травми порушилася цілісність плевральної порожнини справа. Тиск в плевральній порожнині: А. Зменшився. В. Збільшився. С. Не змінився. D. Став нижче атмосферного тиску. Е. Став вище атмосферного тиску. 461. У людини вимірють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина зареєстрованого тиску дорівнює “–“15 см.вод.ст.? А. Форсований вдих. В. Спокійний видих. С. Спокійний вдих. D. Форсований видих. 462. Назвіть третій етап газопереносу в системі дихання. А. Дифузія газів між альвеолами і кров'ю. В. Перенос газів кров'ю. С. Внутрішнє або танинне дихання. D. Дифузія газів між капілярами і кров'ю. Е. Дифузія газів між повітроносними шляхами і кров'ю. 463. В обстежуваного А., 25 років визначали показник споживання кисню за 1 хвилину. Яка величина цього показника показника в нормі? А. 2,5 мл/хв · кг. В. 3,5 мл/хв · кг. С. 4,5 мл/хв · кг. D. 5,5 мл/хв · кг. Е. 1,5 мл/хв · кг 464. Які 3 основні механізми, які забезпечують кондиціювання повітря: А. Зігрівання, очищення, захист. В. Очищення, охолодження, зволоження. С. Зігрівання, охолодження, зволоження. D. Зігрівання, зволоження, очищення. Е. Очищення, захист, охолодження. 465. В експерименті визначали зміни тиску в плевральній порожнині при видиху. В нормі при видиху: А. Тиск зменшувався на 2-4 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. В. Тиск збільшувався на 2-4 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. С. Тиск зменшувався на 3-5 мм рт. ст. нижче атмосферного тиску. D. Тиск збільшувався на 3-5 мм рт. ст. вище атмосферного тиску. Е. Тиск не змінювався. 466. На прохання лікаря хворий зробив максимально глибокий видих. Які з наведених м”язів приймають участь у такому видиху? А. М'язи живота. В. Діафрагма. С. Драбинчасті. D. Грудинноключичнососкові. Е. Трапецієвидні. 467. Вимірюють тиск в альвеолах легенів здорової людини. Цей тиск дорівнюватиме 0 см рт.ст. під час: А. Інтервалу між вдихом і видихом. В. Спокійного вдиху. С. Спокійного видиху. D. Форсованого вдиху. Е. Форсованого видиху. 468. Обстежуваному В., 23 років чоловічої статі, зареєстрували спірограму і визначили наступні показники: А. ДО – 500 мл. В. РОвд – 1600 мл. С. РОвид – 1000 мл. D. ЖЄЛ – 3100 мл. Е. ЧД – 24 за 1 хвилину. Який з визначених показників не відповідає нормі?
469. Які з перерахованих показників необхідні для визначення альвеолярної вентиляції: А. ДО, РОвд, РОвид. В. ЧД, ЖЄЛ, РОвд. С. ДО, МП, ЧД. D. МП, ЖЄЛ, ДО. Е. ХОД, ЧД, ДО. 470. В обстежуваного в стані спокою методом спірографії встановили наступні показники: А. ДО – 500 мл. В. Ровд – 1,5 л. С. РОвид – 1,5 л. D. ЖЄЛ – 3,5 л. Е. ХОД – 15 л за 1 хвилину. 471. Тривале тютюнопаління викликає стійкий набряк слизової оболонки повітроносних шляхів, що збільшує опір рухові повітря. Лікарі таким пацієнтам рекомендують дихати через рот. Чому? А. Дихання через рот зменшує аеродинамічний опір. В. Збільшується ЖЄЛ. С. Збільшується ДО. D. Збільшується ФЗЄ (функціональна залишкова ємкість). Е. Підвищується кровопостачання легень. 472. Людина зробила максимально глибокий вдих. Як називається об'єм повітря, що знаходиться у неї в легенях? А. Загальна ємкість легень. В. Життєва ємкість легень. С. Ємкість вдиху. D. Функціональна залишкова ємкість легень. Е. Дихальний об'єм. 473. Величина ЖЄЛ залежить від: А. Віку. В. Статі. С. Росту, маси тіла. D. Фізичного розвитку. Е. Всіх перелічених показників. 474. Які з перерахованих показників не можна визначити за допомогою методу спірометрії: А. ДО. В. РОвд. С. РОвид. D. ЖЄЛ. 475. У людини похилого віку спостерігається обмеження дихальних екскурсій грудної клітки, що є результатом: А. Зменшення еластичності межреберних хрящів. В. Зниження кількості сурфактанту. С. Зниження кровопостачання легень. D. Тривалого паління тютюну. Е. Підвищення кількості сурфактанту. 476. Які впливи викликають ефекти скорочення м'язів бронхів та бронхіол? А. Холінергічні. В. Адренергічні. С. Холінергічні та адренергічні. D. Пуринергічні. Е. Серотонінергічні. 477. Кількість повітря, що залишається в легенях наприкінці видиху, називається: А. Функціональна залишкова ємкість. В. Резервний обсяг видиху. С. Залишковий обсяг. D. Дихальний обсяг. Е. Резервний обсяг вдиху. 478. Аналізуючи спірограму обстежуваного Р., 25 років чоловічої статі виявили: А. РОвд. – 1000 мл. В. РОвид. – 1000 мл. С. ЧД – 16 за 1 хвилину. D. Відношення вдиху до видиху – 1:1,2. Е. ДО – 400 мл. Який з визначених показників не відповідає нормі? 479. У обстежуваного встановили величина коефіцієнту альвеолярної вентиляції/легеневий кровотік, який відповідав нормі. Вкажіть з нижче перелічених: А. 0,5. В. 1,5. С. 1,8. D. 0,8. Е. 1,9. 480. Які з перелічених показників необхідні для визначення ЗЄЛ: А.ДО, РОвд, РОвид, ЗО. В. ДО, ЧД, МП, ЗО. С. ДО, РОвд, РОвид, ЧД. D. АВ, ХОД, МП. Е. ЧД, ЖЄЛ, МП. 481. Найбільша кількість повітря, яке людина може видихнути після максимально глибокого вдиху, це: А. Життєва ємкість легень. В. Загальна ємкість легень. С. Функціональна залишкова ємкість. D. Резервний об'єм видиху. Е. Киснева ємкість легень.
482. Людина зробила максимально глибокий видих. Як називається об'єм повітря, що знаходиться в її легенях? А. Залишковий об'єм. В. Функціональна залишкова ємкість легень. С. Ємкість вдиху. D. Резервний об'єм видиху. Е. Альвеолярний об'єм. 483. Величину яких показників треба знати, щоб вирахувати коефіцієнт легеневої вентиляції: А. ДО, РОвд, РОвид. В. ДО, ФЗЄ, МП. С. ДО, ЖЄЛ, ЧД. D. МВЛ, ХОД, ЧД. Е. ФЗЄ, РОвд, Ровид. 484. Які з перерахованих показників не можна визначити за допомогою методу спірографії: А. ДО. В. РОвд. С. РОвид. D. ЗО. 485. Після операції на черевній порожнині хворий знаходиться в стані спокою в горизонтальному положенні. В цьому стані інспірація легень на 80 % здійснюється, наймовірніше, за рахунок скорочення: А Внутрішніх межреберних м’язів. В. Зовнішніх межреберних м’язів. С. Діафрагми. D. Великих і малих грудних м’язів. Е. М'язів живота. 486. Людина зробила спокійних видих. Як називається об'єм повітря, який міститься у неї в легенях при цьому? А. Функціональна залишкова ємкість легень. В. Залишковий об'єм. С. Резервний об'єм видиху. D. Дихальний об'єм. Е Життєва ємкість легень. 487. В умовах експерименту на собаках визначали вентиляційно-перфузійний коефіцієнт у спокої (альвеолярна вентиляція/легеневий кровотік). Яка величина з перерахованих нижче відповідає нормі? А. 0,1. В. 0,3. С. 1,0. D. 0,8. Е. 1,5.
488. Величина ЖЄЛ залежить від: А. Віку. В. Статі. С. Росту, маси тіла. D. Фізичного розвитку. Е. Всіх перелічених показників. 489. Какие из перечисленных показателей можна определить за допомогою методу спірометрії: А. ДО. В. РОвд. С. РОвид. D. ЖЄЛ. 490. У людини похилого віку спостерігається обмеження дихальних екскурсій грудної клітки, що є результатом: А. Зменшення еластичності межреберних хрящів. В. Зниження кількості сурфактанту. С. Зниження кровопостачання легень. D. Тривалого паління тютюну. Е. Підвищення кількості сурфактанту. 491. Які впливи викликають ефекти скорочення м'язів бронхів та бронхіол? А. Холінергічні. В. Адренергічні. С. Холінергічні та адренергічні. D. Пуринергічні. Е. Серотонінергічні. 492. Кількість повітря, що залишається в легенях наприкінці видиху, називається: А. Функціональна залишкова ємкість. В. Резервний обсяг видиху. С. Залишковий обсяг. D. Дихальний обсяг. Е. Резервний обсяг вдиху. 493. Обстежуваному В., 23 років чоловічої статі, зареєстрували спірограму і визначили наступні показники: А. ДО – 500 мл. В. РОвд – 1600 мл. С. РОвид – 1000 мл. D. ЖЄЛ – 3100 мл. Е. ЧД – 24 за 1 хвилину. Який з визначених показників не відповідає нормі? 494. Які з перерахованих показників необхідні для визначення альвеолярної вентиляції: А. ДО, РОвд, РОвид. В. ЧД, ЖЄЛ, РОвд. С. ДО, МП, ЧД. D. МП, ЖЄЛ, ДО. Е. ХОД, ЧД, ДО.
495. В обстежуваного в стані спокою методом спірографії встановили наступні показники: А. ДО – 500 мл. В. Ровд – 1,5 л. С. РОвид – 1,5 л. D. ЖЄЛ – 3,5 л. Е. ХОД – 15 л за 1 хвилину. Які з перелічених показників не відповідають нормі? 496. Тривале тютюнопаління викликає стійкий набряк слизової оболонки повітроносних шляхів, що збільшує опір рухові повітря. Лікарі таким пацієнтам рекомендують дихати через рот. Чому? А. Дихання через рот зменшує аеродинамічний опір. В. Збільшується ЖЄЛ. С. Збільшується ДО. D. Збільшується ФЗЄ (функціональна залишкова ємкість). Е. Підвищується кровопостачання легень. 497. Людина зробила максимально глибокий вдих. Як називається об'єм повітря, що знаходиться у неї в легенях? А. Загальна ємкість легень. В. Життєва ємкість легень. С. Ємкість вдиху. D. Функціональна залишкова ємкість легень. Е. Дихальний об'єм. 498. Величину яких показників треба знати, щоб вирахувати коефіцієнт легеневої вентиляції: А. ДО, РОвд, РОвид. В. ДО, ФЗЄ, МП. С. ДО, ЖЄЛ, ЧД. D. МВЛ, ХОД, ЧД. Е. ФЗЄ, РОвд, Ровид. 499. Які з перерахованих показників не можна визначити за допомогою методу спірографії: А. ДО. В. РОвд. С. РОвид. D. ЗО. 500. Після операції на черевній порожнині хворий знаходиться в стані спокою в горизонтальному положенні. В цьому стані інспірація легень на 80 % здійснюється, наймовірніше, за рахунок скорочення: А. Діафрагми. В. Зовнішніх межреберних м’язів. С. Внутрішніх межреберних м’язів. D. Великих і малих грудних м’язів. Е. М'язів живота.
501. Людина зробила спокійних видих. Як називається об'єм повітря, який міститься у неї в легенях при цьому? А. Функціональна залишкова ємкість легень. В. Залишковий об'єм. С. Резервний об'єм видиху. D. Дихальний об'єм. Е Життєва ємкість легень. 502. В умовах експерименту на собаках визначали вентиляційно-перфузійний коефіцієнт у спокої (альвеолярна вентиляція/легеневий кровотік). Яка величина з перерахованих нижче відповідає нормі? А. 0,1. В. 0,3. С. 1,0. D. 0,8. Е. 1,5. 503. Аналізуючи спірограму обстежуваного Р., 25 років чоловічої статі виявили: А. РОвд. – 1000 мл. В. РОвид. – 1000 мл. С. ЧД – 16 за 1 хвилину. D. Відношення вдиху до видиху – 1:1,2. Е. ДО – 400 мл. Який з визначених показників не відповідає нормі? 504. У обстежуваного встановили величина коефіцієнту альвеолярної вентиляції/легеневий кровотік, який відповідав нормі. Вкажіть з нижче перелічених: А. 0,5. В. 1,5. С. 1,8. D. 0,8. Е. 1,9. 505. Які з перелічених показників необхідні для визначення ЗЄЛ: А. ДО, РОвд, РОвид, ЗО. В. ДО, ЧД, МП, ЗО. С. ДО, РОвд, РОвид, ЧД. D. АВ, ХОД, МП. Е. ЧД, ЖЄЛ, МП. 506. Найбільша кількість повітря, яке людина може видихнути після максимально глибокого вдиху, це: А. Життєва ємкість легень. В. Загальна ємкість легень. С. Функціональна залишкова ємкість. D. Резервний об'єм видиху. Е. Киснева ємкість легень.
507. Людина зробила максимально глибокий видих. Як називається об'єм повітря, що знаходиться в її легенях? А. Залишковий об'єм. В. Функціональна залишкова ємкість легень. С. Ємкість вдиху. D. Резервний об'єм видиху. Е. Альвеолярний об'єм. 508. Яка величина кисневої ємкості крові, якщо у обстежуваного К., 27 років кількість Нв 14 г в 100 мл крові: А. 20 мл О2 в 100 мл крові. В. 20,56 мл О2 в 100 мл крові. С. 18,76 мл О2 в 100 мл крові. D. 16,76 мл О2 в 100 мл крові. Е. 20,76 мл О2 в 100 мл крові. 509. У пацієнта висока температура тіла. Якщо будуть, то які зміни кривої дисоціації оксигемоглобіну? А. Вліво. В. Вправо. С. Вниз. D. Вверх. Е. Не зміниться 510. Обстежуваному визначали газовий склад вдихуваного повітря. Результат виявився нормою Вкажіть: А. О2 – 15,7 %, СО2 – 3,6 %. В. О2 – 13,6 %, СО2 – 5,3 %. С. О2 – 20,78 %, СО2 – 0,04 %. D. О2 – 15,7 %, СО2 – 5,3 %. Е. О2 – 13,6 %, СО2 – 3,6 %. 511. У пацієнта встановлено підвищення 2,3-дифосфогліцерату. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну внаслідок зміни рН? А. Вправо. В. Вліво. С. Вверх. D. Вниз. Е. Не зміниться. 512. Який показник характеризує інтенсивність використання кисню тканинами: А. Напруга кисню в артеріальній крові. В. Напруга кисню в тканинах. С. Напруга кисню в венозній крові. D. Артеріовенозна різниця. Е. Напруга вуглекислого газу в артеріальній крові. 513. Яка величина напруги О2 і СО2 в артеріальній крові: А. 100 мм рт. ст. і 20 мм рт. ст. В. 100 мм рт. ст. і 40 мм рт. ст. С. 40 мм рт. ст. і 46 мм рт. ст. D. 60 мм рт. ст. і 20 мм рт. ст. Е. 100 мм рт. ст. і 46 мм рт. ст. 514. В обстежуваного виявлено в артеріальній крові рН 7,5. Напруга СО2 35 мм рт.ст. До виникнення якого стану внутрішнього середовища організму можуть призвести такі зміни: А. Ацидоз. В. Гіпоксія. С. Гіпокапнія. D. Алкалоз. Е. Гіпоксемія. 515. У пацієнта встановлено підвищення 2,3-дифосфогліцерату. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну внаслідок зміни рН? А. Вправо. В. Вліво. С. Вверх. D. Вниз. Е. Не зміниться. 516. У пацієнта газообмін через легенево-капілярну мембрану залежить від: А. Усіх перерахованих факторів. В. Площі дифузійної поверхні. С. Товщини мембрани. D. Градієнту тиску газу. Е. Коефіцієнту дифузії. 517. Частина кисню артеріальної крові, яка засвоюється тканинами, називається: А. Коефіцієнтом утилізації кисню. В. Парціальним тиском газу. С. -Кисневою ємкістю крові. D. Хвилинним об'ємом дихання. Е. Дихальним об'ємом. D. Зниження кисневої ємкості крові. Е.Збільшення спорідненості гемоглобіну до кисню. 518. Розчинність газів в крові залежить від: А. Температури. В. Складу крові. С. Тиску газу. D. Природи газу. Е. Всіх перерахованих показників. 519. Ефект Бора вказує на залежність кривої дисоціації оксигемоглобіну від: А. Н+. В. Температури. С. 2,3-ДФГ D. СО2. Е. Всіх перерахованих показників. 520. Обстежуваному визначали газовий склад альвеолярного повітря. Результат виявився нормою Вкажіть: А. О2 – 15,7 %, СО2 – 3,6 %. В. О2 – 13,6 %, СО2 – 5,3 %. С. О2 – 20,78 %, СО2 – 0,04 %. D. О2 – 15,7 %, СО2 – 5,3 %. Е. О2 – 13,6 %, СО2 – 3,6 %. 521. У пацієнта встановлено зниження рН крові. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну внаслідок зміни рН? А. Вправо. В. Вліво. С. Вверх. D. Вниз. Е. Не зміниться. 522. Під час обстеження хворого 72 років з захворюванням легень виявлено, що тиск СО2 в артеріальній крові складає 48 мм.рт.ст., а рН 7,3. До виникнення якого стану внутрішнього середовища організму можуть призвести такі зміни? А. Ацидоз. В. Гіпокапнія. С. Алкалоз. D. Гіпоксія. Е. Гіпоксемія. 523. У пацієнта з анемією вміст 2,3-ДФГ в еритроцитах збільшений. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну? А. Вниз. В. Вверх. С. Вправо. D. Вліво. Е. Не зміниться. 524. Обстежуваному визначали газовий склад видихуваного повітря. Результат виявився нормою Вкажіть: А. О2 – 15,7 %, СО2 – 3,6 %. В. О2 – 13,6 %, СО2 – 5,3 %. С. О2 – 20,78 %, СО2 – 0,04 %. D. О2 – 15,7 %, СО2 – 5,3 %. Е. О2 – 13,6 %, СО2 – 3,6 %. 525. Кров яка відтікає від легень містить дещо менше О2, ніж в ідеальних умовах. Причиною цього може бути: А. Наявність артеріовенозних шунтів у мікроциркуляторному руслі легень. В. Відсутність артеріовенозних шунтів у мікроциркуляторному руслі легень. С. Підвищена швидкість кровотоку. D. Знижена швидкість кровотоку. Е. Підвищена напруга СО2 в крові. 526. Під час глибоководних робіт сталася аварія і виникла необхідність термінового спасіння водолаза. Його швидко підняли на поверхню судна. Невдовзі стан його здоров'я почав погіршуватися. Що стало причиною цього погіршання? А. Емболія судин бульбашками азоту. В. Емболія вуглекислотою. С. Емболія киснем. D. Гіпоксемія. Е. Гіперкапнія.
527. Скільки складає напруження О2 та СО2 у венозній крові? А. О2 – 40 мм рт.ст; СО2 – 31 мм рт.ст. В. О2 – 40 мм рт.ст; СО2 – 46 мм рт.ст. С. О2 – 110 мм рт.ст; СО2 – 40 мм рт.ст. D. О2 – 159 мм рт.ст; СО2 – 40 мм рт.ст. Е. О2 – 124 мм рт.ст; СО2 – 31 мм рт.ст. 528. Який показник характеризує інтенсивність використання кисню тканинами: А. Напруга кисню в артеріальній крові. В. Напруга кисню в тканинах. С. Напруга кисню в венозній крові. D. Артеріовенозна різниця. Е. Напруга вуглекислого газу в артеріальній крові. 529. Яка величина напруги О2 і СО2 в артеріальній крові: А. 100 мм рт. ст. і 20 мм рт. ст. В. 100 мм рт. ст. і 40 мм рт. ст. С. 40 мм рт. ст. і 46 мм рт. ст. D. 60 мм рт. ст. і 20 мм рт. ст. Е. 100 мм рт. ст. і 46 мм рт. ст. 530. В обстежуваного виявлено в артеріальній крові рН 7,5. Напруга СО2 35 мм рт.ст. До виникнення якого стану внутрішнього середовища організму можуть призвести такі зміни: А. Ацидоз. В. Гіпоксія. С. Гіпокапнія. D. Алкалоз. Е. Гіпоксемія. 531. У пацієнта встановлено підвищення 2,3-дифосфогліцерату. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну внаслідок зміни рН? А. Вправо. В. Вліво. С. Вверх. D. Вниз. Е. Не зміниться. 532. Частина кисню артеріальної крові, яка засвоюється тканинами, називається: А. Коефіцієнтом утилізації кисню. В. Парціальним тиском газу. С. -Кисневою ємкістю крові. D. Хвилинним об'ємом дихання. Е. Дихальним об'ємом. 533. Яка величина кисневої ємкості крові, якщо у обстежуваного К., 27 років кількість Нв 14 г в 100 мл крові: А. 20 мл О2 в 100 мл крові. В. 20,56 мл О2 в 100 мл крові. С. 18,76 мл О2 в 100 мл крові. D. 16,76 мл О2 в 100 мл крові. Е. 20,76 мл О2 в 100 мл крові. 534. У пацієнта висока температура тіла. Якщо будуть, то які зміни кривої дисоціації оксигемоглобіну? А. Вліво. В. Вправо. С. Вниз. D. Вверх. Е. Не зміниться 535. Обстежуваному визначали газовий склад вдихуваного повітря. Результат виявився нормою Вкажіть: А. О2 – 15,7 %, СО2 – 3,6 %. В. О2 – 13,6 %, СО2 – 5,3 %. С. О2 – 20,78 %, СО2 – 0,04 %. D. О2 – 15,7 %, СО2 – 5,3 %. Е. О2 – 13,6 %, СО2 – 3,6 %. 536. У пацієнта встановлено підвищення 2,3-дифосфогліцерату. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну внаслідок зміни рН? А. Вправо. В. Вліво. С. Вверх. D. Вниз. Е. Не зміниться. 537. У пацієнта газообмін через легенево-капілярну мембрану залежить від: А. Усіх перерахованих факторів. В. Площі дифузійної поверхні. С. Товщини мембрани. D. Градієнту тиску газу. Е. Коефіцієнту дифузії. 538. У пацієнта з анемією вміст 2,3-ДФГ в еритроцитах збільшений. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну? А. Вниз. В. Вверх. С. Вправо. D. Вліво. Е. Не зміниться. 539. Обстежуваному визначали газовий склад видихуваного повітря. Результат виявився нормою Вкажіть: А. О2 – 15,7 %, СО2 – 3,6 %. В. О2 – 13,6 %, СО2 – 5,3 %. С. О2 – 20,78 %, СО2 – 0,04 %. D. О2 – 15,7 %, СО2 – 5,3 %. Е. О2 – 13,6 %, СО2 – 3,6 %.
540. Кров яка відтікає від легень містить дещо менше О2, ніж в ідеальних умовах. Причиною цього може бути: А. Наявність артеріовенозних шунтів у мікроциркуляторному руслі легень. В. Відсутність артеріовенозних шунтів у мікроциркуляторному руслі легень. С. Підвищена швидкість кровотоку. D. Знижена швидкість кровотоку. Е. Підвищена напруга СО2 в крові. 541. Під час глибоководних робіт сталася аварія і виникла необхідність термінового спасіння водолаза. Його швидко підняли на поверхню судна. Невдовзі стан його здоров'я почав погіршуватися. Що стало причиною цього погіршання? А. Емболія судин бульбашками азоту. В. Емболія вуглекислотою. С. Емболія киснем. D. Гіпоксемія. Е. Гіперкапнія. 542. Скільки складає напруження О2 та СО2 у венозній крові? А. О2 – 40 мм рт.ст; СО2 – 46 мм рт.ст. В. О2 – 40 мм рт.ст; СО2 – 31 мм рт.ст. С. О2 – 110 мм рт.ст; СО2 – 40 мм рт.ст. D. О2 – 159 мм рт.ст; СО2 – 40 мм рт.ст. Е. О2 – 124 мм рт.ст; СО2 – 31 мм рт.ст. 543. Розчинність газів в крові залежить від: А. Температури. В. Складу крові. С. Тиску газу. D. Природи газу. Е. Всіх перерахованих показників. 544. Ефект Бора вказує на залежність кривої дисоціації оксигемоглобіну від: А. 2,3-ДФГ В. Температури. С. Н+. D. СО2. Е. Всіх перерахованих показників. 545. Обстежуваному визначали газовий склад альвеолярного повітря. Результат виявився нормою Вкажіть: А. О2 – 15,7 %, СО2 – 3,6 %. В. О2 – 13,6 %, СО2 – 5,3 %. С. О2 – 20,78 %, СО2 – 0,04 %. D. О2 – 15,7 %, СО2 – 5,3 %. Е. О2 – 13,6 %, СО2 – 3,6 %.
546. У пацієнта встановлено зниження рН крові. В який бік зміститься крива дисоціації оксигемоглобіну внаслідок зміни рН? А. Вправо. В. Вліво. С. Вверх. D. Вниз. Е. Не зміниться. 547. Під час обстеження хворого 72 років з захворюванням легень виявлено, що тиск СО2 в артеріальній крові складає 48 мм.рт.ст., а рН 7,3. До виникнення якого стану внутрішнього середовища організму можуть призвести такі зміни? А. Ацидоз. В. Гіпокапнія. С. Алкалоз. D. Гіпоксія. Е. Гіпоксемія. 548. Обстежуваний дихав газовою сумішшю, яка містила 6,5 % СО2 і 93,5 % О2. Як змінилося дихання? А. Збільшилась вентиляція. В. Зменшилась вентиляція. С. Зупинка дихання. D. Порушення дихання. Е. Дихання не змінилось. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.294 сек.) |