|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Відомо, що час секреції слини, швидкість кровотоку у слинних залоз збільшується у 5 разів. Вплив якої біологічно активної речовини сприяє цьому?A. Норадреналіну. B. Лізоцину. +C. Брадікініну. D. Вазопресину. E. Амілази.
В якому відділі центральної нервової системи локалізовані слиновидільні ядра? A. У спинному мозку. +B. У довгастому мозку. C. У варолієвому мості. D. У чотиригорбковому тілі. E. У гіпоталамусі.
10. Як зміниться секреція слинних залоз при блокаді Са2+– каналів? A. Збільшиться секреція слини. +B. Зменшиться секреція слини. C. Посилиться синтез і виділення органічних речовин. D. Посилиться виділення слини з високим вмістом солей. E. Зменшиться синтез і виділення органічних речовин.
При отруєнні невідомим медпрепаратом у пацієнта спостерігалась сухість слизової оболонки рота. З яким впливом пов'язана дія цього препарату? A. З стимуляцією М-холінорецепторів. +B. Із блокадою М-холінорецепторів. C. З стимуляцією Н-холінорецепторів. D. З стимуляцією α-адренорецепторів. E. Із блокадою α-адренорецепторів.
12. У давній Індії того, кого підозрювали в злочині, судили “божим судом ". Йому пропонували проковтнути жменю сухого рису. Якщо це не вдавалося, його провина вважалася доведеною. Чому під час хвилювання не можна проковтнути рис? +A. Активація симпато-адреналової системи і зменшення виділення слини. B. Активація парасимпатичної нервової системи і посилення слиновиділення. C. Зменшення кровопостачання слинних залоз. D. Активація симпато-адреналової системи і збільшення виділення слини. E. Активація парасимпатичної нервової системи і зменшення виділення слини.
Як зміниться склад слини при блокаді верхнього шийного симпатичного ганглію? A. Збільшиться концентрація α-амілази. +B. Зменшиться концентрація α-амілази. C. Збільшиться концентрація солей. D. Зменшиться концентрація солей. E. Збільшиться концентрація муцину.
При проведенні практичної роботи студенти змішали розчин крохмалю з слиною. Після 10-хвилинного перебування на водяній бані до цієї суміші внесли розчин йоду, внаслідок чого колір змінився на синій. Це означає, що крохмаль не розщепився. З чим це пов'язано?. А. Із підвищенням кількості лізоцину. +В. Із зменшенням кількості амілази. C. Із зменшенням кількості лізоцину. D. Із підвищенням кількості амілази. E. Із підвищенням кількості муцину.
В експериментальної тварини подразнювали периферичний відрізок chorda tympani. У результаті з фістули привушної слинної залози виділялося багато рідкої слини. На який етап секреції впливають парасимпатичні нервові волокна chorda. tympani? +A. Екструзія. B. Накопичення секрету. C. Транспорт речовин в клітину. D. Синтез ферментів. E. Синтез мукоїду.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |