|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тестові завдання ІЗ ЗАЛІКОВОГО 2 страницаB - У ІV міжребер'ї вправо від грудини; C - У ІV міжребер'ї зліва від грудини; D - У V міжребер'ї по лівій середньо ключичній лінії; E - У V міжребер'ї по лівій передній аксілярній лінії.
108. Під час реєстрації ЕКГ у відведенні V6, пацієнту було встановлено активний електрод у місці кріплення ІV ребра до грудини зліва. А де, згідно правил повен бути розміщений електрод в даному випадку? A - У V міжребер'ї по лівій середній аксілярній лінії; B - У V міжребер'ї по лівій передній аксілярній лінії; C - У ІV міжребер'ї зліва від грудини; D - У V міжребер'ї по лівій середньо ключичній лінії; E - У місці кріплення правого V ребра до грудини.
109. Під час реєстрації ЕКГ у відведенні V3, пацієнту було встановлено активний електрод у місці кріплення ІV ребра до грудини зліва. А де, згідно правил, повен бути розміщений електрод в даному випадку? A - У місці кріплення правого V ребра до грудини; B - у місці кріплення ІV ребра до грудини зліва; C - У ІV міжребер'ї зліва від грудини; D - У V міжребер'ї по лівій середньо ключичній лінії; E - У V міжребер'ї по лівій передній аксілярній лінії.
110. Перед тим, як провести реєстрацію ЕКГ, потрібно записати калібрувальний сигнал. Яка величина стандартного калібрувального сигналу використовується в електрокардіографах? А - 0,1 mV; В - 0,01 mV; С - 1,0 mV; D - 5 mV; Е - 10 mV.
111. Якій фазі потенціалу дії відповідає на електрограмі кардіоміоцита висхідне коліно зубця R? А - швидкої деполяризації; В - ранньої реполяризаціії; С - плато; D - кінцевої реполяризації; Е - спокою.
112. Якій фазі потенціалу дії відповідає на електрограмі кардіоміоцита низхідне коліно зубця R? А - швидкої деполяризації; В - ранньої реполяризаціії; С - плато; D - кінцевої реполяризації; Е - спокою.
113. Якій фазі потенціалу дії відповідає на електрограмі кардіоміоцита зубець Т? А - швидкої деполяризації; В - ранньої реполяризаціії; С - плато; D - кінцевої реполяризації; Е - спокою.
114. При реєстрації ЕКГ на праву руку накладають електрод з: А - червоним маркуванням; В - жовтим маркуванням; С - зеленим маркуванням; D - чорним маркуванням; Е - білим маркуванням.
115. При реєстрації ЕКГ на ліву руку накладають електрод з: А - червоним маркуванням; В - жовтим маркуванням; С - зеленим маркуванням; D - чорним маркуванням; Е - білим маркуванням.
116. При реєстрації ЕКГ на ліву ногу накладають електрод з: А - червоним маркуванням; В - жовтим маркуванням; С - зеленим маркуванням; D - чорним маркуванням; Е - білим маркуванням.
117. При реєстрації ЕКГ на праву ногу накладають електрод з: А - червоним маркуванням; В - жовтим маркуванням; С - зеленим маркуванням; D - чорним маркуванням; Е - білим маркуванням.
118. Скільки кардіоциклів рекомендується реєструвати в кожному відведенні ЕКГ? А - не менше 2; В -не менше 3; С - не менше 4; D - не більше 6; Е - не менше 10.
119. Сегмент S-T відповідає: А - часу деполяризації шлуночків; В - часу від кінця деполяризації до початку реполяризації шлуночків; С - часу реполяризації шлуночків; D - часу від початку деполяризації до початку реполяризації шлуночків; Е - часу від початку деполяризації до кінця реполяризації шлуночків.
120. Де розміщений активний електрод при реєстрації відведення аVR ЕКГ? А – на правій руці; В – на лівій руці; С – на лівій нозі; D – на правій нозі; Е - на верхівці серця.
121. Де розміщений активний електрод при реєстрації відведення аVL ЕКГ? А – на правій руці; В – на лівій руці; С – на лівій нозі; D – на правій нозі; Е - на верхівці серця.
122. Де розміщений активний електрод при реєстрації відведення аVF ЕКГ? А – на правій руці; В – на лівій руці; С – на лівій нозі; D – на правій нозі; Е - на верхівці серця.
123. У хворого М., 60 років, з гострим інфарктом міокарда встановлено в І, ІІ стандартних и V4-V6 грудних відведеннях – глибокий і широкий зубець Q. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця Q? А - До 5 % від амплітуди зубця R. В - До 15 % від амплітуди зубця R. С - До 25 % від амплітуди зубця R. D. До 15 % від амплітуди зубця S. Е - До 25 % від амплітуди зубця S.
124. У пацієнта В., 48 років, з бронхіальною астмою в ІІ стандартному відведенні встановлена тривалість зубця Р - 0,14 с. Яка в нормі повинна бути тривалість цього зубця? А - До 0,15 с. В - До 0,03 с. С - До 0,1 с. D - До 0,12 с. Е - До 0,24 с.
125. У хворого К., 62 років, із порушенням коронарного кровотоку у І, ІІ стандартних, V3-V4 відведеннях встановлено негативний зубець Т. Однак в нормі він повинен бути негативним тільки в одному відведенні. Яке це відведення? А - аVF. В - aVR. С - aVL. D - ІІІ стандартне. Е - V1.
126. У пацієнта Л., 39 років, з артеріальною гіпертензією встановлено високий зубець R у І стандартному відведенні з амплітудою 27 мм. Яка в нормі повинна бути амплітуда цього зубця в стандартних відведеннях? А - До 10 мм. В - До 15 мм. С - До 5 мм. D - До 20 мм. Е - До 25 мм.
127. У чоловіка 38 років встановлено найвищу амплітуду зубця R у відведенні V6. В якому грудному відведенні його амплітуда в нормі має бути найвищою? А - V1. В - V2. С - V3. D - V4. Е - V5.
128. У хворого Н., 63 років, встановлено відхилення сигналу S-T відносно ізолінії на 2 мм вниз у відведеннях V3-V4. Яке в нормі повинно бути розміщення цього сегменту в грудних відведеннях? А - До 0,5 мм вниз. В - До 1 мм вниз. С - До 2 мм вниз. D - До 1 мм вверх. Е - До 5 мм вниз.
129. Для встановлення напрямку електричної осі серця необхідно визначити алгебраїчну суму зубців в певних відведеннях ЕКГ. Які це зубці і в яких відведеннях визначаються їх суми? А - QRST в ІІ і ІІІ стандартних. В - QRS в ІІ і ІІІ стандартних. С - РQRS в І і ІІІ стандартних. D - QRS в І і ІІІ стандартних. Е - QRST в І і ІІІ стандартних.
130. У пацієнта К., 48 років, в ІІ стандартному відведенні встановлено різницю тривалості інтервалів R-R 0,18 с. Якою повинна бути різниця тривалості R-R інтервалів, щоб серцевий ритм вважався правильним? А - До 0,12 с. В - До 0,2 с. С - До 0,1 с. D - До 0,01 с. Е - До 0,06 с.
131. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 25º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
132. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 75º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
133. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 67º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
134. Під час аналізу ЕКГ пацієнта К., 49 років, встановлено порушення ритму з локалізацією водія ритму в лівому передсерді. Які признаки вказують на локалізацію ритму в сино-атріальному вузлі? А - Наявність позитивного зубця R. В - Наявність позитивного зубця Р перед кожним комплексом QRS. С - Наявність позитивного зубця Т перед кожним комплексом QRS. D - Наявність позитивних зубців РQRSТ. Е - Жоден з перерахованих признаків не вказує.
135. Якою формулою потрібно скористатись для визначення частоти серцевих скорочень на ЕКГ? А - ЧСС = R-R c: 60 с. В - ЧСС = 60 с: R-R c. С - ЧСС = 60 с · R-R c. D - ЧСС = Р-R c: 60 с. Е - ЧСС = 60 с: Р-R c.
136. При визначенні електричної осі серця візуальним методом встановлено проміжне положення. Яке із стверджень відповідає цьому? А - RII > RI > RIII. В - RII > RІІI > RI. С - RI > RІI > RIII. D - RІII > RІI > RI. Е - RII < RI <RIII.
137. У пацієнта С., 50 років, на ЕКГ в ІІ стандартному відведенні тривалість комплексу QRS становить 0,11 с. Яка в нормі повинна бути тривалість цього комплексу в стандартних відведеннях? А - До 0,03 с. В - До 0,12 с. С - 0,06-0,09 с. D - Більше 0,1 с. Е - Більше 0,03 с.
138. Відомо, що інтервал Q-T називають електричною систолою серця. Які процеси відображає цей інтервал? А - Деполяризацію передсердь. В - Деполяризацію шлуночків. С - Деполяризацію і реполяризацію передсердь та шлуночків. D - Деполяризацію і реполяризацію передсердь. Е - Деполяризацію і реполяризацію шлуночків.
139. Під час проведення медичного огляду у спортсмена-важкоатлета 27 років на ЕКГ зареєстрований зубець U в ІІ стандартному відведенні. За яких умов він реєструється? А - При тахікардії. В - При брадикардії. С - При гіпертрофії правого шлуночка. D - При гіпертрофії передсердь. Е - При гіпертрофії шлуночків.
140. На ЕКГ виявлено значне збільшення сегменту P-Q. Це означає, що сповільнено проведення збудження: A - Атріо-вентрикулярним вузлом. B - Передсердям. C - Пучком Гіса. D - Волокнами Пуркін'є. E - Шлуночками.
141. У чоловіка 45 років встановлено найбільшу амплітуду зубця S у відведенні V6. В якому грудному відведенні його амплітуда в нормі має бути найвищою? А - V1. В - V2. С - V3. D - V4. Е - V5.
142. У чоловіка 49 років встановлено рівну амплітуду зубців S і R у відведенні V4. В якому грудному відведенні їх амплітуди в нормі має бути рівними? А - V1. В - V2. С - V3. D - V4. Е - V5.
143. У пацієнта К., 58 років, в ІІ стандартному відведенні встановлено різницю тривалості інтервалів R-R 0,18 с. Якою повинна бути різниця тривалості R-R інтервалів, щоб серцевий ритм вважався правильним? А - До 0,15 с. В - До 0,5 с. С - До 0,1 с. D - До 0,01 с. Е - До 0,03 с.
144. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 15º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
145. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 85º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
146. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 47º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
147. Під час аналізу ЕКГ пацієнта К., 69 років, встановлено порушення ритму з локалізацією водія ритму в лівому передсерді. Які признаки вказують на локалізацію ритму в сино-атріальному вузлі? А - Наявність позитивного зубця S. В - Наявність позитивного зубця Р перед кожним комплексом QRS. С - Наявність позитивного зубця Q перед кожним комплексом QRS. D - Наявність позитивних зубців РQRSТ. Е - Жоден з перерахованих признаків не вказує.
148. При визначенні електричної осі серця візуальним методом встановлено проміжне положення. Яке із стверджень відповідає цьому? А - RII > RI > RIII. В - RII > RІІI < RI. С - RI > RІI > RIII. D - RІII > RІI < RI. Е - RII < RI <RIII.
149. У пацієнта С., 50 років, на ЕКГ в ІІ стандартному відведенні тривалість комплексу QRS становить 0,11 с. Яка в нормі повинна бути тривалість цього комплексу в стандартних відведеннях? А - До 0,03 с. В - До 0,15 с. С - 0,06-0,09 с. D - Більше 0,2 с. Е - Більше 0,01 с.
150. Відомо, що інтервал Q-T називають електричною систолою серця. Які процеси відображає цей інтервал? А - Деполяризацію передсердь. В - Реполяризацію шлуночків. С - Реполяризацію передсердь та шлуночків. D - Деполяризацію і реполяризацію передсердь. Е - Деполяризацію і реполяризацію шлуночків.
151. Під час проведення медичного огляду у спортсмена-важкоатлета 27 років на ЕКГ зареєстрований зубець U в ІІ стандартному відведенні. За яких умов він реєструється? А - При тахікардії. В - При брадикардії. С - При фізичному навантаженні. D - При емоційному навантаженні. Е - При гіпертрофії шлуночків.
152. На ЕКГ виявлено значне збільшення сегменту P-Q. Це означає, що сповільнено проведення збудження: A - Атріо-вентрикулярним вузлом. B - Передсердям. C - Пучком Кента. D - Волокнами Пуркін'є. E - Кардіоміоцитами.
153. У чоловіка 40 років встановлено найбільшу амплітуду зубця S у відведенні V6. В якому грудному відведенні його амплітуда в нормі має бути найвищою? А - V1. В - V2. С - V3. D - V4. Е – V6.
154. У чоловіка 39 років встановлено рівну амплітуду зубців S і R у відведенні V4. В якому грудному відведенні їх амплітуди в нормі має бути рівними? А - V1. В – В нормі не буває. С - V3. D – V6. Е - V5.
155. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює - 5º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
156. Під час визначення напрямку електричної осі серця встановлено, що кут α дорівнює + 100º. Яке положення електричної осі серця відповідає отриманому результату? А - Вертикальне. В - Горизонтальне. С - Проміжне. D - Відхилення вліво. Е - Відхилення вправо.
157. Які ознаки на ЕКГ вказують на зниження вольтажу електрокардіограми? А - Амплітуда зубця R в стандартних відведеннях менше 5 мм; В - Амплітуда зубця S в стандартних відведеннях менше 15 мм; С - Амплітуда зубця R в стандартних відведеннях менше 20 мм; D - Амплітуда зубця R в підсилених відведеннях менше 5 мм; Е - Амплітуда зубця R в грудних відведеннях менше 5 мм.
158. Які ознаки на ЕКГ вказують на збереження вольтажу електрокардіограми? А - Амплітуда зубця R в одному стандартному відведенні більше 5 мм, або ж сума амплітуд зубців R у трьох стандартних відведеннях перевищує 15 мм; В - Амплітуда зубця S в одному стандартному відведенні менше 5 мм, або ж сума амплітуд зубців S у трьох стандартних відведеннях перевищує 15 мм; С - Амплітуда зубця S в одному стандартному відведенні менше 20 мм, або ж сума амплітуд зубців S у трьох стандартних відведеннях перевищує 25 мм; D - Амплітуда зубця R в одному стандартному відведенні більше 15 мм, або ж сума амплітуд зубців R у трьох стандартних відведеннях перевищує 25 мм; Е - Амплітуда зубця R в одному підсиленому відведенні більше 20 мм, або ж сума амплітуд зубців R у трьох підсилених відведеннях перевищує 15 мм.
159. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця Р в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,3 - 2,5 мм. В - 0,5 - 3,5 мм. С - 1,5 - 5 мм D - 0,03 - 0,25 мм Е - 2 - 17 мм
160. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця Т в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 1,0 - 6,5 мм. В - 2,5 - 3,5 мм. С - 3,5 - 5 мм D - 4,2 - 8,5 мм Е - 0 - 5,0 мм
161. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця S в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0 - 5,0 мм. В - 0,5 - 3,5 мм. С - 3,5 - 7,5 мм D - 2,0 - 4,0 мм Е -,0 - 6,5 мм.
162. Яка в нормі повинна бути тривалість інтервалу Q-Т в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,35 - 0,45 с. В - 0,5 - 0,65 с. С - 0,25 - 0,35 мм D - 0,025 - 0,05 мм Е - 0,1 -,0,25 мм
163. Яка в нормі повинна бути тривалість зубця Q в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,03 с. В - 0,3 с. С - 0,1 c. D - 0, 11 c. Е - 0,025c.
164. Яка в нормі повинна бути тривалість зубця R в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,03 с. В - 0,3 с. С - 0,1 c. D - 0, 17 c. Е - 0,25c.
165. В якому відведенні в нормі завжди реєструється негативний зубець Р? А - аVF. В - aVR. С - aVL. D - ІІІ стандартне. Е - V1.
166. За якою формулою визначають належну тривалість інтервалу Q-T? А - Базета. В - Герінга. С - Павлова. D - Бейнбріджа. Е - Гольца.
167. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця Р в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,3 - 2,5 мм. В - 0,05 - 0,5 мм. С - 2,5 - 5 мм D - 0,03 - 0,25 мм Е - 0 – 5 мм
168. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця Т в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 1,0 - 6,5 мм. В - 7,5 - 9,5 мм. С - 1,5 - 5 мм D - 4,2 - 8,5 мм Е – 0,1 - 7,0 мм
169. Яка в нормі повинна бути амплітуда зубця S в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0 - 5,0 мм. В - 0,25 - 1,5 мм. С - 2,5 - 7,5 мм D - 2,0 - 17,0 мм Е -,0 - 6,5 мм.
170. Яка в нормі повинна бути тривалість інтервалу Q-Т в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,35 - 0,45 с. В - 0,15 - 0,25 с. С - 0,25 - 0,35 мм D - 0,025 - 0,05 мм Е - 0,1 - 0,15 мм
171. Яка в нормі повинна бути тривалість зубця Q в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,03 с. В - 0,13 с. С - 0,2 c. D - 0, 11 c. Е - 0, 5c.
172. Яка в нормі повинна бути тривалість зубця R в ІІ стандартному відведенні ЕКГ? А - 0,03 с. В - 0,003 с. С - 0,15 c. D - 0, 5 c. Е - 0,75 c.
173. В якому відведенні в нормі завжди реєструється негативний зубець Р? А - аVF. В - aVR. С - aVL. D - ІІІ стандартне. Е - V1.
174. Від чого залежить тривалість інтервалу Q-T? А - Від частоти серцевих скорочень. В - Від положення електричної осі серця. С - Від відведення ЕКГ. D - Від віку. Е - Від маси тіла.
175. Під час проведення ехокардіографічного обстеження чоловіка 30 років, ударний об'єм становив 75 мл. А яка в нормі повинна бути ця величина у чоловіків? А. - 60-80 мл. В. - 60-90 мл. С. - 70-90 мл. D. - 80-120 мл. Е. - 50-70 мл.
176. Які об'єми в нормі повинні знаходитись в шлуночках в кінці систоли? А. - Ударний і залишковий. В. - Ударний і резервний. С. - Кінцево-діастолічний і резервний. D. - Резервний і залишковий. Е. - Кінцево-діастолічний і залишковий.
177. Під час обстеження у пацієнта Д. 68 років, кінцево-систолічна ємкість становила 65 мл. Яка в нормі повинна бути величина цього показника? А. - 48-64 мл. В. - 38-50 %. С. - 38-50 мл. D. - 70-90 мл. Е. - 60-90 мл.
178. У пацієнта Д. 32 років, із стенозом лівого атріовентрикулярного отвору встановлена гіпертензія в малому колі кровообігу і з величиною тиску в систолу в легеневій артерії 30 мм рт.ст. Яка в нормі повинна бути ця величина? А. - 5-10 мм рт.ст. В. - 10-15 мм рт.ст. С. - 15-20 мм рт.ст. D. - 20-25 мм рт.ст. Е. - 25-30 мм рт.ст.
179. Відомо, що величина тиску в лівому шлуночку в систолу дорівнює біля 110 мм рт.ст. Який тиск в лівому шлуночку повинен бути в діастолу? А. - 5 мм рт.ст. В. - 0 мм рт.ст. С. - 10 мм рт.ст. D. - 15 мм рт.ст. Е. - 3-8 мм рт.ст.
180. Відомо, що величина тиску в правому шлуночку в систолу дорівнює біля 20 мм рт.ст. Який тиск в правому шлуночку повинен бути в діастолу? А. - 15 мм рт.ст. В. - 0 мм рт.ст. С. - 10 мм рт.ст. D. - 20 мм рт.ст. Е. - 3-8 мм рт.ст.
181. Відомо, що величина тиску в лівому передсерді в діастолу дорівнює біля 0 мм рт.ст. Який тиск в лівому передсерді повинен бути в систолу? А. - 5 мм рт.ст. В. - 0 мм рт.ст. С. - 10 мм рт.ст. D. - 15 мм рт.ст. Е. - 3-8 мм рт.ст.
182. Відомо, що величина тиску в правому передсерді в систолу дорівнює біля 5 мм рт.ст. Який тиск в правому передсерді повинен бути в діастолу? А. - 5 мм рт.ст. В. - 0 мм рт.ст. С. - 10 мм рт.ст. D. - 15 мм рт.ст. Е. - 3-8 мм рт.ст.
183. Під час проведення ехокардіографічного обстеження чоловіка 56 років, встановлено зниження фракції викиду лівого шлуночка. Яка має повинна бути величина цього показника в нормі? А. - 60-90 мл. В. - 60-90 %. С. - 54-70 %. D. - 54-64 %. Е. - 38-50 мл.
184. Під час підготовки пацієнта до операції на серці проведено вимірювання тиску в камерах серця. В одній з них тиск становив 120 мм рт. ст. (16,0 кПа). Назвіть цю камеру серця. A - Ліве передсердя. B - Правий шлуночок. C - Праве передсердя. D - Лівий шлуночок. E - Венозний синус.
185. При обстеженні пацієнта виникла необхідність визначення величини серцевого викиду. Який метод може бути використаний? A - Сфігмографія. B - Рентгенографія. C - ЕКГ. D - ФКГ. E - Ехокардіографія.
186. У здорового студента проведена полікардіографія. Провели паралельне співставлення фонокардіограми (ФКГ) і сфігмограми (СФГ) сонної артерії. З яким тоном серця на ФКГ співпадає інцизура на СФГ? A - Третім. B - Другим. C - Першим. D - Четвертим. E - Жодним.
187. - Переходом крові з шлуночків у великі судини. B - Наповненням шлуночків кров’ю. C - Наповненням передсердь кров’ю. D - Зворотнім рухом крові і закриттям півмісяцевих клапанів аорти і легеневого стовбура. E - Усіма названими факторами.
188. Перший тон, утворений правим шлуночком, прослуховується: A - У другому міжребер’ї зліва від грудини. B - На грудині, де прикріплюється мечеподібний відросток. C - Над півмісяцевими клапанами. D - Над атріовентрикулярними клапанами. E - У проекції верхівки серця.
189. Четвертий тон на фонокардіограмі зумовлений: A - Наповненням передсердь. B - Скороченням шлуночків. C - Вигнанням крові до легеневого стовбура. D - Вигнанням крові до аорти. E - Скороченням передсердь і наповненням шлуночків кров’ю.
190. Під час заняття студенти проводили ортостатичну пробу. При цьому були зміни гемодинаміки. Які компенсаторні механізми забезпечують підтримування гемодинаміки при цій пробі? A - Збільшення артеріального тиску. B - Зниження артеріального тиску. C - Збільшення ЧСС. D - Зменшення ЧСС. E - Збільшення сили серцевих скорочень.
191. Дівчина 16 років, при швидкому переході з горизонтального положення у вертикальне знепритомніла. Що з нижче наведеного спричинило виникнення непритомності: A - Збільшення венозного повернення крові до серця. B - Зниження венозного повернення крові до серця. C - Збільшення ЧСС. D - Зменшення ЧСС. E - Збільшення артеріального тиску.
192. Для виявлення та оцінки серцевих шумів пацієнту було запропоновано провести обстеження. Який метод є найоптимальнішим для цього? A - Сфігмографія. B - Ехокардіографія. C - Фонокардіографія. D - Реокардіографія. E - Електрокардіографія.
193. Для нівелювання впливу антропометричних даних використовують індексні показники. За якою формулою визначають серцевий індекс? A - СІ = УО: ЧСС. B - СІ = (УО: ХОК) · 100 %. C - СІ = (ХОК: площу поверхні тіла) · 100 %. D - (ХОК ·площу поверхні тіла):100 %. E - (УО: площу поверхні тіла):100 %.
194. Що характеризує протосфігмічний інтервал? A - Відкриття півмісяцевих клапанів. B - Закриття півмісяцевих клапанів. C - Відкриття атріовентрикулярних клапанів. D - Закриття мітрального клапану. E - Закриття атріовентрикулярних клапанів.
195. Лівий атріовентрикулярний клапан має: А. - Дві стулки; В. - Три стулки; С. - Чотири стулки; D. - Одну стулку; Е. - П’ять стулок.
196. Правий атріовентрикулярний клапан має: А. – Три стулки; В. – Дві стулки; С. – Чотири стулки; D. – П’ять стулок; Е. – Одну стулку.
197. Функцію тимчасового депо крові виконують: А. – Передсердя; В. – Шлуночок; С. – Праве передсердя; D. – Ліве передсердя; Е. – Порожнисті вени.
198. Відкриття аортального клапану відбувається: А. – Пасивно током крові; В. – Активно; С. – За рахунок скорочення міокарда правого шлуночка; D. – За рахунок скорочення міокарда лівого шлуночка; Е. – За рахунок скорочення хорального апарату.
199. Відкриття півмісячних стулок клапану в легеневій артерії відбувається: А. – Пасивно током крові; В. – Активно; С. – За рахунок скорочення міокарда правого шлуночка; D – За рахунок скорочення міокарда лівого шлуночка; Е. – За рахунок скорочення хорального апарату.
200. У судинах кров рухається завдяки: А. – Градієнту тиску в напрямі від високого до нижчого; В. – Градієнту тиску в напрямі від низького до вищого; С. – Пасивному тиску крові; D. – Скорочення міокарда передсердь; Е. – Присутності клапанів.
201. Серцевим циклом називається: А. - Зміна станів скорочення(систоли) і розслаблення(діастоли), яка циклічно повторюється; В. - Інтервалів P-Q; С. - Циклічне повторення систоли; D. - Циклічне повторення діастоли; Е. - Інтервал Q-T.
202. Систола передсердь має тривалість: А. - Близько 0,1с; Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.076 сек.) |