|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичне завдання №4MICROSOFT EXCEL Іменовані клітинки. Діапазони. Списки. Хід роботи:
- - натиснути правою кнопкою миші на будь-якому листі (на останньому); - - вибрати в меню, що з‘явиться пункт “Добавить…”; - - у вікні “Вставка” вибрати “Лист” та натиснути “Ок”;
- - натиснути правою кнопкою миші на листі, який потрібно перемістити; - - в меню, що з’явилося, вибрати “Переместить/скопировать…”; - - у вікні “Переместить или скопировать” вибрати “(переместить в конец)”
- - натиснути “Ок”.
* стовпчик “№” заповніть при допомозі формули, де кожна наступна клітинка в стовпці на 1 більша від попередньої клітинки (для А3: “=А2+1”).
- - виділити необхідну клітинку; - - вибрати команду “Вставка Þ Имя Þ Присвоить …”; - - у вікні, що з’явиться, у рядку “Имя” ввести нове ім’я клітинки (у нашому випадку “націнка”); - - натиснути “Ок”.
- - “Ціна реалізації”, яка розраховується як сума ціни закупки з націнкою та ПДВ (податку на додану вартість) на цю суму в гривнах: “=(G2+G2*націнка)*120%”; * націнка – це іменована клітинка, яка створена у п. 7. - - “Сума закупки”, яка дорівнює добутку кількості на ціну закупки: “=F2*G2”; - - “Сума реалізації”, яка дорівнює добутку кількості на ціну реалізації: “=F2*H2”.
- - виділити першу вільну клітинку (С7); - - натиснути на ній праву кнопку миші і вибрати із контекстного меню пункт “Выбрать из списка …”; - - у переліку (побудованому за попередніми значеннями), який з’явиться, вибрати необхідне найменування товару; - - аналогічно провести вибір постачальника; - - розрахункові дані заповнити при допомозі автозаповнення.
- - виділіть будь-яку клітинку, яка вже заповнена (входить до списку); - - виберіть пункт меню “ДанныеÞФорма...”;
- - у вікні “Доходи” добавити новий рядок таблиці (причому розрахункові дані заповняться автоматично) * використовуючи кнопки «Назад», «Далее» або полосу прокрутки цього вікна, можна переглядати кожний рядок таблиці; * кнопки «Добавить» та «Удалить» виконують відповідні дії з поточним рядком таблиці.
- - виділіть будь-яку клітинку з першого рядка, який повинен піддаватися скролінгу (А2, В2 чи С2 і т.д.); - - виберіть пункт меню “ОкноÞЗакрепить области”. * для зняття закріплення областей – “ОкноÞСнять Закрепление областей”.
- - виділіть всі дані всіх стовпців, крім першого (“№”), включаючи заголовки стовпців; - - у вікні “Сортировка диапазона” встановити ознаку сортування – по стовпчику “Постачальник” та другорядну ознаку сортування – по стовпчику “Кількість”
- - переконатися у виконанні сортування.
- - виділити всі заголовки стовпчиків таблиці (без першого стовпчика); - - вибрати пункт меню “ДанныеÞФильтрÞАвтофильтр”; - - використовуючи створений фільтр, переглянути дані по окремих найменуваннях, постачальниках, кількості і т.д. (як зображено на малюнку нижче, для відбору даних по найменуванню).
- - вибрати пункт меню “ДанныеÞФильтрÞАвтофильтр”.
- - виділити всю таблицю разом з рядком заголовків стовпців; - - вибрати пункт меню “ДанныеÞИтоги...”; - - у вікні “Промежуточные итоги” вибрати при кожній зміні в – найменування, операція – сума, добавити підсумки по – сумі закупки та сумі реалізації (див. малюнок нижче);
- - натиснути “Ок”; - - переглянути проміжні підсумки по кожному з найменуванню та загальний підсумок * для згортання/розгортання цілого рівня потрібно натиснути на кнопці відповідного рівня зліва від таблиці (на малюнку позначено цифрою 1); * для згортання/розгортання підсумку по окремому найменуванню потрібно натиснути на кнопці “+”/“-” (на малюнку позначено цифрою 2).
- - встановити курсор на будь-яку клітинку таблиці; - - вибрати пункт меню “ДанныеÞИтоги...”; - - у вікні “Промежуточные итоги” натиснути кнопку “Убрать все”; - - натиснути “Ок”.
* стовпчик “Сума” розрахувати самостійно
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.) |