|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичне завдання №6MICROSOFT EXCEL Використання функцій баз даних. Таблиця підстановок. Основи розробки діаграм Хід роботи:
* попередньо потрібно присвоїти ім’я базі даних, з якої буде виконуватися вибірка – це вся таблиця листа “Доходи” (стовпчики від А по J). - - перейти на лист “Доходи”; - - виділити всі стовпчики від А по J (натисненням на їх іменах); - - вибрати пункт меню “ВставкаÞИмяÞПрисвоить...”; - - у вікні “Присвоение шимени” ввести ім’я – “база_доходів”; - - натиснути кнопку “Добавить”; - - перейти на лист “Постачальники”; - - виділити клітинку суми закупок для х.з.1 (В5); - - вставити функцію БДСУММ; - - у вікні формули вказати необхідні параметри: * для вказання параметрів функції потрібно натискати на кнопку, що розташована відразу після поля вводу параметру: потім при допомозі мишки вказати клітинки, вміст яких буде використовуватися як параметр функції.
a. a. База_данных – вказується база даних, з якої буде робитися вибірка – можна вписати вручну або перейти мишкою на лист “Доходи” та вибрати стовпчики з А по J; b. b. Поле – заголовок стовпчики, по якому буде проводитися сумування можна вписати вручну або перейти мишкою на клітинці І1 листа “Доходи”; c. c. Критерий – діапазон, який містить умову відбору (постачальник повинен = “х.з.1”), складається з клітинки-заголовка стовпчика, по якому буде перевірятися умова, та клітинки-значення цієї умови можна вписати вручну або виділити мишкою А4 і А5. - - натиснути “Ок”
- - виділити всі три стовпчика таблиці (“Постачальник”, “Сума закупки”, “Сума реалізації”) для всіх рядків (“х.з.1”, “х.з.2”, “х.з.3”, “х.з.4”); - - вибрати пункт меню “ДанныеÞТаблица подстановки...”; - - у вікні “Таблица подстановки” вказати підставляти значення по рядках при зміні в клітинці, яка містить назву постачальника – “х.з.1” (А5):
- - натиснути “Ок”.
- - виділити клітинки, що містять дані, по яких буде побудовано гістограму (в нашому випадку для стовпчиків В та С рядки від 5 по 8); - - вибрати пункт меню “ВставкаÞДиаграмма...”; - - у вікні “Мастер диаграм” на першому кроці (“шаг 1 из 4”) вибрати тип діаграми – гістограма та вид гістограми – звичайна гістограма (перша у переліку); - - натиснути кнопку “Далее>”; - - перейти на закладку “Ряд”; - - вибрати по черзі кожен з ряду, що знаходиться у переліку в списку “Ряд”, потім – вказати ім’я для кожного з ряду в полі “Имя” або натиснути на кнопку , та вказати клітинку, що містить ім’я ряду (В4 – для суми закупки та С4 – для суми реалізації) та повторно натиснути на вищевказану кнопку; - - після чого рядив списку будуть мати імена “Сума закупки з ПДВ” та “Сума реалізації з ПДВ”; - - у цьому ж вікні вказати підписи осі х - “х.з.1”, “х.з.2”, “х.з.3”, “х.з.4”, для чого натиснути на кнопку біля відповідного поля вводу та мишкою вказати діапазон клітинок, який містить назви постачальників (А5:А8); - - натиснути кнопку “Далее>”; - - на 3 кроці майстра діаграм встановити заголовки у відповідності до наступного малюнка:
- - на закладці “Легенда” відключити відображення легенди; - - на закладці “Таблица данных” встановити відображення таблиці даних; - - натиснути кнопку “Далее>”; - - на 4 кроці майстра діаграм вказати розташування діаграми – на цьому ж листі, що й дані;
- - натиснути “Готово”.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |